logo Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

SSD 320 Series: třetí generace SSD disků Intel

Intel představuje třetí generaci SSD disků - Intel SSD 320 Series (Intel Solid-State Drive 320 Series), která je postavena na špičkových pamětích 25-nm NAND flash a nahrazuje dřívější řadu Intel X25-M SATA SSD. Nabízí vyšší výkon, větší spolehlivost a modely s podstatně větší kapacitou.

"Intel vybavil tyto SSD disky novými vlastnostmi, které přispívají k jejich vyšší kvalitě a spolehlivosti. Zároveň využil nejnovější 25nm technologie, díky níž jsme mohli našim zákazníkům nabídnout disky za podstatně nižší ceny," říká Pete Hazen, marketingový ředitel paměťové divize společnosti Intel, a dodává: "Třetí generace SSD disků Intel nabízí vylepšené bezpečnostní funkce, systém řízení při ztrátě napájení a zcela nové funkce řešící redundanci dat. Nová generace disků je určena jak pro koncové spotřebitele, tak pro firmy, které si přejí upgradovat své stávající pevné disky, případně chtějí použít SSD disky ve svých datových centrech. Nová generace staví na vynikající reputaci vysoce kvalitních a spolehlivých disků dodávaných společností Intel."

Intel SSD 320 je další generací SSD disků dodávaných společností Intel pro stolní a přenosné počítače. Je cílena na běžné uživatele, podnikové IT nebo počítačové nadšence, kteří chtějí výrazně zvýšit výkon svého počítače oproti tradičním mechanickým pevným diskům (HDD). SSD disky jsou podstatně odolnější, mají nižší spotřebu energie a významně zrychlují některé procesy v počítači, například start systému nebo otevírání souborů a oblíbených aplikací. Upgrade z pevného disku na SSD disk od Intelu nabídne uživateli skutečně obrovský nárůst výkonu - reakce systému se zlepší o plných 66 procent.

Řada Intel SSD 320 se dodává v provedení 40 GB, 80 GB, 120 GB, 160 GB a nově i v kapacitách 300 GB a 600 GB. Využívá rozhraní SATA II o rychlosti 3 Gbps a umožňuje tak upgrade na SSD u více než miliardy osobních počítačů na celém světě, které toto rozhraní mají implementováno. Intel SSD 320 se vyznačuje vysokým výkonem při čtení i zápisu, který má největší vliv na uživatelovu každodenní zkušenost s prací na počítači. V nejvýkonnějších modelech realizuje až 39 500 vstupně/výstupních operací za sekundu (IOPS) při náhodném čtení a 23000 IOPS při náhodném zápisu.

Vedle toho výrobce více než zdvojnásobil rychlost zapisování oproti druhé generaci - teď dosahuje až 220 MB/s při sekvenčním zápisu a zachovává si i jednu z nejvyšších prostupností – až 270 MB/s při sekvenčním čtení. Tento nárůst výkonu má velice pozitivní dopad na schopnosti multitaskingu. Například si uživatel může pohodlně na pozadí pouštět hudbu nebo stahovat video a přitom pracovat na dokumentu, aniž by registroval jakékoli citelné zpomalení.

Společnost Intel se již etablovala jako dodavatel jedněch z nejrychlejších SSD disků a třetí generace laťku dále zvyšuje. Řada Intel SSD 320 používá vlastní firmware i řadič, aby dále demonstrovala, že ne všechny SSD disky jsou si rovny. Intel tvůrčím způsobem používá volné místo k prodloužení životnosti disku a zvýšení ochrany dat uživatele, a to dokonce i v případě ztráty napájení. Součástí nových disků je i 128bitový šifrovací standard na každém disku, který zajišťuje ochranu dat v případě ztráty nebo krádeže.

"SSD disky jsou i nadále jedním z nejzajímavějších trendů v oblasti výpočetn techniky," říká Bernard Luthi, viceprezident pro marketing, správu webu a služby zákazníkům ve společnosti Newegg.com, jež se specializuje na internetový prodej výpočetní techniky, a pokračuje: "Intel si udržuje své vůdčí postavení na trhu díky svému konzistentnímu výkonu a extrémně nízké poruchovosti. Jsme přesvědčeni, že zákazníci nové větší disky přivítají. Právě teď je skvělá doba k modernizaci počítačů novými, rychlejšími SSD disky."

Ceny disků řady Intel SSD 320 při odběru 1000 kusů jsou následující: 40GB - 89 dolarů, 80GB - 159 dolarů, 160GB - 289 dolarů, 300GB - 529 dolarů a 600GB - 1069 dolarů. Na všechny modely Intel poskytuje tříletou záruku.

"Toto oznámení nám umožnilo výrazně rozšířit produktovou řadu SSD disků, takže nyní výrobcům i koncovým zákazníkům nabízíme lepší výběr," říká Tom Rampone, viceprezident a generální manažer Intel NVM Solutions Group, a doplňuje: "Novou řadu vnímáme jako značné zkvalitnění našeho portfolia SSD disků. V jeho posilování a rozšiřování hodláme pokračovat takovým tempem, abychom další varianty našim klientům poskytli ještě v průběhu tohoto roku."

Další výhodou pro ty, kdo si zakoupí nový SSD disk, je Intel SSD Toolbox s funkcí Intel SSD Optimizer. Jde o bezplatně dodávanou utilitu, která uživatelům Microsoft Windows* nabízí velice výkonnou sadu informativních a diagnostických nástrojů umožňujících udržet vysoký výkon disku. Pro usnadnění instalace je k dispozici opět zdarma Intel Data Migration Software, pomáhající s migrací celého obsahu z předchozího úložného zařízení (SSD nebo HDD) na jakýkoli SSD disk od Intelu.

Další články k tématům - flash - HDD - IOPS - NAND - NVM - SATA - Solid-State - SSD - video - X25-M - Pete Hazen - Bernard Luthi - Tom Rampone

Článek Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka ze dne úterý 29. března 2011

Další články od Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

BYOD v českých firmách stále s obavami

SDI řešení Intel zrychlují přechod do firemního cloudu

Připravte se na boj s bezpečnostními hrozbami budoucnosti

Bezplatné kurzy pro profesionální rozvoj s Intel Learning Studio

WiFi Free jen na vlastní nebezpečí

Nová IoT platforma pro chytrá a propojená zařízení

Počítače po práci nevypíná třetina zaměstnanců českých firem

Počítač Intel Education 2in1

Nové procesory Intel Xeon zrychlují zpracování velkého objemu dat

Počítače do kabelky preferují ženy v průzkumu Intel

Mobilní novinky od Intelu

Nová řada procesorů Intel Atom S1200

Ultrabooky s dotykovým ovládáním

Bezdrátová budoucnost: sítě v cloudu s rádiovým přístupem

Čtyřjádrové procesory třetí generace Intel Core

Intel SBA: počítačové řešení pro malé firmy

SSD 520: nejrychlejší a nejvýkonnější SSD disk Intel

Partnerství Intel a Motorola Mobiliy: zaměřeno na vývoj a prodej chytrých telefonů

Procesory Intel Atom: nové funkce a delší životnost baterie

Intel představuje dva nové šestijádrové a dvanáctivláknové procesory pro desktopy

Výpočetní technika pokořuje nové hranice

Ultrabook nabídne nejvyšší uživatelský komfort

Intel a Google spolupracují na optimalizaci budoucích verzí platformy Android

Ultrabook: novou kategorii mobilních počítačů podpoří fond Intel Capital

Česko propadlo sociálním sítím

Intel nabídne do konce roku 2020 výpočetní výkon na exaskalární úrovni

Ultrabook: nová kategorie tenkých a lehkých počítačů pro většinového uživatele

Literární soutěž o nejlepší sci-fi povídku zná své vítěze

Intel zveřejňuje Zprávu o firemní odpovědnosti za rok 2010

Čeští studenti excelovali na největší světové soutěži pro mladé vědce Intel ISEF

3D tranzistor Tri-Gate: úspory elektrické energie a zvýšení výkonu

60 let inovací ve vývoji tranzistorů

Finále celosvětové soutěže Intel ISEF s účastí českých studentů

Intel Challenge Europe 2011: přihlaste se do prvního kola soutěže

NAND Flash 20nm: nejvyspělejší technologie od Intel a Micron

Procesory Intel Xeon: nový standard pro high-endové počítačové aplikace

SSD 320 Series: třetí generace SSD disků Intel

Literární soutěž Intel na téma: Umělá inteligence za čtyřicet let

Intel SSD 510: nová řada SSD disků s podporou SATA s propustností 6Gbps

Intel Thunderbolt: technologie pro nejrychlejší připojení osobního počítače

FAB 42: nová továrna Intel v Arizoně

Intel a PRE společně budují moderní energetické sítě

Intel Medfield: nový procesor pro mobilní telefony vyrobený 32nm technologií

Intel zjednodušuje datová centra

will.i.am: ředitel pro kreativní inovace Intel

Technologické trendy roku 2011

Intel představuje novou řadu SSD disků Intel 310

Intel Anti-Theft: kladivo na zloděje notebooků

Intel Atom E600C: první konfigurovatelná řada procesorů

SSD disky Intel: ceny klesají