logo

Převratné serverové řešení HP přináší zásadní průlom ve škálování výpočetního výkonu v datových centrech

HP uvádí řešení HP Extreme Scale-Out (ExSO), které přináší významnou úsporu nákladů a zdrojů firmám provozujícím aplikace webu 2.0, cloud computing a vysoce výkonné aplikace.

Společnosti s obchodními modely založenými na principu horizontálního škálování, jež provozují stovky až tisíce serverů, tlačí na limity současných technologických řešení. Portfolio HP ExSO, které je postaveno na zcela nové, nenáročné, vysoce účinné, modulární systémové architektuře a zahrnuje řešení datového centra, služby i podporu, pomůže těmto zákazníkům snížit náklady, dosáhnout větší účinnosti zařízení a podstatně urychlit uvádění produktů v masovém měřítku. Toto portfolio umožňuje zákazníkům ušetřit přes tři miliardy korun na nižších kapitálových výdajích a 250 miliónů korun na výdajích za energii.

Srdcem portfolia HP ExSO jsou servery HP ProLiant SL, jež nahrazují tradiční konstrukce šasi a rackových skříní vysoce úspornou konstrukcí zásuvných modulů. Díky tomu mohou zákazníci podstatně snížit výdaje, náklady na zařízení i dopravu a vystačit si s menším prostorem, než by vyžadovalo běžné datové centrum. Kromě toho mimořádně účinný, modulární návrh portfolia umožňuje zákazníkům rychle a snadno vytvářet řešení, jež splňují extrémní požadavky na horizontální škálování pracovních úloh.S portfoliem HP ProLiant SL mohou zákazníci snížit pořizovací náklady o 10 % a odběr energie o 28 %, a přitom dokonce zdvojnásobí výpočetní hustotu své instalace.

"Zákazníci, kteří používají horizontálně škálované obchodní modely, potřebují řešení, jež naplno využijí každý dolar, watt či metr čtvereční datového centra," řekla Christine Reischl, senior viceprezidentka a ředitelka HP Industry Standard Servers. "HP ProLiant SL nabízí takovým progresivním zákazníkům nejzásadnější konstrukční inovaci od uvedení blade serveru. Umožňuje jim dosáhnout vynikající ekonomické výhodnosti, která dosud ještě nikdy nebyla možná." Účelově zkonstruovaná serverová infrastruktura pro extrémní škálováníServerová řada HP ProLiant SL představuje průlom v serverové architektuře navržené specificky pro extrémně škálovaná prostředí.

Zákazníkům nabízí následující výhody :

"Podniky, které využívají extrémní horizontálně škálovaná prostředí, například cloud, web 2.0 nebo HPC, pracují s maximálním množstvím transakcí a nízkými maržemi,“" řekla Michelle Bailey, viceprezidentka výzkumů v agentuře IDC. "Tito zákazníci kladou velmi jasné a jedinečné požadavky na datová centra, a to zvlášť v aspektech energetické účinnosti, nákladů a doby potřebné k uvedení do provozu. Nově uváděná technologická řešení, jako například právě portfolio HP ExSO, naprosto cíleně řeší požadavky zákazníků na optimalizaci kapitálových výdajů a snižování průběžných provozních nákladů. Díky tomu tato řešení pomáhají nově definovat ekonomickou stránku provozu datových center."

Inteligentní datové centrum ExSO

Pro další maximalizaci finanční úspory v horizontálně škálovaných prostředích potřebují zákazníci nástroje, které umožňují maximální přehled a kontrolu nad provozem zařízení. Řešení HP Data Center Environmental Edge nabízí kompletní vizuální mapování proměnných prostředí, které pomůže zákazníkům rychle identifikovat neefektivitu v datovém centru a přijmout patřičná opatření. Výsledkem je další úspora energie - až 50 miliónů korun ročně - a 12měsíční návratnost investice.

HP Data Center Environmental Edge používá systém bezdrátových senzorů rozmístěných v datovém centru, jež monitorují nejrůznější proměnné, například teplotu, vlhkost, tlak vzduchu či využití energie. Systém umožňuje v reálném čase vizualizovat proměnné prostředí, aby administrátoři mohli provádět analýzu kořenových příčin a eliminovat přebytečné provozní výdaje.

