logo

TV spoty ČT na podporu internetové gramotnosti

Česká televize ve spolupráci s CZ.NIC začíná vysílat seriál osvětových videí Jak na Internet. Jde přibližně o 40 dvouminutových spotů, které poběží do konce listopadu 2012 ve všední dny po hlavní zpravodajské relaci Události.

Cílem projektu Jak na internet je edukace v oblasti internetu, domén, internetových služeb a souvisejících technologií. Jedná se celkem o 40 přibližně dvouminutových spotů, které bude Česká televize vysílat do konce listopadu ve všední dny po hlavní zpravodajské relaci Události.

"Internet je součástí každodenního života stále větší části české společnosti, ale obecná znalost o jeho fungování, možnostech využití či bezpečnostních rizicích se ukazuje spíše jako povrchní a mlhavá. Posláním našeho sdružení je kromě technického zajišťování chodu domény .CZ také osvěta v oblasti domén a internetu jako takového. Proto jsme se rozhodli natočit seriál, který by co největšímu počtu diváků svět internetu srozumitelně přiblížil a upozornil je na to, co od něj mohou čekat dobrého a na co si naopak dát pozor", říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Projekt Jak na Internet vhodně doplňuje stávající vzdělávací aktivity CZ.NIC jako vydávání knih, pořádání konferencí nebo provozování výukového centra Akademie CZ.NIC.

Seriál vznikal za dramaturgické spolupráce s Českou televizí a produkovala ho společnost Frmol. Pořadem bude provázet známý herec Roman Zach a každý díl se dotkne vždy jednoho specifického tématu - například ochrany osobních údajů, nakupování na internetu nebo autorských práv v internetovém prostředí.

Další komunikace k projektu se zaměří především na on-line média - televizní vysílání doplní především web, kde zájemci najdou nejen všechny odvysílané díly, ale i doplňující informace k jednotlivým tématům nebo facebooková stránka Jak na Internet.

Propagace projektu by měla pokračovat i v roce 2012, což znamená, že odvysíláním všech dílů tento projekt nekončí.

Připravena je také tištěná inzerce.

Další články k tématům - domény - Facebook - televize - TV - video - vzdělávání - Ondřej Filip

Článek ze dne 2. října 2012 - úterý

Další články od CZ.NIC