logo

Informačních systémy pro bankovnictví a finanční trhy

ARBES Technologies - původně malá firma se za dobu své existence od roku 1991 transformovala ve skupinu, jejíž řešení využívají přední bankovní a finanční instituce. Denně pracuje pro více než 80 zákazníků, zaměstnává přes 200 odborníků a její roční konsolidovaný obrat letos přesáhne půl miliardy korun.

ARBES Technologies dlouhodobě upevňuje svou pozici díky sledování nejnovějších technologických trendů, systematickému předávání know-how a budování zkušeného stabilního týmu odborníků. To je předpokladem pro úspěšného nasazení připravovaných implementací navazujících na řadu zrealizovaných projektů z posledních let.

Firemní digitální řešení vychází z principů moderní microservice architektury a modularizace s využitím vlastní nebo cloudové infrastruktury zákazníka. Při vývoji řešení ARBES Technologies dbá na platformovou nezávislost.

Protože ARBES Technologies vnímá aktuální požadavky trhu na digitalizaci a optimalizaci procesů, přichází v těchto dnech s novým produktem ARBES Digital Platform (ADP), který tyto požadavky pomocí nejmodernějších technologií pokrývá.

"Velkým milníkem byla v roce 1998 implementace prvního on-line bankovnictví v Česku. Na tuzemském trhu ho jako první nabídla společnosti Expandia Bank (později eBank) - šlo o prvního klienta našeho core bankovního systému, prostřednictvím kterého se u nás zrodilo přímé bankovnictví. Dnes tuto možnost obsluhy banky všichni považují za absolutní samozřejmost, která dalece předběhla svou dobu. Jdeme cestou podpory nových technologií a rozvoje stávajících produktů. IT obor, ve kterém na trhu působíme již 30 let, je velmi dynamickým oborem podnikání a mým největším přáním je, abychom překonali stávající očekávání trhu," říká Michal Houštecký, ředitel ARBES Technologies.

Prodejem eBanky skupině Raiffeisenbank se core bankovní systém ARBES OBS následně stal součástí jedné z největších bank v Česku. V současné době ho provozuje hned několik dalších světových bank a finančních domů.

U počátku úspěšné společnosti stáli čtyři softwaroví vývojáři, kteří v září roku 1991 založili firmu. Prvním projektem bylo napojení RM-Systému (prvního českého on-line obchodního systému s cennými papíry) a poté následoval ARBES TOPAS, první systém určený pro správu investičních fondů.

Ověřenými produkty a službami ARBES Technologies pokrývá širokou škálu potřeb zákazníků, ať už jde o digitální bankovnictví, systémy finančních trhů, klientské webové a mobilní aplikace, klíčové transakční systémy a jejich integrace a regulatorní reporting.

Produktové portfolio je neustále inovováno, a tak vytvářena nová digitální řešení pro klienty.

Ekonomický růst skupiny ARBES Technologies nesouvisí pouze s organickým rozvojem, ale i s anorganickými aktivitami v posledních letech. Společnost se díky tomu transformovala ve skupinu ARBES Group.

V roce 2018 došlo k rozšíření o slovenskou společnost Finamis, která je významným poskytovatelem IT řešení pro investiční bankovnictví a správu aktiv v několika zemích.

Koncem roku 2019 byl založen bodyshopový start-up INBRAIT s cílem dodávat klientům chybějící kapacity IT expertů. Jeho netradičním posláním je spolupráce s IT specialistkami pracujícími v tomto prozatím převážně mužském oboru.

V roce 2021 se skupina ARBES Group rozrostla o další společnost, Crede Experto Praha, která se zaměřuje na platební a podnikové systémy.

Společnosti skupiny ARBES Group jsou spolehlivým partnerem pro velké i menší finanční organizace. Ambicí je být prvním a preferovaným dodavatelem komplexních systémových řešení v oblasti tvorby, vývoje a podpory softwarových řešení.

Další články k tématům - bankovnictví - bodyshopping - digitalizace - finance - startup - Michal Houštecký

Článek ze dne 26. listopadu 2021 - pátek

Další články od ARBES Technologies, a.s.