logo

SSD disky Intel: ceny klesají

Intel snižuje ceny SSD (Solid-State Drive) disků a jsou tak nyní dostupnější. SSD nahrazují pevné HDD disky díky své energetické nenáročnosti a zrychlení systému až o 56 %. V nabídce jsou již SSD s kapacitou od 40 GB.

Společnost Intel snížila pro vánoční trh ceny svých současných SSD disků a představuje nový model z oceňované řady Intel Solid-State Drive (SSD). Tyto disky dokáží nahradit v počítačích pevné disky, přičemž jak v přenosných, tak stolních počítačích zajistí výrazný nárůst výkonu. Díky tomu jsou jednou z nejvýznamnějších novinek v oblasti osobních počítačů.

Pro všechny, kdo hledají nejnovější hi-tech vychytávku, kterou by potěšili nadšeného uživatele počítače nebo hráče počítačových her, nabídne Intel zcela nové SSD disky. Novinka dokáže zvýšit celkový výkon systému až o 56 %. V notebooku nebo ve stolním počítači může zcela nahradit anebo doplnit tradiční pevný disk. Výrazně tak urychlí výkon počítače při startování, otevírání souborů a provozu softwarových aplikací. SSD disky nemají žádné pohyblivé součástky, díky tomu jsou podstatně spolehlivější a spotřebují méně energie než klasické pevné disky.

"Každé Vánoce zákazníci shánějí ty nejmodernější věci. Vzhledem k letošnímu poklesu cen se z SSD disků stává čím dál běžnější záležitost. Přitom právě tyto disky významně zlepšují výkon počítače," říká Troy Winslow, ředitel produktového marketingu Intel NAND Solutions. "Dát jako dárek SSD disk znamená darovat něco, co výrazně zrychlí počítač a vdechne mu nový život. Přitom stačí jednoduše vyjmout HDD a vložit SSD."

Nová cena disku Intel X25-M Mainstream SATA aktuálně činí 179 USD (při nákupu 1000 kusů) za 80GB disk, který nabízí dostatek místa pro operační systém, řadu kancelářských i osobních aplikací a tisíce skladeb, fotografií, videoklipů nebo dalších dat. Model 160GB X25-M s dvojnásobnou kapacitou se prodává za 399 USD. Společnost Intel rovněž obohatila nabídku o model s kapacitou 120 GB za 239 USD, který nabídne nejlepší poměr ceny a kapacity z celé řady Intel X25-M SSD.

V ČR budou tyto SSD disky k dostání v běžných e-shopech (Alza.cz, CzechComputer). Základní model Intel X25-V (systémový disk) s kapacitou 40 GB za 99 USD je variantou pro majitele stolních počítačů, kteří mohou na tento disk umístit operační systém a další oblíbené aplikace. Díky tomu bude počítač fungovat rychleji a HDD disk bude možné využívat pro ukládání dalších dat.

Uživatelé, kteří chtějí vyzkoušet výhody SSD disků, si mohou takový disk zakoupit a sami nainstalovat, případně si ho nechat namontovat od odborného technika, nebo zakoupit zcela nový systém od HP, Lenovo a dalších prodejců. Tyto systémy mají SSD disky předinstalovány.

Aby proces kopírování nebo klonování dat ze starého pevného disku na SSD byl co nejrychlejší, dodává společnost Intel se svými disky novou utilitu nazvanou Intel Data Migration Software. Snadno instalovatelná utilita pomůže s přesunem informací ze starého pevného disku, a to včetně operačního systému, aplikací, dokumentů a osobního nastavení.

To vše proběhne během několika minut - aplikaci lze bezplatně stáhnout na http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=19324.

Další články k tématům - 40GB - 80GB - 120GB - 160GB - Data Migration Software - disky - HDD - kapacita - NAND - SATA - Solid-State - SSD - X25-M - X25-V - Troy Winslow

Článek ze dne 16. listopadu 2010 - úterý

Další články od Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

Technologické trendy roku 2011

Intel představuje novou řadu SSD disků Intel 310

Intel Anti-Theft: kladivo na zloděje notebooků

Intel Atom E600C: první konfigurovatelná řada procesorů

SSD disky Intel: ceny klesají

Softwarové vývojové středisko Intel v Rumunsku

Cloud 2015: Intel představuje nový cíl pro cloud computing

IDF 2010: Intel Software Apps Store a nové čipy Intel Atom

IDF 2010: Intel nabídne ideální uživatelský komfort pro inteligentní zařízení

Intel odkoupí divizi bezdrátových řešení Infineon

Nokia Joint Innovation Center: vývojové středisko Intel a Nokia

První optické datové propojení za použití integrovaných laserů a technologie Hybrid Silicon Laser

Energeticky úsporné technologie výrazně snižují firemní náklady na provoz datových center

Intel vPro zastaví plýtvání energií ve firemních IT

Intel představuje plány pro segment superpočítačů

Google TV, nová platforma ve spolupráci Google, Logitech a Sony

Procesory Intel CoreTM pro ultratenké notebooky

Intel ISEF, studenti z ČR na největší světové soutěži pro mladé vědce

Nová platforma procesorů Intel AtomTM pro smartphony a tablety

Intel představil svou vizi budoucnosti

Intel plánuje nový systém-na-jednom-čipu

Procesor Intel Xeon 7500

Intel Xeon 5600, procesor pro nejzabezpečenější datová střediska

Intel X25-V Value SATA SSD, nové dostupné SSD řešení i pro netbooky a PC

Intel Classmate PC, nová verze školního PC

Intel na CeBITu 2010

NEWTONDictate, diktování do počítače s přepisem řeči se díky výkonnějším procesorům stává realitou

Itanium 9300, nové procesory Intel

Intel Core vPro procesory pro profesionální počítače

Intel a Micron uvádějí nejmenší a nejpokročilejší výrobní technologii v oblasti polovodičů

S počítačem je učení zábava

Čtvrtletní čistý zisk Intelu je 2,3 mld. Dolaru

Intel uvádí novou řadu procesorů Intel Core pro rok 2010