logo SAS Institute ČR, s.r.o.

Advanced Business Analytics: speciální programem SAS pro studenty MBA

SAS vytvořil pro studenty MBA programů kurz Advanced Business Analytics - kompletní sadu obsahující školící materiály a software na pokrytí 15 týdnů výuky Business Analytics pro studenty managementu. Je to příležitost, jak získat nebo zlepšit analytické schopnosti a tím zvýšit svou hodnotu na pracovním trhu.

"Jednou z věcí, které jsme si uvědomili díky spolupráci s nejrůznějšími firmami, je jejich potřeba mít zaměstnance, kteří rozumí úloze analytických metod v rozhodovacím procesu," říká Jim Goodnight, CEO společnosti SAS. "Tyto dovednosti nejsou v MBA programech vyučovány a my bychom to rádi změnili," dodává Jim Goodnight.

Tento kurz je navržen tak, aby navazoval na základní statistické kurzy, které studenti MBA běžně absolvují. "Kurzem Advanced Business Analytics nevytváříme nové odborníky na data mining," doplňuje SAS lektorka Catherine Truxillo, autorka tohoto kurzu. "Snažíme se pomoci manažerům, aby lépe pochopili důležitost rozhodování, které je podpořeno vědeckými a analytickými metodami," vysvětluje autorka.

Vyučující, kteří si pořídí licenci pro výuku tohoto kurzu obdrží poznámky k 15týdenní výuce s doprovodnými PowerPoint prezentacemi, výuková data, případové studie a přístup k softwaru SAS po internetu pro sebe i své studenty prostřednictvím služby SAS OnDemand for Academics zahrnující aplikace SAS Enterprise Guide, SAS Enterprise Miner a SAS Forecast Server.

Studenti navíc získají přístup na internetový portál, který nabízí online semináře na základy forecastingu, data miningu a přípravu dat. Odbornou literaturu, velké množství aktuálních článků a také sérii videí se zákazníky, ve kterých je motivují ke studiu analytických postupů.

"Kurz Advanced Business Analytics je také k dispozici vysokým školám v České republice, které jsou členy akademického programu SAS," dodává Jana Honnerová, která se věnuje SAS akademickému programu v České republice.

Další články k tématům - MBA - studium - Jim Goodnight - Catherine Truxillo - Jana Honnerová

Článek SAS Institute ČR, s.r.o. ze dne čtvrtek 2. září 2010

Další články od SAS Institute ČR, s.r.o.