logo

dsgui for iPhone: CZ.NIC pouští iPhone do datových schránek

dsgui for iPhone je jednoduchá nativní aplikace, která umožňuje přístup do Datové schránky z telefonu iPhone. Aplikace v současné době probíhá schvalovacím procesem u Apple a měla by být dostupná v AppStore začátkem listopadu 2010.

Laboratoře CZ.NIC, výzkumné pracoviště fungující pod hlavičkou správce české národní domény, uvolnily k volnému použití vůbec první aplikaci, která umožní majitelům telefonů iPhone přihlášení k datovým schránkám. CZ.NIC aplikaci představilo tento víkend na brněnské konferenci LinuxAlt jako jeden z projektů, jejichž cílem je usnadnit komunikaci se státní správou z minoritních operačních systémů.

dsgui for iPhone umožňuje nastavit přístupové údaje pro více datových schránek a následně stahovat a číst příchozí i odchozí datové zprávy. Současná verze aplikace je určena jen pro kontrolu zpráv, není možné vytvářet a odesílat nové zprávy.

"Aplikace dsgui for iPhone umožňuje nastavit na tomto zařízení přístupové údaje pro více datových schránek a následně stahovat a číst příchozí i odchozí datové zprávy. Uživatel se tak může k novým datovým zprávám dostat bezprostředně po doručení, přímo z prostředí svého telefonu," uvedl Ondřej Surý, vedoucí Laboratoří CZ.NIC odpovědný za vývoj těchto aplikací.

Další články k tématům - AppStore - dsgui - iPhone - LinuxAlt - schránky - vývoj - výzkum - Ondřej Surý

Článek ze dne 9. listopadu 2010 - úterý

Další články od CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob