logo

Pomozte nám napsat knihu o IPv6

Sdružení CZ.NIC, správce domény nejvyšší úrovně .CZ, spustilo projekt určený odborné veřejnosti se zájmem o problematiku IPv6. Základem projektu je text Pavla Satrapy z Technické univerzity v Liberci.

Zájemci o problematiku IP sítí se mohou nyní vyjadřovat k jednotlivým částem knihy. Pod jednotlivými kapitolami mají možnost připojovat své komentáře, a to až do 31. října.

Pavel Satrapa v průběhu listopadu komentáře zpracuje, poté bude konečná podoba knihy volně ke stažení. Od této doby si také budou moci zájemci objednat knihu v tištěné podobě.

"IPv6 patří mezi hlavní témata, kterým se ve své odborné činnosti dlouhodobě věnuji. Na tento internetový protokol existuje řada různorodých názorů a pohledů, proto jsem chtěl, aby tato publikace vznikla na základě spolupráce s dalšími odborníky. A protože IPv6 je záležitostí internetu, řekl jsem si, že by nebylo od věci umožnit zapojení do tvorby celé české internetové komunitě," vysvětluje Pavel Satrapa.

Konečnou podobu knihy Pavla Satrapy najdou zájemci v průběhu listopadu. Elektronická verze knihy bude volně dostupná ke stažení. Knihu si ale bude možné objednat i v tištěné celobarevné verzi. Publikace potom zájemci přijde poštou přímo na jeho adresu. Cena tištěné verze bude ještě upřesněna.

"Kniha Pavla Satrapy je první z publikací, kterou ve sdružení vydáme. V příštím roce chceme určitě v publikační činnosti pokračovat. Proto bychom chtěli všem odborníkům nabídnout spolupráci při vydávání jejich odborných textů," doplnil Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Další články k tématům - IPv6 - Pavel Satrapa - Ondřej Filip

Článek ze dne 29. září 2008 - pondělí

Další články od CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob