logo

mojeID slaví první narozeniny

Služba mojeID. která umožňuje spravovat osobní údaje na internetu na jednom bezpečném místě a udržovat je stále aktuální, slaví první rok od svého spuštění. Pomocí mojeID se můžete přihlašovat k internetovýv službám bez nutnosti dalších a dalších registrací.

V České republice ji po tu dobu využívá více než 28 tisíc uživatelů internetu, kteří se s mojeID mohou přihlásit například k freemailové službě Volný.cz, na komunitní portál Líbímseti.cz, do úložiště dokumentů Úschovna.cz, do internetových médií jako Lupa.cz, Měšec.cz nebo Root.cz a také k více než 3000 e-shopů. Službu mojeID zavedl loni 26. října správce české národní domény sdružení CZ.NIC.

"Cílem bylo nabídnout jednoduchou, komfortní a přitom bezpečnou službu, která jednak uživatelům výrazně usnadní přístup na různé internetové stránky a zároveň provozovatelům služeb přinese benefit v podobě ověřeného reálného uživatele. Rostoucí zájem o mojeID je důkazem, že si tato služba získává stále více uživatelů i poskytovatelů webových služeb. Věřím, že její další vylepšení přitáhnou další zájemce, kteří ocení její nesporné přednosti", říká Ondřej Filip - výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, které již rok provozuje službu mojeID.

O službě mojeID

MojeID je služba, díky níž mají uživatelé českého internetu možnost používat pro přihlašování na různé internetové stránky a k různým webovým službám jednotné identifikační údaje (uživatelské jméno a heslo). S využitím mojeID tak není potřeba zakládat vždy nový účet a procházet opakovaně zdlouhavým a složitým procesem registrace.

MojeID také umožňuje udržovat údaje o jeho držiteli na jednom bezpečném místě a stále aktuální. MojeID je možné využívat u všech služeb, jejichž provozovatelé podporují přímo službu mojeID či alespoň technologii OpenID.

Další články k tématům - domény - eshop - mojeID - OpenID - Ondřej Filip

Článek ze dne 27. října 2011 - čtvrtek

Další články od CZ.NIC