logo

Informační systémy pro bankovnictví a platební styk

ARBES Technologies posiluje v oblasti vývoje software pro bankovnictví a platební styk akvizicí Crede Experto Praha. Spojení obou společností je jedinečné především v kvalitě a know-how obou týmů, které přinese kooperace všech specialistů.

"Cílem akvizice je rozšíření týmu zkušených odborníků v ARBES Technologies a posílení našeho postavení na trhu, což bude přínosem především pro naše stávající, ale o potenciální obchodní partnery. To vše přispěje k dalšímu maximálnímu zkvalitňování našich služeb a řešení. Akvizice přinese spojení dvou týmů, které mají mnohaleté zkušenosti v oboru vývoje specializovaného softwaru pro finanční služby. Využijeme potenciál každého člena týmu k návrhu nové generace produktů pro oblast bankovnictví, přičemž stávající řešení u klientů budou podporována a rozvíjena i nadále," říká Michal Houštecký, ředitel společnosti ARBES Technologies.

Všechny identifikační údaje (obchodní jméno, IČO, DIČ, čísla účtů apod.), stejně jako kontakty společnosti Crede Experto Praha zůstávají beze změny. Dosavadní majitel Crede Experto Praha, pan Jiří Sandanus, zůstává i nadále menšinovým společníkem a jednatelem společnosti. V souvislosti se změnou vlastnické struktury nejsou ve společnosti plánovány žádné personální změny.

Sloučením aktivit obou podniků vznikne jednička na českém i slovenském trhu v oblasti informačních systémů pro bankovnictví a platební styk s ročním obratem přes půl miliardy korun. Z hlediska právní formy bude Crede Experto Praha dceřinou společnosti ARBES Technologies.

Nově vzniklý tým čítající více než 200 odborníků bude i nadále rozvíjet myšlenky a funkčnosti nynějších systémů a vytvářet pokroková řešení s ohledem na požadavky a trendy 21. století s využitím těch nejmodernějších technologií.

Nově vzniklá skupina se zařadí mezi největší poskytovatele řešení pro oblast kapitálových trhů, treasury a custody působící na evropském trhu.

Regionálně bude společný tým obsluhovat stávající země, kde působí, tedy Česko, Slovensko, Rakousko, Polsko a Německo.

Předpokladem je však expanze i do dalších zemí, zejména s novou generací řešení pro platební styk a bankovnictví.

Jednotlivé týmy budou i nadále sídlit v Praze, Brně, Bratislavě, Katovicích a Frankfurtu nad Mohanem.

Článek ze dne 5. října 2021 - úterý

Další články od ARBES Technologies, a.s.