logo Casablanca INT s.r.o.

Casablanca INT oznamuje hospodářské výsledky za rok 2008

Přední české společnosti na trhu informačních a telekomunikačních služeb výrazně roste obrat již několik let - rok 2004 - 60,4 mil. Kč, rok 2005 - 66,9 mil. Kč, rok 2006 - 76,7 mil. Kč , rok 2007 - 107,3 mil. Kč. Stabilní růst i podíl na trhu tak zařadil firmu Casablanca INT mezi lídry ve svém oboru.

Český poskytovatel internetových, datových a hlasových služeb, společnost Casablanca INT, dosáhla za loňský rok obratu ve výši 133,7 milionů korun. Na konci roku 2008 avizovala firma prostřednictvím médií svůj předpoklad nárůstu na 125 milionů, přičemž v předchozím období již meziroční obrat této společnosti vzrostl na 107,3 milionů korun. Rok 2007 tedy představoval výrazný mezník, kdy došlo poprvé k prolomení hranice s magickou číslovkou 100 000 000.

Casablanca každým rokem upevňuje své pozice na poli datových služeb; jak v roce 2007, tak v loňském roce rozšiřovala a modernizovala prostory vlastního datacentra, které patří mezi pětici největších na českém telekomunikačním trhu. Společnost tak navýšila celkovou plochu Telehouse Centra na nynějších 1400 m2. Investice převyšující za poslední 2 roky částku 40 miliónů korun umožnily zajistit nejmodernější energetické, chladící a síťové systémy celého datacentra.

"Hlavní podíl na výsledcích Casablanca INT mají zejména naše datové služby - konkrétně produkt ServerHousing, kde firma patří k lídrům trhu. Na serverech umístěných a připojených k páteřní síti v Telehouse centru Casablanca INT se nachází přibližně pětina obsahu českého internetu," komentoval hospodářské výsledky Martin Kanda, ředitel společnosti Casablanca INT.

Společnost začala v loňském roce jako jeden z prvních ISP v České republice, podporovat vyšší bezpečnost doménových služeb pomocí technologie zabezpečení DNSSEC, které poskytuje uživatelům jistotu, že informace, které z DNS získal, byly poskytnuty správným zdrojem, jsou úplné a jejich integrita nebyla při přenosu narušena.

"V letošním roce chystá Casablanca INT další expanzi v oblasti housingových služeb. Je připraven projekt výstavby dalšího datacentra, které by mohlo rozšířit naše celkové prostory pro tento produkt o 500 m2. Se stavbou a investicemi s ní spojenými by se mělo začít přibližně ve 3.čtvrtletí, přičemž dokončení pro otevření a zprovoznění je plánováno na přelom roku 2009/2010," doplňuje Martin Kanda.

Další články k tématům - Casablanca - datacentrum - INT - Martin Kanda

Článek Casablanca INT s.r.o. ze dne pondělí 1. června 2009

Další články od Casablanca INT s.r.o.