Specializované služby a model dodávek

Nové služby pro prostředí ExSO nabízejí zákazníkům přizpůsobenou spolupráci v průběhu celého životního cyklu jejich technologie. Služby k portfoliu ExSO zahrnují možnosti plánovaných oprav na místě, pohotovostní sklad náhradních dílů na místě a instalační služby specificky navržené pro prostředí s tisícovkami serverů. Tyto služby lze přizpůsobit konkrétním potřebám zákazníka.Kromě toho dceřiná společnost HP Financial Services, která se zabývá leasingem a správou majetku, pomůže zákazníkům rozšířit nebo obnovit jejich IT infrastrukturu celou řadou produktů ExSO prostřednictvím flexibilních služeb leasingu a financování.

Stávající portfolio počítačových řešení HP pro horizontální škálování zahrnuje servery HP ProLiant DL1000 Multi Node, uvedené 2. června, HP POD (Performance Optimized Datacenter), HP StorageWorks 9100 Extreme Data Storage System a loni uvedený blade server HP ProLiant 2x220c s dvojnásobnou hustotou.

Další články k tématům - energie - ExSO - hp - ProLiant - řešení - servery - SL - škálování - Christine Reischl - Michelle Bailey

Článek ze dne 24. června 2009 - středa

Další články od HEWLETT-PACKARD s.r.o.

HP nabízí firmám snazší přechod na cloud computing

Zaměstnanci HP ČR podpořili Klokánek Hostivice

HP pomáhá firmám maximalizovat dobu provozuschopnosti jejich IT prostředí

HP zahajuje soutěž o nejstarší funkční server v ČR

Řešení HP Service Delivery Platform rozšiřuje kreativitu vývojářů

HP koupí 3Com za 2,7 miliardy dolarů

HP rozšiřuje své ekologické aktivity v oblasti ochrany světových lesů

HP pomáhá firmám prosperovat i na nestabilním trhu

Úložná zařízení HP pomáhají s výzkumem chování buněk a vývojem nových léčebných metod

HP BladeSystem Matrix výrazně urychluje nasazení řešení z prostředí Oracle

HP oznamuje spolupráci se společností Sony Ericsson

Nové integrační služby HP pomohou firmám uvolnit prostředky pro inovace

Nová řešení HP rozvíjejí možnosti podnikání malých a středně velkých firem

HP představuje revoluční síťové produkty

Řešení HP vylepšuje procesy v zábavním průmyslu

HP a Informatica rozšiřují spolupráci na optimalizaci firemních procesů

HP přináší další inovace virtualizačních technologií

HP a GS1 Canada vyvinuli službu cloudu, která zefektivní proces stahování výrobků z prodeje

Telefónica O2 Czech Republic bude používat monitorovací systém od HP

HP zajistí globální provozní služby pro AkzoNobel

Kamion HP se představil v Praze a míří na Sázavafest

HP oznamuje akvizici společnosti IBRIX

Vyjádřete se na YouTube!

Přechod na HP servery z řešení Sun ušetří náklady firem téměř dvojnásobně

Díky HP mohou IT ředitelé řídit svá oddělení jako samostatné firmy

HP pomůže českým firmám s investicemi do IT v době finanční krize

HP představuje nová řešení s podporou SAP

HP standardizuje analytické služby pro datová centra v Evropě, na Blízkém východě a v Africe

HP Halo pro videokonference

HP rozšiřuje globální partnerský softwarový program

HP rozšiřuje rodinu notebooků ProBook

HP ovládlo žebříček TOP500 superpočítačů

Převratné serverové řešení HP přináší zásadní průlom ve škálování výpočetního výkonu v datových centrech

Nové šetrné technologie upevňují vedoucí pozici HP ve vztahu k životnímu prostředí

HP spouští další tvůrčí video soutěž

Compaq Mini 110c dokazuje, že velké věci mohou přicházet i v malém balení

První značkový obchod HP je zde

HP zavádí změny v obchodním programu PartnerONE

HP představuje notebook ProBook PC Line

HP zaútočí na nejnižší segment stolních počítačů

Prodej unikátního dotykového počítače HP TouchSmart na českém trhu zahájen

HP, česká i slovenská jednička roku 2008 v prodeji počítačů

HP vyhlásilo partnery roku

HP notebook s téměř 24 hodinovou výdrží přichází na český trh

HP uvádí nevšední multimediální notebooky