logo Casablanca INT s.r.o.

Telehouse Centrum Casablanca INT

Český poskytovatel internetových, datových a hlasových služeb, společnost Casablanca INT, podniká další krok k podpoře své přední pozice na poli serverhousingových služeb. Dnes startuje ostrý provoz nové serverovny HC6, která rozšířila celkovou plochu Telehouse Centra na 1200 m2.

Investice převyšující 20 milionů korun umožnila kromě výstavby serverovny také modernizaci energetických, chladících i síťových systémů centra.

"Produkt ServerHousing poskytujeme od roku 2000. Dnes patří mezi naše klíčové služby. Na tržbách společnosti se podílí zhruba z jedné třetiny a poptávka po něm roste. Ale rostou i kapacitní a technologické nároky našich zákazníků, proto jsme se rozhodli pro tak podstatnou investici do dalšího rozvoje ServerHousingu,“" vysvětluje Milan Švácha, jednatel společnosti Casablanca INT.

Nová serverovna HC6 nabídne 74 zákaznických racků o rozměru 600x1000x42U a nejmodernější technické zázemí, mimo jiné i datovou síť s přístupem FE/GE/10GE (Cisco platforma). Díky volitelnému příslušenství získají klienti také plně modulární systém, který může zahrnovat Rack Monitoring System, rozdělení teplotních zón, deflektory, pomocné ventilátory, speciální PDU moduly a další.

"Cílem je zákazníkovi poskytnout více prostoru při výběru řešení, tak aby maximálně odpovídalo jeho potřebám. Klient tedy využívá pouze to, co má pro něj skutečně smysl. Takový přístup je pevnou součástí naší obchodní strategie," doplňuje technický ředitel společnosti Lubomír Pinkava.

Předpokladem pro růst centra bylo výkonné energetické řešení. Proto Casablanca INT vybavila nové Telehouse Centrum 600 kVA motorgenerátorem, k němuž v průběhu zaplňování nové serverovny přibudou další dva. Součástí systému je i 1100 kVA s redundancí N+1 a trafostanice s redundancí N+1. V plném provozu tak centrum bude disponovat výkonem srovnatelným s elektrárnou Lipno II. Z toho důvodu si společnost zajistila garanci dostatečných dodávek energie.

Telehouse centrum se díky dostatečnému energetickému zázemí dočkalo i nového robustního chladícího systému. Komfort a bezpečí zákaznických serverů zajistí čtyřikrát 300 kW chladícího výkonu (Liebert Hiross), 900 kW s redundancí N+1.

Vyšší výkon podpoří i datová síť s kvalitou řešení odpovídající odchozímu provozu 6 Gbit/s a core nově doplněný o routery Cisco řady 6500/7600.

Článek Casablanca INT s.r.o. ze dne čtvrtek 29. listopadu 2007

Další články od Casablanca INT s.r.o.