logo

ARBES Technologies posiluje na trhu dodavatelů softwaru pro investiční bankovnictví

ARBES Technologies oznamuje akvizici společnosti SC Servis SfIB - specialistu na oblast peněžního a kapitálového trhu. Vzájemná synergie odborníků obou firem zrychlí vývoj nové generace systémů pro investiční bankovnictví opírající se o mikroservisní architekturu a další moderní technologie.

Akvizicí získává ARBES Technologies sehraný tým specialistů z oblasti obchodování s cennými papíry, jejich správou, portfolio a risk managementu či výkaznictví pro ČNB, které je pro bankovní sektor zásadní.

"Z akvizice mám upřímnou radost, protože navyšujeme své lidské zdroje o tým, který má v segmentu investičního bankovnictví letité zkušenosti. Společně budeme moci rozšířit nabídku softwarových řešení a navázat spolupráci s potenciální klientelou mezi předními bankovními a finančními institucemi. V průběhu tohoto roku dojde k plné integraci týmu SC Servis do struktur naší společnosti," říká Michal Houštecký, CEO a člen představenstva společnosti ARBES Technologies.

V posledních čtyřech letech ARBES akvírovala slovenský Finamis, startup INBRAIT a Crede Experto, a to se stejným cílem - růst!

Větší tržní podíl umožňuje strategické doplnění služeb a produktů pro kompletní řešení v oblasti podnikových, finančních a bankovních informačních systémů.

"Spolupráci mezi ARBES Technologies a SC Servis vnímám jako významný krok kupředu. Společnými silami můžeme vyvíjet bankovní software nové generace, při jehož tvorbě nás budou motivovat a hnát stejné firemní hodnoty - profesionalita, flexibilita, inovace, férovost a odpovědnost," říká k nové etapě Jiří Šafář, jednatel společnosti SC Servis.

Obě firmy spojují tři desetiletí na trhu, hluboké odborné znalosti a zkušenosti.

Článek ze dne 16. února 2022 - středa

Další články od ARBES Technologies, a.s.