logo

CZ.NIC zveřejňuje nový ceník služeb

Sdružení CZ.NIC, správce národní domény CZ, vydalo v souvislosti s přechodem na nový registrační systém české národní domény nový ceník služeb, platný od 1. října 2007 ...

Od tohoto data klesne velkoobchodní cena registrace domény CZ ze současných 400 Kč na 190 Kč. Koncovou cenu pro držitele domén určují registrátoři domén CZ, v závislosti na svých nákladech, marži a 19 % DPH.

"Razantní snížení velkoobchodní ceny registrace domény CZ je možné díky přechodu na nový a podstatně efektivnější systém pro správu domény CZ, který bude provozovat přímo CZ.NIC,“" řekl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC. "Převod správy domény CZ od outsourcingového partnera na sdružení proběhne k 1. říjnu letošního roku, ve stejný den vstoupí v planost i nový ceník."

Vývoj poplatku za držení domény CZ

Přestože poplatek za držení domény CZ od roku 2004 průběžně klesá, toto ohlášené snížení je největší v dosavadní historii domény CZ.

Nový systém pro správu domény CZ

Nový systém pro registrace a správu domény CZ, který bude spuštěn 1. října 2007, obsahuje i mnoho změn z pohledu registrátorů, zejména v technickém fungování registru. Díky provozu registru přímo ve sdružení CZ.NIC bude v budoucnu možné mnohem pružněji reagovat na nové požadavky registrátorů i držitelů domén. Přechod na nový systém přinese zjednodušení celého procesu registrace i správy domén CZ, systém bude pro uživatele komfortnější a snáze uchopitelný. Nový systém pro registraci a správu domén vyvinulo a provozuje sdružení CZ.NIC, od září 2006 na něm již běží registrace domén ENUM.

Nástroj na kontrolu údajů o doméně

Držitelé domén často zapomínají na aktualizaci svých kontaktních údajů uvedených u domén v případě jejich změny. Nekorektní či neaktuální údaje v databázi mohou držitelům domén způsobit problémy při prodlužování registrací domén nebo jejich převodu.

Článek ze dne 14. června 2007 - čtvrtek

Další články od CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob