logo

Kyberzločin hlavním tématem pro odborný seminář Gopas

Experti Počítačové školy Gopas ukáží, proč největší nebezpečí číhá paradoxně uvnitř firmy. Lektoři předvedou i praktické ukázky hrozeb a doporučenou obranu proti nim. Akce se koná ve čtvrtek 7.6. 2012 v Praze 4.

Zajímají vás rizika, která ohrožují vaši firmu z kyberprostoru? Potom vás jistě zaujme i seminář s názvem "Kyberzločinci tam, kde byste je nečekali aneb pod svícnem bývá tma".

Seminář pořádaný Počítačovou školou Gopas se koná se ve čtvrtek 7.6. 2012 od 9 do 16 hodin v Praze v prostorách společnosti Microsoft, Vyskočilova 1461/2A v sále Aquarius.

Seminář je určen všem IT manažerům, IT správcům a všem těm, kterých se týká bezpečnost informačních technologií a zabezpečení podnikových dat. Cílem semináře je ukázat lidem s povědomím o počítačových a datových sítích, jaké je v těchto prostředích čekají hrozby.

Tento seminář volně navazuje na seminář z března 2012 "Kyberkriminálníkem snadno a rychle". Seminář je určen všem IT manažerům, IT správcům a všem těm, kterých se týká bezpečnost informačních technologií a zabezpečení podnikových dat.

Účastníci nemusí mít konkrétní znalosti bezpečnosti na Windows platformě. Vstupním předpokladem je pouze obecné povědomí o bezpečnosti, znalost základních pojmů počítačových sítí a představa o použití dat a místech jejich ukládání ve firemním prostředí.

Ondřej Ševeček, expert Počítačové školy Gopas, představí na pozadí reálné případové studie základní bezpečnostní principy a možné vektory útoku na podnikové počítačové sítě. Podnikovým sítím hrozí mnoho nebezpečí od vnějších útočníků a téměř všichni zaměstnavatelé jsou si těchto hrozeb, jako jsou viry, spamy a hackerské útoky, velmi dobře vědomi. To, co si ovšem jen málo firem připouští, je hrozba zevnitř.

"Jsou to nejen vlastní zaměstnanci, ale i externisté, dodavatelé, brigádníci, servisní pracovníci či údržbáři. Všichni ti, kteří mají fyzický přístup k počítačovému a síťovému vybavení a mohou se tak velmi snadno dostat k datům společnosti", upozorňuje na možná překvapivý fakt Ondřej Ševeček.

Aktuální operační systémy firmy Microsoft, jako jsou Windows Server 2008 R2 a Windows 7, však přišly s poměrně rozšířenou nabídkou bezpečnostních prvků, které mohou značně omezit výše uvedená nepříjemná rizika a zvýšit tak bezpečnost firemního výpočetního prostředí.

"Společně s návštěvníky semináře si od základů projdeme možné úrovně ochrany. Začneme u fyzické ochrany koncových zařízení a serverů, až se postupně dobereme do nejvyšší aplikační úrovně infrastruktury", doplňuje Ondřej Ševeček z Gopasu.

"V dnešní době, kdy zaměstnanci snadno získávají detailní přehled o síťovém prostředí a firemní bezpečnostní morálce, je útok zevnitř vysoce pravděpodobný a lze říci, že se s ním v určité formě dříve či později setká každá společnost", říká William Ischanoe, specialista na bezpečnost z Počítačové školy Gopas.

Infiltrování organizace zaměstnancem s nízkým platem je daleko efektivnější než probourávání externího firewallu z Internetu. "Pokud správci podnikových sítí zaspí v zabezpečení síťových prvků, instalaci IDS/IPS a antimalware ochrany či v nastavení bezpečnostní morálky firmy, mohou se zcela jistě těšit na různé typy útoků: jde například o snadné offline napadení systému na počítači bez šifrování disku, odposlouchávání provozu na WiFi bez zabezpečení RADIUS serverem a řadu dalších hrozeb", varuje William Ischanoe z Gopasu.

Článek ze dne 17. května 2012 - čtvrtek

Další články od GOPAS, a.s.

Nabídka zaměstnání