logo

Kontrola kontaktních údajů u domén CZ pokračuje

Sdružení CZ.NIC, správce národní domény CZ, oznámilo, že stránku s nástrojem na kontrolu správnosti kontaktních údajů u domén CZ, dostupnou na adrese http://migrace.nic.cz, využívá průměrně přes 1 100 návštěvníků týdně. Držitele domén, kteří nemají v pořádku své kontaktní údaje, kontaktuje sdružení také prostřednictvím telefonů a e-mailů.

Pracovníci technické podpory sdružení CZ.NIC osloví denně průměrně 40 držitelů domén telefonem a rozešlou dalších přibližně 150 e-mailů s žádostí o úpravu kontaktních údajů.

"Kontrola kontaktních údajů u domén CZ úspěšně pokračuje, jsme rádi, že si držitelé domén uvědomují nutnost udržovat své kontaktní informace aktuální a ve správném formátu. Změn v kontaktních údajích probíhá obecně velké množství, za prvních šest měsíců letošního roku prováděli držitelé domén CZ průměrně více než 18 000 úprav v kontaktních údajích měsíčně," řekl Martin Peterka, provozní ředitel sdružení CZ.NIC. "Další držitele domén, kteří nemají záznamy u svých domén v pořádku, se průběžně pokoušíme kontaktovat a nabízíme jim pomoc s jejich úpravou."

Aktualizace kontaktních i dalších údajů u domén CZ je nezbytná při každé jejich změně, jinak totiž mohou mít držitelé domén problémy s prodloužením registrací, převodem nebo dalšími operacemi se svými doménami. Sdružení CZ.NIC nemůže údaje u domén samovolně jakkoliv měnit, vždy musí jednat na základně pověření držitele domény nebo podkladů od příslušného registrátora.

"Neaktuální údaje uvedené u registrovaných domén nemohou zbrzdit ani jinak ohrozit proces přípravy přechodu na nový registrační systém, který začne fungovat 1. října letošního roku. Do nového systému budou převedeny všechny domény, bez ohledu na případné nesrovnalosti v údajích u nich uvedených," dodal Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC. "Přesto je právě nyní vhodný čas na kontrolu kontaktních údajů u domén, především s ohledem na některé změny v registračním systému a v pravidlech registrací."

Nový systém pro správu domény CZ

Nový systém pro registrace a správu domény CZ bude spuštěn 1. října 2007. Od tohoto data se ještě více zjednoduší pravidla pro registraci domén CZ a také poklesne velkoobchodní cena registrace. Snížení velkoobchodní ceny umožní vysoká efektivita správy domény CZ, plynoucí ze zavedení nového registračního systému, vyvinutého a spravovaného přímo sdružením CZ.NIC.

Článek ze dne 24. července 2007 - úterý

Další články od CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob