logo VMware INC

Nové funkce Workspace ONE

Platforma Workspace ONE je prvním a jediným řešením digitálního pracovního prostředí, které využívá analytické informace ke zlepšování uživatelské zkušenosti a prediktivnímu zabezpečení v neohraničeném prostředí.

Nová cloudová služba Workspace ONE Intelligence, která je již celosvětově k dispozici, se integruje s platformou Workspace ONE a jedinečným způsobem shromažďuje a analyzuje data o uživatelích, aplikacích, sítích a koncových bodech.

VMware současně představuje řešení Workspace ONE Trust Network, které propojuje data a analytické výstupy z Workspace ONE s řadou důvěryhodných bezpečnostních řešení poskytovaných externími partnery pro doručení prediktivního a automatizovaného zabezpečení.

V neposlední řadě VMware představuje i Workspace ONE AirLift - novou technologii pro správu Windows 10, která zákazníkům pomůže modernizovat přístup k řízení životního cyklu počítačů (PCLM).

Digitální pracovní prostředí s podporou analytických informací

Analytické informace jsou základním stavebním kamenem chytrého, automatizovaného a bezpečného podniku. Dosud byl problém získat úplný přehled o všech koncových uživatelích, zařízeních a aplikacích, protože příslušná data se nacházejí v mnoha různých systémech a nástrojích. Chybějící ucelený přehled přispívá ke špatné uživatelské zkušenosti, vyšším provozním nákladům a nedostatkům v zabezpečení.

Nová cloudová služba Workspace ONE Intelligence se integruje s platformou Workspace ONE a jedinečným způsobem shromažďuje a analyzuje data o uživatelích, aplikacích, sítích a koncových bodech. Je vybavená rozhodovacími algoritmy, které na základě dat poskytují okamžitě využitelná doporučení a možnost automatizace.

Takovéto inteligentní digitální prostředí dokáže zlepšit zákaznickou zkušenost tím, že umožňuje IT odhalovat a aktivně řešit problémy dříve, než negativně ovlivní produktivitu, nastavovat uživatelsky přívětivá pravidla přístupu a poskytovat konzistentní uživatelskou zkušenost na různých zařízeních a platformách a zároveň snižovat bezpečnostní rizika.

Specifické schopnosti Workspace ONE Intelligence:

Bezpečnost je v roce 2018 nejvyšší prioritou mezi investicemi do mobility a digitálních pracovních prostředí. Existuje však příliš mnoho samostatných bezpečnostních nástrojů, které ukrývají data v různých systémech, omezují přehled a vytváří izolované ostrovy, čímž udržují zastaralé reaktivní přístupy k bezpečnosti.

Představené inovace zákazníkům umožní propojit bezpečnostní technologie pomocí platformy Workspace ONE a získávat ucelenější informace a lépe automatizovat zabezpečení v celém digitálním pracovním prostředí.

Jsou-li podniky nucené řešit nápravu problémů u koncových bodů a řízení přístupu pomocí různých, vzájemně nepropojených systémů, mají jen omezený přehled o celém prostředí a vzrůstá pravděpodobnost, že zranitelná místa uniknou pozornosti.

Řešení tohoto problému nyní nabízí společnost VMware v podobě Workspace ONE Trust Network, moderního přístupu k bezpečnosti digitálního pracovního prostředí, který spojuje bezpečnostní funkce platformy Workspace ONE se schopnostmi bezpečnostních řešení sítě partnerů.

Díky rozšíření služby Workspace ONE Intelligence a jejích rozhraní pro programování aplikací (API) budou moci partnerské firmy sdílet a analyzovat data ve spolupráci s Workspace ONE, čímž naši společní zákazníci získají lepší přehled a širší možnosti automatizace ve svých digitálních pracovních prostředích.

V první fázi se do programu Workspace ONE Trust Network zapojily společnosti Carbon Black, CrowdStrike, Cylance, Lookout, McAfee, Netskope a Symantec, které propojí svá bezpečnostní řešení s platformou Workspace ONE.

Workspace ONE AirLift urychluje přechod na moderní řízení Windows 10

Předpokladem úspěšného zavedení digitálního pracovního prostředí je přechod z tradičního modelu správy Windows na nový, moderní přístup. Workspace ONE představuje jedinou platformu pro jednotnou správu koncových bodů (UEM) s integrovanou analýzou dat, která podporuje počítače s operačním systémem Windows 10 ve všech fázích životního cyklu - od prvotního připojení po vyřazení - a poskytuje moderní přístup ke všem úlohám spojeným s jejich správou.

Nyní společnost VMware představuje řešení Workspace ONE AirLift, které umožňuje souběžnou správu počítačů s Windows 10 se systémem Microsoft System Center Configuration Management (SCCM).

Paralelní existence řešení AirLift a SCCM umožňuje zákazníkům urychlit přechod a snížit jeho rizika díky snadné migraci úloh PCLM, např. zprovozňování zařízení, bezpečnostní aktualizace, distribuce softwaru nebo vzdálené podpory, na moderní, ekonomičtější a bezpečnější cloudový model řízení.

