logo ARBES Technologies, a.s.
Michal Houštecký

Michal Houštecký

Generální ředitel společnosti ARBES Technologies

LinkedIn

Z akvizice mám upřímnou radost, protože navyšujeme své lidské zdroje o tým, který má v segmentu investičního bankovnictví letité zkušenosti. Společně budeme moci rozšířit nabídku softwarových řešení a navázat spolupráci s potenciální klientelou mezi předními bankovními a finančními institucemi.

V průběhu tohoto roku dojde k plné integraci týmu SC Servis do struktur naší společnosti.

Velkým milníkem byla v roce 1998 implementace prvního on-line bankovnictví v Česku. Na tuzemském trhu ho jako první nabídla společnosti Expandia Bank (později eBank) - šlo o prvního klienta našeho core bankovního systému, prostřednictvím kterého se u nás zrodilo přímé bankovnictví. Dnes tuto možnost obsluhy banky všichni považují za absolutní samozřejmost, která dalece předběhla svou dobu.

Jdeme cestou podpory nových technologií a rozvoje stávajících produktů. IT obor, ve kterém na trhu působíme již 30 let, je velmi dynamickým oborem podnikání a mým největším přáním je, abychom překonali stávající očekávání trhu.

Cílem akvizice je rozšíření týmu zkušených odborníků v ARBES Technologies a posílení našeho postavení na trhu, což bude přínosem především pro naše stávající, ale o potenciální obchodní partnery. To vše přispěje k dalšímu maximálnímu zkvalitňování našich služeb a řešení.

Akvizice přinese spojení dvou týmů, které mají mnohaleté zkušenosti v oboru vývoje specializovaného softwaru pro finanční služby.

Využijeme potenciál každého člena týmu k návrhu nové generace produktů pro oblast bankovnictví, přičemž stávající řešení u klientů budou podporována a rozvíjena i nadále.

Nasazení automatického finančního poradce pro PARTNERS INVESTMENTS trval osm měsíců a navazuje na dlouholetý vývoj systémů AMS a AMS-WEB. Robo-advisor bude použitý i u klientů v Česku.

Úspěšná implementace na Slovensku je důkazem správného směrování a politiky, kterou ARBES Group zvolil v loňském roce akvizicí společnosti Finamis a vývojem společného produktu pro investování na bázi ARBES AMS.

Dlouhodobě upevňujeme naši pozici sledováním nejnovějších technologických trendů, systematickým předáváním know-how, a budujeme zkušený a stabilní týmy odborníků.

Našim zákazníkům nasloucháme, a díky hlubokým znalostem oboru dobře rozumíme jejich potřebám, a proto už několik let poskytujeme kapacity našich IT odborníků různým firmám - od konzultací, přes návrh softwarové architektury, projektové řízení či analýzu až po samotný vývoj, testing i dočasný ostrý provoz.

Protože zájem o tuto možnost spolupráce u středních a malých organizací kontinuálně roste, vytvořili jsme novou firmu, která by bodyshoppingové aktivity zastřešovala.