logo

HDTV Forum o televiznímu vysílání ve vysokém rozlišení

Česká asociace elektronických komunikací ve spolupráci s největší domácí kabelovou televizí UPC ČR, a.s zahájila přípravu ojedinělé akce, která proběhne pod názvem HDTV Forum 2009 ve dnech 21.4. a 22.4. 2009 v hotelu CORINTHIA TOWERS v Praze.

HDTV Forum je určeno všem provozovatelům digitálních kabelových a satelitních televizí, výrobcům a zástupcům televizních HD programů, společnostem dodávajícím technologie pro výrobu, distribuci a zpracování HD signálu, výrobcům a dodavatelům spotřební elektroniky (např. SONY, SHARP, Panasonic a další) a v neposlední řadě také odborníkům a veřejnosti.

"Věřím, že HDTV Forum uceleně zmapuje nejen aktuální stav na českém trhu, ale naznačí i další trendy ve vysílání televizního signálu ve vysokém rozlišení," říká Zdeněk Vaníček, prezident ČAEKK a dodává : "Jde o první akci tohoto druhu v České republice, která umožní diskusi mezi výrobci programů, výrobci techniky i provozovateli vysílání. Současně představuje ideální platformu pro získávání kontaktů, formování mezioborových aliancí a obecných standardů. Navíc přinese i přehlídku nejnovějších technologií pro vysílání a zpracování HD signálu, HD televizory, HD programy, spotřební elektroniku pro HD domácnost a vše co souvisí s HDTV včetně ukázkových řešení. V rámci Fóra budou rovněž probíhat doprovodné odborné akce."

"Je dobře, že HDTV Forum organizuje právě Asociace," podtrhuje Václav Bartoň, generální ředitel UPC a pokračuje : "Ta je zárukou, že bude skutečně odborné a otevřené všem - tj. i potencionálním konkurentům a že vznikne prostor pro komplexní zamyšlení se nad budoucností televizního vysílání ve vysokém rozlišení v České republice. A nejen v ní. Naše společnost učiní vše pro to, aby akce měla i širší - mezinárodní charakter." Prvním mediálními partnery HDTV Fóra se staly časopis STEREO&VIDEO, který věnuje Fóru speciální přílohu a televizní kanál UPC Express. Pořadatelé počítají s účastí dalších odborných médií a internetových portálů zaměřených na digitální televize, HDTV, Blue-Ray a herní konzole.

Další články k tématům - Forum - HD - HDTV - rozlišení - upc - vysílání - vysoké - Zdeněk Vaníček - Václav Bartoň

Článek ze dne 28. listopadu 2008 - pátek

Další články od UPC Česká republika a.s.