logo

SAS opět lídrem na trhu systémů pro řízení úvěrového rizika

Společnost Chartis Research umístila ve zprávě Credit Risk Management Systems 2010 na přední příčku opět společnost SAS, předního výrobce softwaru a služeb pro business analytics. Stalo se tak již po čtvrtý rok v řadě a zpráva tak potvrdila vůdčí roli společnosti SAS na tomto trhu.

Zpráva bere v úvahu nabídku a poptávku, požadavky trhu a regulačních úřadů i konkurenční prostředí. Při rozhodování se hodnotila nejen hloubka a rozsah funkcionality, pružnost technologické architektury, škálovatelná prodejní a marketingová strategie, ale také schopnosti implementace a tempo inovace. Lídři na trhu, ke kterým společnost SAS patří, nabízejí více řešení v rámci celého spektra oboru Enterprise Risk Management (ERM) a pokrývají různé kategorie aktiv a produktů.

Jednoznačný přínos pro finanční instituce

Podle zprávy Credit Risk Management Systems integrované nabídky poskytují přínos pro finanční instituce, které hledají cenově efektivní a ucelené produkty pro různé oblasti rizika a shody.

"Díky rychlejší a chytřejší technologii získají společnosti finančních služeb výhodu nad svými konkurenty", říká Peyman Mestchian, jednatel společnosti Chartis Research. "Instituce se obracejí na SAS, protože SAS dodává flexibilní a integrovaná řešení pro risk management. Jejich řešení využívají nejnovější BI a analytiku pro řízení úvěrových rizik. Řešení SAS jsou vyvinuty tak, aby se staly nezbytnou pomůckou při řešení obchodních problémů", dodává Peyman Mestchian. Chartis Research odhaduje, že celosvětový trh se systémy pro řízení úvěrových rizik poroste sedmiprocentním tempem a v roce 2012 dosáhne hodnoty 8,63 miliard USD.

O společnosti Chartis Research

Chartis je vedoucím poskytovatelem výzkumu a analýz na globálním trhu technologií pro řízení rizik. Cílem společnosti je podporovat korporace při zlepšování obchodní výkonnosti prostřednictvím lepšího řízení rizik, corporate governance a compliance. Pomáháme našim klientům činit informovaná technologická a obchodní rozhodnutí prostřednictvím hloubkových analýz a konkrétních rad prakticky ve všech aspektech týkajících se technologie řízení rizik.

Další články k tématům - analýza - BI - CIMB - EON - ERM - GRC - inovace - marketing - PPF - reporting - rizika - řízení - Tech100TM - úvěrový - výzkum - Peyman Mestchian

Článek ze dne 22. září 2010 - středa

Další články od SAS Institute ČR, s.r.o.