logo

Zrcadlo kořenového serveru L bylo instalováno v Praze

Organizace ICANN a sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, dnes oznámily instalaci zrcadla kořenového serveru L v Praze. Kořenový server L je jeden ze třinácti kořenových jmenných serverů, které jsou základem internetového systému doménových jmen (DNS).

Instalace v Praze posiluje přítomnost serveru L v Evropě. Zrcadla tohoto kořenového serveru jsou v současnosti instalována i v Miami a Los Angeles.

"Zprovozněním zrcadla L-root serveru se snažíme podpořit internetovou infrastrukturu nejen v naší zemi," řekl výkonný ředitel sdružení CZ.NIC Ondřej Filip. "Zrcadlo kořenového serveru L v Praze slouží celému internetu všude na světě."

Takřka všechny služby poskytované po internetu pracují s DNS. Jeho bezpečnost a stabilita jsou tedy klíčové. Na DNS závisí fungování a spolehlivost internetových stránek, sociálních médií, e-mailů a internetové komunikace v reálném čase, ale také komunikace mezi podniky, která stále více propojuje globální ekonomiku.

Ředitel ICANN pro operace s DNS Joe Abley uvedl : "ICANN s potěšením navazuje spolupráci se sdružením CZ.NIC, které zajistí místní přístup ke kořenovému serveru L v Praze. Tato nová instalace přispěje k bezpečnosti a stabilitě kořenového serveru v globálním měřítku, ale zejména v evropském regionu."

Další články k tématům - DNS - ICANN - kořenového - NIC - serveru - zrcadla - Ondřej Filip

Článek ze dne 4. listopadu 2009 - středa

Další články od CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob