logo

CZ.NIC hostí jubilejní setkání mezinárodní organizace RIPE

Hostitelem 60. konference RIPE je sdružení CZ.NIC, správce české národní domény. Setkání internetových odborníků se koná ve dnech od 3. do 7.5. 2010 v Praze. Hlavními tématy konference jsou tentokrát podpis kořenové zóny technologií DNSSEC a IPv6.

Mezi přednášejícími a vystupujícími v jednotlivých diskusích budou například Ondřej Surý, vedoucí Laboratoří CZ.NIC, který bude mluvit o DNSSEC validátorech pro Firefox nebo Jaromír Talíř, Technický ředitel CZ.NIC, který mezinárodnímu publiku představí poznatky z budování DNS infrastruktury.

Setkání zástupců evropských doménových registrů, internetových odborníků a zaměstnanců významných internetových společností začalo v pondělí 3.5. 2010 v Praze. Konferenční centrum Marriott bude až do pátku 7.5. 2010 nabízet přednášky, diskuse, workshopy, veřejná setkání a uzavřené meetingy týkající se IPv4 a IPv6, DNS nebo ENUM.

"Pro CZ.NIC a celou českou internetovou komunitu je spolupráce na organizaci takovéhoto setkání významnou událostí. Jedno z témat, které bude na konferenci v centru zájmu, je podpis kořenové zóny technologií DNSSEC. Právě Česká republika je mezi prvními státy světa, které DNSSEC pro ochranu svých domén používají; v počtu zabezpečených domén jsme dokonce v tuto chvíli první na světě. Mezi další témata bude patřit například stále aktuálnější IPv6," uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

"Setkání RIPE představují jedinečnou příležitost pro každého, kdo se zabývá správou internetových zdrojů a řízením internetu vůbec, aby se zapojil do diskuze o aktuálních problémech, něco se přiučil a setkal se s odborníky z oboru, vlád a technické komunity. Organizace RIPE NCC je ráda, že může letošní ročník uskutečnit v České republice a děkuje sdružení CZ.NIC za jeho podporu," dodal Axel Pawlik, ředitel RIPE NCC.

Na organizaci jubilejního meetingu se kromě CZ.NIC sponzorsky podílí také české peeringové centrum NIX.CZ, sponzorem konektivity jsou sdružení CESNET a společnost Dial Telecom.

O RIPE

RIPE (Réseaux IP Européens) představuje kolaborativní platformu otevřenou všem subjektům, jejichž činnost se nějak týká problematiky IP sítí. Cílem RIPE je zajišťovat administrativní a technickou koordinaci nezbytnou k bezproblémovému provozu internetu v rámci všech členských zemí RIPE.

Další články k tématům - CZ - DNS - DNSSEC - domén - IP - IPv6 - konference - NCC - NIC - RIPE - setkání - Ondřej Surý - Jaromír Talíř - Ondřej Filip - Axel Pawlik

Článek ze dne 4. května 2010 - úterý

Další články od CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob