logo

Letní dění v Casablanca

Společnost Casablanca informuje o událostech a novinkách ve firmě a jejím oboru. Uvědomujeme si, že čas je drahý a nikomu se jej mnoho nedostává, a proto přinášíme jen pár stručných zpráv.

PŘIPOJENÍ TALK MARATONU

I v rámci našeho obchodního oddělení se vyskytují zajímavé zakázky, a proto jsme dostali v květnu příležitost poskytnout internetové připojení a zajistit internetový přenos ip-kamer pro portál iDNES při jejich jedinečné akci - 24hodinovém talk maratonu. Jednalo se o vytvoření oficiálního českého rekordu v moderování talk show. Moderátor Luboš Xaver Veselý si ke svému stolku v pražském Divadle Palace pozval postupně celkem 48 hostů. Pokus se vydařil a moderátor Veselý si tak rekord ve 24 hodinovém mluvení připsal na své konto.

CASABLANCA INT SPORTUJE

Nejen prací živ je člověk – a pro firmu to platí také, takže jsme se v červnu zúčastnili hned dvou sportovních akcí. Nejprve to bylo sehrání přátelského fotbalového utkání se společností Dial Telecom. A poté účast našeho volejbalového týmu na Beach Volleyball Cupu 2008 pořádaném společností STAR 21 pro své obchodní partnery.

SLAVIE, KARLÍN, GRAND TAXI A RYCHLÁ ŽELVA - CO MAJÍ S NÁMI SPOLEČNÉHO ?

Ještě před začátkem prázdnin uzavřela naše společnost, Casablanca INT, několik smluv se zajímavými a příjemnými zákazníky. Jako první jmenujme nový fotbalový stadion Slavie v Edenu, kde jsme připojili k Internetu celý multifunkční areál a spolupracujeme i v oblasti reklamní prezentace v prostorách klubové zóny zmíněného stadionu. Dále byla podepsána smlouva na dodávku komplexních telekomunikačních služeb pro Hudební divadlo Karlín včetně marketingového partnerství v rámci kulturních akcí pro naše zákazníky. V neposlední řadě mezi tyto události patří i zřízení a provozování zákaznických call center pro společnosti Grand Taxi a Rychlá želva.

NOVÁ POSILA VE VEDENÍ SPOLEČNOSTI

Od 1. července přibyl do našeho týmu nový manažer. Na pozici technického ředitele nastoupil Michal Koláček, jehož úkolem je rozšíření služeb technického oddělení, zkvalitnění stávajících zákaznických služeb a servisní péče, rozvoj páteřní sítě a prohloubení organizace celého oddělení. Michal Koláček přišel do naší společnosti z O2 Telefónica, kde působil poslední 2 roky jako Senior Product Manager v oddělení Wholesale department.

BUDUJEME OPĚT NOVOU SERVEROVNU

V těchto dnech a týdnech je v plném proudu výstavba další, v pořadí již 7 serverovny. V souvislosti se stálou poptávkou po našich službách v oblasti serverhousingu jsme se rozhodli pro naše klienty i nově příchozí zákazníky připravit další moderní velkokapacitní serverovnu. Necelý rok od rozšíření našeho Telehouse Centra a otevření nových serverhousingových prostor jsme tak zahájili další etapu rozšíření, jehož dokončení je plánováno na III.-IV.čtvrtletí roku 2008.

NOVÁ CHLADÍCÍ JEDNOTKA

Očekávaná nová chladící jednotka dorazila na začátku týdne z Itálie a již proběhla její instalace na střechu budovy Stimbuilding. Vzhledem k váze jednotky samotné – cca 4 tuny – i jejím rozměrům - 6 x 1,5 x 2,5m - probíhala instalace pomocí vrtulníku, což byl pro naše technické oddělení nelehký, ale zajímavý úkol. Jedná se o jednotku výrobce Emerson - Liebert Hiross, typ SQH030 s chladícím výkonem 300kW, která doplní náš dosavadní systém chlazení serveroven – centrální zdroj chladu. Navýšení kapacity celého systému je nutné z důvodu výstavby dalších serverhousingových prostor. Toto zařízení, které je určeno primárně pro zálohu bude v dostatečném časovém předstihu odzkoušeno a připraveno pro chlazení nové právě budované sedmé serverovny. Chladící jednotky se pak budou navzájem střídat v provozu a zálohovat.

Článek ze dne 4. srpna 2008 - pondělí

Další články od Casablanca INT s.r.o.