logo

HP TippingPoint: řešení pro dokonalejší zabezpečení sítí

HP představuje vylepšené služby HP TippingPoint Reputation Digital Vaccine (RepDV) - ochrana firmy před nejnovějšími bezpečnostními riziky díky poskytování lepšího přehledu o škodlivých aktivitách v podnikových sítích a TippingPoint Digital Vaccine Toolkit (DVToolkit) - vytváření filtrů systému prevence narušení (IPS) pro ještě lepší ochranu vlastních aplikací.

Nová řešení z portfolia HP Converged Infrastructure integrují špičkové technologie datového centra a přináší jednodušší IT prostředí s vyšší flexibilitou, škálovatelností a nižšími náklady na vlastnictví.

"Zákazníci potřebují ucelená a jednoduchá řešení, která zabezpečí jejich sítě před nejnovějšími a nejsofistikovanějšími hrozbami," řekl Pavel Klimuškin, ředitel divize HP ESSN (podnikové servery, storage a síťové prvky). "Nové produkty HP TippingPoint přinášejí nejlepší ochranu ve své třídě. Pomohou klientům spolehlivě identifikovat a blokovat vysoce riskantní aktivity v podnikových sítích a aplikacích."

Služba Rep DV, kterou HP TippingPoint spustilo vloni v červnu, doručuje do řešení TippingPoint IPS aktuální seznamy nebezpečných nebo podezřelých webů a automaticky blokuje jejich provoz. Seznamy jsou aktualizovány každé dvě hodiny a vydává je uznávaná výzkumná a vývojová organizace HP Digital Vaccine Labs (DVLabs).

Kromě aktuálně dostupných nezávislých a vlastních kanálů obsahujících podezřelé aktivity na webu integrovalo HP TippingPoint také novou zpravodajskou službu ipTrust. Tím se celkový seznam zdrojů služby RepDV desetinásobně rozšířil na více než 250 milionů webových adres. Služba ipTrust analyzuje a klasifikuje zdroje nebezpečných online aktivit a nabízí analýzy jejich pověsti. Pomáhá tak zákazníkům snáze identifikovat nebezpečné webové adresy a domény.

Analýzy ipTrust přidávají další vrstvu ochrany před nejsofistikovanějšími útoky současnosti. Zpravodajské kanály ipTrust doplňují rozsáhlou databázi hrozeb RepDV o rozšířený vhled do tzv. botnetů a nebezpečných aktivit v podnikových sítích.

HP TippingPoint IPS obsahuje tisíce filtrů, které blokují širokou řadu hrozeb namířených proti nejrůznějším oblíbeným aplikacím společností Microsoft, Adobe, RealNetworks a dalších. Všechny zveřejněné bezpečnostní chyby objevené výzkumníky TippingPoint DVLabs jsou uvedeny na webu DVLabs.

Firmám s aplikacemi na zakázku, například z odvětví finančních služeb, které si vyvíjejí vlastní analytický software, nyní HP TippingPoint DVToolkit umožňuje spolehlivě chránit celé jejich prostředí.

Snadno použitelní průvodci sady nástrojů DVToolkit umožňují klientům rychle vytvořit vlastní filtry pro řešení HP TippingPoint IPS. Filtry specifické pro interní aplikace klienta blokují škodlivý provoz a přitom zaručují nepřerušovanou komunikaci.

Tradiční bezpečnostní nástroje jako antivirus a filtrování e-mailů jsou neúčinné proti rychle se vyvíjejícím bezpečnostním hrozbám, které cílí na vysoce dostupné aplikace, například webové obchody.

HP nabízí zákazníkům nejúčinnější metody boje proti útokům cíleným na odepření služby (DoS) - automatické zjištění neobvyklé aktivity, identifikaci nebezpečného chování, následnou notifikaci a případné zablokování aktivity. Výsledkem všech těchto kroků je nepřerušený přístup k webu zákazníka. Automatizací správy rizik odstraňuje HP stávající časově náročný proces a umožňuje klientům posílit efektivitu i jejich celkový bezpečnostní profil.

Zabezpečení je zásadní komponentou strategie Instant-On Enterprise. Řešení Instant-On Enterprise umožňuje firmám a podnikům všech velikostí využívat technologie při veškeré spolupráci se zákazníky, zaměstnanci, partnery a občany.

Další články k tématům - DoS - DVLabs - DVToolkit - ESSN - IPS - ipTrust - RepDV - TippingPoint - Vaccine - vývoj - Pavel Klimuškin

Článek ze dne 1. března 2011 - úterý

Další články od HEWLETT-PACKARD s.r.o.

Microsoft a HP společně ve vývoji i nabídce řešení privátního a veřejného cloudu

Spolupráce SAP a HP přináší zrychlení přechodu do cloudu

HP Peer Motion: software pro sdružené ukládání

Výzkum HP odhaluje nárůst nákladů v souvislosti s počítačovou kriminalitou

HP Always On Support: nový model spolupráce s partnery

Servery HP ProLiant zlepšují podmínky výzkumu v oblastech energetiky a astrofyziky

HP POD 240a: energeticky nejúspornější modulární datové centrum na světě

IT služby pro NASA zajistí HP

HP Get Thin Guarantee: služba s garancí snížení požadavků na kapacitu úložných systémů

Digitální knihovna bezpečně uchová duševní majetek Paula McCartneyho

Always On Support: nový portál zákaznické podpory HP

HP Prepaid Card Services: bezpečné a finančně efektivní řešení předplacených karet

HP A-series 10500: výkonný přepínač pro video a mobilní aplikace

HP FlexNetwork: jednotná architektura připravuje firmy na budoucnost

Petr Skořepa: nový ředitel divize HP Networking pro ČR

Jan Zadák: nový výkonný viceprezident HP v divizi Enterprise Business

ISO 20000 pro HP Enterprise Services

Senta Čermáková: vítěz ankety Manažer roku 2010

Coca-Cola využije technologické služby HP

HPstorage.cz: zaměřeno na úložné systémy HP

HP ESM: řešení pro správu zdrojů energie

Spolupráce HP a VMware při vývoji bezpečnostních technologií pro cloud

HP je celosvětovou i českou jedničkou prodeje serverů v roce 2010

HP Mobile Access Solution: řešení pro vysokorychlostní mobilní přístup nové generace

HP TippingPoint: řešení pro dokonalejší zabezpečení sítí

HP Critical Facilities Implementation: nová služba pro návrh a budování datových center

Síťové technologie HP pro výzkumné centrum CERN

HP Hybrid Delivery: nová éra cloud computingu

Pražského Národní divadlo s novou IT infrastrukturou od HP

HP zajistí globálně hostingové služby pro BP

Jindřiška Sládková: nová personální ředitelka HP ČR