logo AIMTEC a.s.

Přechod na novou generaci SAP ERP s podporou Sappy4x4

Produktová řada Sappy4x4 řešení pokrývá rychlou implementaci SAP ERP ve výrobních firmách se zaměřením na specifické oblasti - zrychluje tak cestu k digitalizaci výroby, logistiky i kvality. Vychází ze zavedených odvětvových ERP šablon a nabízí také speciální add-ony pro sklady, řízení výroby a kontrolu kvality obohacené o nové funkce pro S/4HANA a integraci pokročilých technologií.

"Přípravě na novou generaci SAP S/4HANA i našich Sappy produktů se věnujeme již dva roky. Nyní jsme ve fázi, kdy jsme první projekty spustili a další jsou v přípravě. Vývoji a implementaci u zákazníků se u nás věnuje 25 odborníků, včetně vývojářů a Fiori specialistů. Věříme, že Sappy4x4 v sobě kloubí tři základní vlastnosti - připravenost na SAP S/4HANA, na trendy Průmyslu 4.0 a také flexibilitu a konfigurovatelnost našich řešení, pro které jsou naše produkty oceňované u zákazníků, včetně globálních korporací. K vývoji nové generace produktů na bázi SAP ERP nás vedl blížící se termín přechodu na SAP S/4HANA i požadavky na integraci nových technologií a pokročilejší automatizaci," říká Jan Kratochvil, SAP Solutions Director společnosti AIMTEC.

AIMTEC má za sebou první úspěšnou implementaci celého SAP S/4HANA v rámci Sappy4x4 u zákazníka. Od ledna 2020 se SappyCar4x4 stará o procesy v české továrně významného automobilového dodavatele a ve 3. čtvrtletí by měla být dokončena implementace v jeho polské pobočce.

S dalšími zákazníky pracuje AIMTEC na analýzách proveditelnosti přechodu Sappy produktů na Sappy4x4 společně s možností přechodu na SAP S/4HANA.

Společnost tak prokazuje schopnost a know-how, jak implementovat S/4HANA jako novou instalaci, stejně tak jako konverzi u zákazníků, kteří již SAP ERP využívají.

Za produkty z rodiny Sappy stojí patnáct let designu, vývoje a testování. Hlavním účelem je efektivní a jednoduché využití standardních SAP funkcí pro výrobní a logistické společnosti.

AIMTEC nyní uvádí na trh novou generaci svých řešení, Sappy4x4, která s sebou nese všechny výhody SAP S/4HANA a zároveň si zachovává konfigurovatelnost pro přizpůsobení procesům v automotive (SappyCar) nebo ve výrobních firmách (SappyManufacturing).

Úpravy se dočkaly i add-ony pro řízení skladových operací (SappyWMS), sběr dat o výrobě a její řízení (SappyMES) a pro měření, řízení a vyhodnocování kvality (SappyQMS).

Nová architektura s novými funkcemi

Nejdůležitější změnou na pozadí Sappy produktů je nová architektura, resp. jádro. Umožňuje spuštění Sappy4x4 jak na původní verzi SAP ERP 6.0, tak na SAP S/4HANA, což přechod Sappy produktů na SAP S/4HANA značně zjednodušuje.

Nové jádro umožňuje implementaci Sappy4x4 produktů již dnes, využívání výhod této verze a zároveň snížení rizika při transformaci procesů v budoucnu.

Díky nové architektuře běží veškeré transakce stejně na jakémkoli přístroji (počítač, průmyslový tablet, mobil, skener). Všechny produkty Sappy4x4 jsou připraveny na napojení na libovolnou technologii, včetně AR/VR, protože zobrazovací/komunikační vrstva je zcela oddělena od jádra (běhu transakce).

Nadstandardní funkcionality pro běžně využívané technologie:

Sappy4x4 od AIMTECu

Sappy4x4 vychází ze zavedených odvětvových šablon ERP systému pro automotive a výrobní společnosti, ale nabízí také speciální add-ony pro skladové hospodářství, řízení výroby a kontrolu kvality obohacené o nové funkce pro S/4HANA a integraci pokročilých technologií.

Sappy je rodina SAP add-onů, které rozvíjejí standardní operace ERP o pokročilejší funkce a poskytují koncovým uživatelům snadnější použití systému SAP přímo v provozu.

Pokročilé add-ony zastupují vrstvu MOM (Manufacturing Operations Management), a to v oblasti řízení skladů a materiálových toků (SappyWMS), sběru dat a řízení výroby (SappyMES) a řízení a kontroly kvality (SappyQMS).

Článek AIMTEC a.s. ze dne 22. května 2020 - pátek

Další články od AIMTEC a.s.