logo

Ondřej Filip opět ve vedení organizace DNS-OARC

Ondřej Filip - výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, byl zvolen do představenstva centra operací, analýz a výzkumu systému doménových jmen DNS-OARC, které působí jako platforma pro výměnu informací a koordinaci postupů proti bezpečnostním hrozbám.

Ondřej Filip se chce ve svém dvouletém volebním období v rámci šestičlenného představenstva zaměřit zejména na zkvalitnění členské základny DNS-OARC a na rozšíření aktivit, které jsou určené nejen členům sdružení, ale také širší internetové komunitě. Funkce všech členů představenstva jsou čestné a nejsou placené.

"Při působení v představenstvu DNS-OARC jsem využíval cenných zkušeností z prostředí, v kterém se dennodenně pohybuji. Naše sdružení se jako jeden z nejaktivnějších členů DNS-OARC aktivně podílí na vývoji významných technologických řešení, a pomáhá tak zvyšovat reputaci této organizace", uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Sdružení DNS-OARC vzniklo v roce 2008 s cílem umožňovat výměnu názorů a zkušeností mezi významnými provozovateli systému DNS, poskytovateli připojení k internetu správci domén nejvyšší úrovně, správci kořenových serverů, bezpečnostními experty, registrátory, vývojáři či výzkumníky.

Sdružení mimo jiné vypracovává analýzy a statistiky, pořádá vzdělávací akce a poskytuje služby a nástroje pro řešení technologických problémů a omezování bezpečnostních rizik.

Mezi jeho členy patří mimo jiné také Google, Microsoft, Comcast, Cisco, VeriSign nebo ICANN.

Další články k tématům - analýza - DNS - ICANN - platforma - výzkum - Ondřej Filip

Článek ze dne 29. října 2012 - pondělí

Další články od CZ.NIC