logo

Bodyshopping IT specialistů s ojedinělým přístupem

INBRAIT - nově založená dceřinná firma společnosti ARBES Technologies má ambice stát se vhodným partnerem v oblasti poskytování komplexních IT kapacit. Dokáže nabídnout krátkodobé i dlouhodobé úzké specializace pokrývající prakticky kteroukoliv část softwarové dodávky.

Posláním nové firmy je dodat organizacím chybějící specialisty v oblasti informačních technologií, a to formou outsourcingu IT kapacit, respektive bodyshoppingu.

V České republice podle odhadů personálních agentur chybí více jak 20 tisíc IT odborníků, a jejich nedostatek se stále prohlubuje s tím, jak tuzemské firmy díky ekonomickému oživení v posledních letech zvyšují stavy zaměstnanců.

O IT experty se firmy doslova přetahují. Proto se ARBES Technologies rozhodl konkurenční boj o zaměstnance řešit a hledá nové způsoby, jak zajistit vývoj a provoz podnikových informačních architektur.

Řešením je bodyshopping

"Dlouhodobě upevňujeme naši pozici sledováním nejnovějších technologických trendů, systematickým předáváním know-how, a budujeme zkušený a stabilní týmy odborníků. Našim zákazníkům nasloucháme, a díky hlubokým znalostem oboru dobře rozumíme jejich potřebám, a proto už několik let poskytujeme kapacity našich IT odborníků různým firmám - od konzultací, přes návrh softwarové architektury, projektové řízení či analýzu až po samotný vývoj, testing i dočasný ostrý provoz. Protože zájem o tuto možnost spolupráce u středních a malých organizací kontinuálně roste, vytvořili jsme novou firmu, která by bodyshoppingové aktivity zastřešovala," říká k založení start-upu INBRAIT Michal Houštecký, generální ředitel společnosti ARBES Technologies.

Firmy tento způsob pronájmu využívají nejen kvůli nedostatku IT odborníků na trhu, ale také z důvodu plnění projektových termínů a řešení konkrétních projektů.

Proto poptávají zejména IT profesionály z oblasti vývoje, programování, ale také developery, analytiky, testery a mnoho dalších.

Benefitem je ojedinělý přístup

Organizace si prostřednictvím bodyshoppingu mohou najít na daný projekt konkrétního specialistu, o němž ví, že by pro něj po skončení zakázky neměly adekvátní práci. Zároveň se oprostí od náborového procesu i následného ukončování pracovního poměru.

Z pohledu pracovně právního vztahu je zaměstnavatelem daných pronajmutích specialistů firmám společnost INBRAIT, která zároveň ručí za kvalitu odvedené práce. Nabízení IT odborníci mají vysoké technologické znalosti a pracovní morálkou.

Ve většině případů prochází pravidelnými testy a pohovory ze strany koncového zákazníka, který si jejich kapacity pronajímá.

INBRAIT

Nová dceřiná firma staví na dlouhodobých partnerstvích s IT odborníky, ojedinělém přístupu k marketingu i na ženském elementu - a to jak v managementu, tak v rolích zaměstnanců.

Poskytováním externích IT kapacit chce kromě telekomunikací, automotive, bankovnictví, zdravotnictví a státní správy ARBES Technologies prostřednictvím INBRAIT rozšířit své služby i do dalších segmentů.

Byznys bude INBRAIT stavět stejných hodnotách jako mateřská společnost - tedy na kvalitě, férovosti, respektu a závazku.

Článek ze dne 18. listopadu 2019 - pondělí

Další články od ARBES Technologies, a.s.