logo

Elektronický podpis v praxi

Báječný svět elektronického podpisu - to je nejnovější publikace, která rozšiřuje řady odborných knih v Edici CZ.NIC. Autorem je vysokoškolský pedagog a publicista Jiří Peterka. V současné době je ke stažení autorská verze knihy, tištěná verze bude dostupná v průbehu května 2011.

"Tato kniha je určena lidem, kteří chtějí, či musí používat elektronický podpis, chtějí mu rozumět, ale současně nepotřebují být počítačovými specialisty ani odborníky na kryptografii. Je psána s určitým nadhledem a takovou formou, která se snaží být co nejvíce srozumitelná i bez jakýchkoli předchozích znalostí. Formou, která má čtenáře uvést do báječného světa elektronického podpisu, a současně ho neodradit přílišnou složitostí a záplavou detailů," říká Jiří Peterka.

"Kniha Jiřího Peterky je již našim druhým titulem v tomto roce. Na stránkách Edice CZ.NIC je možné publikaci stáhnout, zatím ale jen autorskou verzi. Objednat si tištěnou knihu bude možné až ve chvíli, kdy bude připravena i po grafické stránce, tedy v designu naší Edice; to by mělo být nejpozději v květnu. Zájemce o tištěnou verzi proto žádáme o trpělivost," doplnil Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

RNDr. Ing. Jiří Peterka je nezávislým konzultantem a publicistou. Věnuje se také pedagogické činnosti na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy, kde přednáší problematiku počítačových sítí a komunikací. Archiv jeho článků, které byly publikovány především na serveru Lupa.cz, jsou společně s přednáškami a tutoriály k dispozici na adrese http.//www.earchiv.cz. Více informací o Jiřím Peterkovi najdou zájemci na internetové stránce http://jiri.peterka.cz/.

Edice CZ.NIC

Sdružení CZ.NIC založilo svou Edici v roce 2008. První z knih, která byla v jejím rámci vydána, byla publikace Pavla Satrapy z Technické univerzity v Liberci o protokolu IPv6. Druhou potom kniha Scotta Chacona s názvem Pro Git. Jako třetím přibyla na začátku tohoto roku publikace Marka Pilgrima Dive Into Python 3. Všechny tyto knihy je možné si objednat nebo zdarma stáhnout na stránkách Edice CZ.NIC.

Další články k tématům - elektronický podpis - EPUB - IPv6 - knihy - PDF - Python - zdarma - Jiří Peterka - Ondřej Filip

Článek ze dne 5. dubna 2011 - úterý

Další články od CZ.NIC