logo

CZ.NIC vyhlašuje soutěž pro mladé programátory

CZ.NIC spouští soutěž pro mladé talenty v oblasti ICT. Programu VIP (Vyvíjej, Inovuj, Programuj) se mohou zúčastnit projekty zaměřené na vývoj nového open-source SW nebo inovaci SW používaného v oblasti internetových technologií, služeb či infrastruktury.

Úspěšný projekt může získat až 50.000 Kč. Zájemci o účast v soutěži se mohou přihlásit do konce září.

Soutěž se bude skládat z několika fází. Soutěžící nejdříve pošlou své návrhy projektů. Z nich odborná hodnotící komise vybere ty, které budou splňovat předepsaná kritéria. Poté začne samotná realizace vybraných projektů, po níž bude následovat vyhodnocení a ocenění výherců.

"Soutěž VIP – Vyvíjej, inovuj, programuj – je po přípravě české verze filmu Warriors of the Net dalším z projektů CZ.NIC v oblasti internetové osvěty. Cílem je podpořit talentované programátory v tom, aby za svým úsilím viděli konkrétní cíl. Tím je kromě finanční odměny také reálná možnost uplatnění projektu v praxi," říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

 Soutěž mediálně podpoří i její partneři, kterými jsou informační portály Root.cz, ABC Linuxu, IT Systems a měsíčník Connect.

Článek ze dne 5. září 2008 - pátek

Další články od CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob