logo

Setkání ICANN 2012: Praha se za rok stane hlavním městem Internetu

ICANN - hlavní globální autorita pro přidělování doménových jmen nejvyšší úrovně a IP adres na právě končícím setkání v Singapuru rozhodla, že další setkání na evropské půdě se uskuteční ve dnech 24. - 29.6. 2012 v Praze.

Hostitelem setkání bude sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, které bude z velké části odpovědné za organizaci celé této akce. Pro celosvětovou internetovou komunitu jsou pravidelná setkání organizace ICANN vůbec těmi nejdůležitějšími akcemi roku. Na začátku tohoto týdne schválil ICANN revoluční změnu v dějinách internetu - otevřel prostor pro nové domény nejvyšší úrovně všem, kteří o ně projeví zájem a samozřejmě splní dané podmínky.

"Možnost pořádat akci takového rozsahu a významu je pro nás velkou poctou a zároveň výzvou. Uděláme vše pro to, aby setkání, na němž očekáváme účast více než tisíce internetových odborníků z celého světa, proběhlo zcela hladce," řekl výkonný ředitel sdružení CZ.NIC Ondřej Filip. ICANN pořádá každoročně tři setkání, pokaždé v jiné části světa.

Tato setkání představují jednu z hlavních platforem pro rozhodování o dalším vývoji internetové doménové infrastruktury. Výběr míst pro setkání má na starost speciální komise, která přijímá nabídky jednotlivých organizací, které mají o pořádání setkání zájem. Místo konání potom schvaluje představenstvo ICANNu.

Další články k tématům - domény - ICANN - infrastruktura - platforma - Ondřej Filip

Článek ze dne 24. června 2011 - pátek

Další články od CZ.NIC