logo

CZ.NIC představuje tým pro řízení převodu správy domény CZ na nový systém

Sdružení CZ.NIC, správce národní domény CZ, představuje vedoucí oddělení, kteří budou řídit převod správy domény CZ od outsourcingového partnera sdružení na nový systém, vyvinutý a spravovaný přímo sdružením CZ.NIC ...

Vývoj nového registračního systému řídí Jaromír Talíř, vedoucí vývoje. Za provoz systému centrálního registru je odpovědný technický ředitel Ondřej Surý. Za komunikaci s registrátory, technickou podporu pro držitele domén a nepřetržitou dostupnost domény CZ odpovídá provozní ředitel Martin Peterka.

Martin Peterka (*1969)
Provozní ředitel sdružení CZ.NIC, zodpovídá za každodenní, bezchybný provoz registru doménových jmen CZ, dohlíží na práci operátorů zákaznické podpory a pomáhá řešit závažné problémy držitelů domén, je kontaktní osobou sdružení pro registrátory domén a rovněž se podílí na dalším vývoji registračního systému, především při zohledňování požadavků registrátorů a držitelů domén. Martin Peterka je také zástupcem výkonného ředitele sdružení CZ.NIC.

Martin Peterka pracuje ve sdružení CZ.NIC od roku 2003, na provozu domény CZ se však podílí mnohem déle. V letech 1999–2003 řídil projekt správy domény CZ ve společnosti KPNQwest Czechia, která pro sdružení CZ.NIC zajišťovala provoz domény CZ. Po absolutoriu oboru Automatizované systémy řízení na strojní fakultě VUT Košice v roce 1993 pracoval Martin Peterka na vývoji informačního systému řízení výroby ve společnosti VSŽ Informatika. Martin je ženatý, ve volném čase se věnuje cyklistice, lyžování a vaření, mluví plynně anglicky.

"Sdružení CZ.NIC čekají v následujícím období náročné úkoly při přechodu na nový systém pro správu domény CZ," řekl Ondřej Filip, ředitel sdružení CZ.NIC. "Jsem přesvědčený, že náš tým zvládne migraci bez problémů a umožní tak všem registrátorům i držitelům domén využít výhody nového systému."

Nový systém pro správu domény CZ
Nový systém pro registrace a správu domény CZ bude spuštěn 1. října 2007. Díky převodu systému registru z outsourcingového partnera zpět na sdružení CZ.NIC se zefektivní celý provoz registru domény CZ, čímž se výrazně sníží i náklady sdružení na jeho provoz. Pravidla pro registraci domén CZ se ještě více zjednoduší.

Nový systém pro registraci a správu domén vyvinulo a provozuje sdružení CZ.NIC, od září 2006 na něm již běží registrace domén ENUM.

Článek ze dne 13. června 2007 - středa

Další články od CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob