logo

iCOM Vision vstupuje na varšavskou burzu

Společnost iCom Vision zahájila úpis akcií na varšavské burze. iCOM Vision, jehož většinovým vlastníkem je dodavatel ICT řešení ANECT, nabízí investorům menšinový podíl a emisí plánuje získat 20 až 30 milionů Kč, které využije pro další rozvoj a expanzi na zahraniční trhy.

"iCom Vision působí na velmi perspektivním trhu mobilních aplikací. Prostřednictvím této emise nabízíme investorům možnost podílet se na probíhajícím růstu odvětví," řekl Miroslav Řihák, předseda představenstva společnosti ANECT a.s., která je majoritním vlastníkem iCom Vision.

Trh mobilních aplikací a softwaru, na jehož špičku v ČR iCom Vision patří, je velice perspektivní a investorům nabízí zajímavou příležitost. Podle studie analytické společnosti IDC dnes mobilní komunikace celosvětově představují trh o hodnotě více než 850 miliard amerických dolarů, který nadále roste.

iCom Vision plánuje využít rostoucí poptávky po mobilních řešeních, podílet se formou akvizic na konsolidaci tuzemského trhu a dále expandovat na ty zahraniční, jako jsou Polsko, Maďarsko nebo Německo.

iCom Vision byla založena v roce 2002 a v roce 2006 se stala jejím většinovým vlastníkem společnost ANECT a.s. Firma má v současnosti 11 zaměstnanců, sídlí v Praze a její tržby v roce 2009 dosáhly 6,3 milionu Kč. Kromě vývoje v oblasti mobilních řešení poskytuje iCom Vision profesionální podporu na poli mobilní bezpečnosti, mobilních plateb a mikroplateb nebo tvorby multimediálního obsahu. Mezi její klienty patří významné telekomunikační společnosti, čeští a slovenští mobilní operátoři, přední výrobci mobilních telefonů a další firmy z odvětví.

Další články k tématům - akcie - aplikace - burza - emise - ICT - mobilní - vývoj - Miroslav Řihák

Článek ze dne 24. listopadu 2010 - středa

Další články od Anect a.s.