To zákazníkům umožňuje rychle přejít na nový model, aniž by museli opustit SCCM nebo nákladně modernizovat počítače a SCCM server.

Další nová vylepšení a rozšíření platformy Workspace ONE:

Jediné cloudové prostředí pro mobilní, cloudové a Windows aplikace

Přechod na moderní operační systémy jako Windows 10 a Mac vyžaduje konzistentní a bezpečné poskytování aplikací ve všech prostředích. Workspace ONE zajišťuje shodnou úroveň zabezpečení, možnosti řízení životního cyklu a pohodlné užívání veškerých aplikací bez ohledu na užitou mobilní nebo stolní platformu.

Nabídka aplikací nezávislých na typu operačního systému sice vzrůstá, ale většina zákazníků bude ve svém digitálním pracovním prostředí nadále potřebovat aplikace pro Windows. Workspace ONE nyní umožňuje integrované poskytování virtuálních aplikací, kdy zákazníci získají oprávnění poskytovat virtuální desktop a aplikace buď lokálně, nebo jako cloudovou službu na základě jediného předplatného.

Vedle verzí Workspace ONE Standard a Workspace ONE Advanced je nyní k dispozici i balík Workspace ONE Enterprise, který obsahuje novou službu Intelligence a podporu Win32.

Dostupnost a cena

Horizon Cloud na Azure VDI bude k dispozici ve více než 40 globálních regionech pravděpodobně od 2. čtvrtletí fiskálního roku 2019.

Workspace ONE Intelligence je celosvětově k dispozici a je také součástí nového balíku řešení Workspace ONE Enterprise.

Další články k tématům - analýza - automatizace - Azure - bezpečnost - cloud - DLP - Horizon - Office 365 - PCLM - Windows

Článek VMware INC ze dne středa 11. dubna 2018

Další články od VMware INC

Služba Partner Connect otevírá partnerům VMware neomezené možnosti v oblasti multicloudu

Multicloud hlavním tématem konference VMware Technology Forum 2023

Multicloud firmám pomáhá vytěžit z dat ekonomický užitek

Nová struktura programu VMware Partner Connect

Inovace VMware pro multicloud pomáhají urychlit digitální transformaci podniků

Aktuální výzvy, kterým čelí bezpečnostní týmy

Centralizovaná správa infrastruktury s podporou VMware vSphere+ a vSAN+

Laterální zabezpečení pro multicloud

Kyberzločinci stále častěji cílí na finanční sektor

Stav Kubernetes 2022

Vývoj a modernizace aplikací s podporou VMware Tanzu

Dostupnost služeb VMware Cross-Cloud na tržišti Azure

Nová řešení pro zjednodušení maloobchodní edge infrastruktury

Distribuovaný cloud aliance Deloitte a VMware

Digitální transformace s podporou služby Google Cloud VMware Engine

Nové možnosti zabezpečení běhového prostředí kontejnerů

Vize automatizace života podle VMware

Cryptojacking a ransomware útoky cílí na linuxové systémy

Vývoj kybernetické bezpečnosti v roce 2022

VMware Telco Cloud ve službách Vodafonu

Jak využít příležitosti na periferii sítě

Modernizace aplikací v libovolném cloudu

Inovace multicloudové infrastruktury VMware Cloud

Kybernetická bezpečnost potřebuje posun ve vnímání priorit

Kyberzločinci přetvářejí moderní bezpečnostní prostředí

Multicloudová síť pro poskytování distribuovaných systémů 5G a služeb v reálném čase

Kybernetická bezpečnost v roce 2021

Ochrana veřejného cloudu se zabezpečením kontejnerů a Kubernetes

Inovace portfolia softwarových produktů VMware vRealize Cloud Management

Rychlý rozvoj inovací s podporou rozšířené spolupráce Lumen a VMware

IT již není považováno za brzdu distribuované práce

Inovace virtuální cloudové sítě VMware

Modernizace firemní infrastruktury s VMware Cloud on Dell EMC

Virtuální desktopy pomáhají úřadům s rychlým přechodem na home office

VMware posiluje portfolia cloudových produktů a služeb akvizicí Pivotal Software

Jaké bude podnikové IT v roce 2020

Provoz pracovní zátěže VMware na platformě Google Cloud

Migrace a mobilita aplikací s podporou VMware HCX

Měřič uhlíkové stopy optimalizuje řízení spotřeby energie datacentra

Virtualizace infrastruktury a cloud computing na vForum 2019

Inovace a zjednodušení partnerského programu VMware Partner Connect

Telekomunikační cloudová infrastruktura VMware posiluje síť Vodafone

Integrovaná řešení pro hybridní cloud s podporou Kubernetes

Poskytovatelé služeb profitují z VMware Cloud inovací

Hyperkonvergovaná infrastruktura VMware poskytuje široké spektrum funkcí

Inovace virtualizační platformy Workstation a Fusion

Příčiny problémů s realizaci podnikových inovací v éře digitalizace

Okta Identity Cloud s integrací do platformy VMware Workspace ONE

Nová distribuce VMware Integrated OpenStack 5 pro operátory a datová centra

Virtuální cloudová síť pro digitální éru