logo

Videokonferenční řešení Vidyo pro QUALIFORM od ANECT

Společnost ANECT a.s. uzavřela smlouvu o dodání videokonferenční technologie Vidyo společnosti QUALIFORM a.s, která dlouhodobě působí v oblasti certifikace, znalectví a zkušebnictví.

QUALIFORM využije videokonferenční nástroje Vidyo pro snazší komunikaci managementu firmy v rámci šesti lokalit v ČR a výhledově i pro komunikaci se zákazníky. Implementace proběhne na začátku roku 2011 a celkový objem zakázky dosahuje 500000 Kč.

Systémy firmy Vidyo umožňují videokonferenční komunikaci v HD kvalitě i v méně kvalitním přenosovém prostředí (např. v internetu). QUALIFORM si vybral toto videokonferenčního řešení hlavně pro jeho kvalitně zpracovanou a uživatelsky přívětivou desktopovou část a velmi dobrý poměr cena/výkon.

Tato technologie najde uplatnění v mnoha oblastech, dokonce i v Managed Services. "Věříme, že i nadále bude o technologie společnosti Vidyo zájem, neboť jsou pro to všechny předpoklady. Máme je k dispozici v democentru a jsme tak schopni je zákazníkům ukázat nebo zapůjčit, aby se s nimi mohli blíže seznámit," řekl Petr Panáček, Director, Consulting.

Vidyo vhodně doplňuje portfolio produktů firem Cisco & Tandberg a Microsoft, které lze využít pro stavbu videokonferenčních řešení u zákazníků ANECT.

Společnost Vidyo, Inc., je jedním z průkopníků technologie Personal Telepresence, která umožňuje pořádat interaktivní videokonference z několika různých míst najednou - ať už mezi několika stolními počítači, či mezi několika konferenčními místnostmi, které byly pro tyto účely speciálně upraveny. Patentovaná architektura VidyoRouterTM poskytuje unikátní řešení H.264/Scalable Video Coding (SVC), které omezuje MCU a poskytuje prostřednictvím Internetu a bezdrátových sítí řešení pro videokonference, která mají ze všech technologií dostupných na trhu nejnižší chybovost a nejkratší dobu zpoždění.

ANECT je partnerem společnosti Vidyo pro CZ a SK od roku 2009.

Další články k tématům - HD - QUALIFORM - videokonference - Vidyo - Petr Panáček

Článek ze dne 20. prosince 2010 - pondělí

Další články od Anect a.s.