logo

jednoheslo.cz: kampaň podpory mojeID.cz pro uživatele internetu a poskytovatele online služeb

Kampaň CZ.NIC se objeví v online médiích, v tisku a na venkovních reklamních plochách. Ústředním bodem kampaně je speciální stránka jednoheslo.cz, na níž návštěvníci najdou souhrn všech informací o mojeID.

Internetové stránky jednoheslo.cz nabízejí kompletní přehled informací, které se o mojeID objevují v médiích, na blozích, diskusních fórech či jiných internetových zdrojích. Pro ty, kteří chtějí být informováni o mojeID ihned, jsou k dispozici také sociální sítě Twitter a Facebook.

"Kampaň by měla oslovit nejen ty, kteří na internetu hledají seriózní informace, ale i ty, kteří se zde chtějí bavit. Hlavní výhody mojeID, jak si ho založit a jak jej používat vysvětluje fiktivní zaměstnanec CZ.NIC Aleš Mokrý, s nímž se mohli uživatelé českého internetu setkat už při projektu dobradomena.cz," říká Pavel Tůma, šéf marketinguCZ.NIC.

O službě mojeID

MojeID je služba, díky níž mají uživatelé českého internetu možnost používat pro přihlašování na různé internetové stránky a k různým webovým službám jednotné identifikační údaje (uživatelské jméno a heslo). S využitím mojeID tak není především potřeba zakládat vždy nový účet a procházet opakovaně zdlouhavým a složitým procesem registrace.

MojeID je možné využívat u všech služeb, jejichž provozovatelé podporují přímo službu mojeID či alespoň technologii OpenID. MojeID je další z řady technologií (DNSSEC, ENUM), které sdružení CZ.NIC, správce české národní domény .CZ, zavedlo pro potřeby české internetové komunity.

Další články k tématům - DNSSEC - ENUM - Facebook - jednoheslo - mojeID - OpenID - Twitter - Aleš Mokrý - Pavel Tůma

Článek ze dne 10. listopadu 2010 - středa

Další články od CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob