logo

ENUM Day 2 ve znamení praktických zkušeností a mezinárodní spolupráce

Druhý ročník jednodenní konference věnované technologii ENUM nezůstal co do úspěchu svému předchůdci nic dlužen. Setkání, jehož organizace se opět zhostilo sdružení CZ.NIC, se zúčastnilo více než 100 ICT profesionálů a nadšenců, které přilákala především možnost seznámit se s ENUM z praktického hlediska.

Den před konferencí zástupci CZ.NIC podepsali společně se zástupci národních registrů domén Holandska, Německa a Rakouska zakládající listinu organizace ENUM Federation, jejímž hlavním cílem je společný postup při šíření povědomí o ENUM.

"ENUM je v České republice od ledna loňského roku a za tu dobu urazil pořádný kus cesty. Letošním ročníkem ENUM Day jsme chtěli prezentovat hlavně to, že ENUM už má fázi technologického experimentu za sebou. To se podařilo díky zúčastněným zástupcům firem, které ENUM již využívají a o své zkušenosti s jeho implementací a provozem se rozhodly podělit," sdělil Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Prezentace jednotlivých vystupujících a audiovizuální záznamy z konference budou do 14 dnu volně k dispozici na internetové adrese http://enum.nic.cz/enumday2/. Už nyní zde ale zájemci najdou přednášky účastníků prvního ročníku ENUM Day.

Přestože se ENUM pomalu dostává do povědomí firem, veřejné povědomí o něm je stále nízké. Zlepšit tuto situaci by mimo jiné mělo i založení organizace ENUM Federation, které CZ.NIC inicioval. Jejími členy jsou zástupci registrů národních domén Holandska, Německa, Rakouska a České republiky, tedy zemí, které jsou ve využívání ENUM nejdále.

"Prvním cílem ENUM Federation je vytvořit značku, kterou by mohly nést všechny produkty a služby podporující ENUM. Smyslem této značky je přiblížit zákazníkům výrobky, které umožňují volání přes ENUM; podobně, jako je to například u technologií Bluetooth nebo wi-fi. Od jednotné propagace si slibujeme hlavně zvýšení zájmu o ENUM a podporu masovějšího využívání této technologie," řekl Pavel Tůma, projektový manažer sdružení CZ.NIC.

Článek ze dne 19. září 2008 - pátek

Další články od CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob