logo

mojeID účet má již 30000 uživatelů internetu

Služba mojeID, kterou od 26.10. 2010 provozuje sdružení CZ.NIC, překročila další důležitý milník. Od 8.11. 2011 má svůj mojeID účet více než 30000 uživatelů internetu. Pomocí mojeID se můžete přihlašovat k Vašim oblíbeným službám bez nutnosti dalších a dalších registrací.

"Není to tak dlouho, co jsme oznámili registraci uživatele s pořadovým číslem 20000, k níž došlo 4.10. 2011. Nových 10000 uživatelů mojeID tedy přibylo prakticky za jeden měsíc. Aktivní jsou v poslední době také provozovatelé služeb. Nedávno ohlásilo implementaci mojeID vydavatelství Mladá fronta, které tuto službu zavedlo pro 18 svých webů. Přednosti služby mohou již nějakou dobu využít také klienti Volný.cz, Úschovna.cz, Líbímseti.cz a řady dalších webů. Výčet společností nabízejících přihlášení přes mojeID by se měl ještě do konce tohoto roku rozrůst. Očekáváme totiž implementaci mojeID do systémů dalších významných internetových společností", říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

O mojeID

MojeID je služba, díky níž mají uživatelé českého internetu možnost používat pro přihlašování na různé internetové stránky a k různým webovým službám jednotné identifikační údaje (uživatelské jméno a heslo). S využitím mojeID tak není potřeba zakládat vždy nový účet a procházet opakovaně zdlouhavým a složitým procesem registrace.

MojeID také umožňuje udržovat údaje o držiteli na jednom bezpečném místě a stále aktuální. MojeID je možné využívat u všech služeb, jejichž provozovatelé podporují přímo službu mojeID či alespoň technologii OpenID.

Další články k tématům - mojeID - OpenID - Ondřej Filip

Článek ze dne 10. listopadu 2011 - čtvrtek

Další články od CZ.NIC