logo

Ondřej Filip byl jmenován členem poradního orgánu tajemníka OSN

Výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, správce české národní domény .CZ, Ondřej Filip se stal opět členem organizace Multistakeholder Advisory Group (MAG). Ta je již řadu let poradním orgánem generálního tajemníka OSN pro organizaci Internet Governance Fora.

Ondřej Filip byl do této skupiny poradců zvolen již podruhé. Poprvé se tak stalo v polovině loňského roku. Funkce, kterou Ondřej Filip na půdě OSN vykonává, není placená. Jednotliví členové MAG vykonávají práci v rámci této organizace ve prospěch internetové komunity na celém světě.

Členové MAG reprezentují zájmy vlád, soukromého sektoru a občanské společnosti včetně akademických a technických komunit ze všech světových regionů. Smyslem MAG je pomáhat a dávat doporučení sekretariátu OSN v čele s generálním tajemníkem v přípravách vrcholného setkání týkajícího se správy internetu - Internet Governance Fora.

Multistakeholder Adversoty Group se oficiálně schází několikrát za rok. Na setkáních MAG jsou také pravidelně zváni představitelé příslušných mezivládních organizací a Evropské komise. Letošní setkání Internet Governance Fora se uskuteční od 15. do 18. listopadu 2009 v egyptském Šarm El Šejku.

Ondřej Filip je výkonným ředitelem sdružení CZ.NIC a jedním z členů představenstva NIX.CZ, propojovacího internetového centra České republiky.

Další články k tématům - Governance - Internet - MAG - NIC - OSN - Ondřej Filip

Článek ze dne 17. června 2009 - středa

Další články od CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob