logo AIMTEC a.s.

aimtec.cloud pro automotive systémy ve výrobě a logistice

aimtec.cloud jako jediný systém, který v automotive potřebujete - umí EDI, WMS, MES i YMS. Můžete si vybrat funkce, které aktuálně potřebujete nebo celé komplexní řešení pro všechny klíčové procesy ve výrobě a logistice.

Uvedením nové platformy aimtec.cloud společnost AIMTEC rozšiřuje portfolio vlastních produktů, které jsou nyní kromě současné on-premise verze nově k dispozici i jako cloudová řešení.

AIMTEC tímto krokem reaguje na aktuální IT trendy pronikající do průmyslu a chce svým zákazníkům nabídnout ještě flexibilnější systémy pro výrobu a logistiku.

V oblasti cloudu není AIMTEC nováčkem, cloudové EDI řešení nabízí ve formě SaaS (Software as a Service) již několik let.

Letos k němu ale přidává také komplexnější systémy:

Reaguje tak na vývoj na poli cloudových služeb, který umožňuje získat výhody SaaS také ve výrobě a logistice, a zároveň na poptávku svých zákazníků po řešeních přinášejících flexibilitu, škálovatelnost a minimální počáteční investici.

"Původně jsme v cloudu poskytovali pouze EDI, postupně jsme ale přicházeli s novými dílčími řešeními, která už elektronickou výměnu dat přesahovala. Rozhodli jsme se proto tyto služby přesunout do nové platformy a zároveň k nim přidat komplexní řešení výroby a skladového hospodářství - MES a WMS. Chceme tak zákazníkům nabídnout jeden systém pro všechny klíčové oblasti jejich podnikání. Na kliknutí myši jim zpřístupníme ověřené best practice procesy pro specifické typy výroby, aby se mohli soustředit na výrobu a nemuseli řešit IT. Během následujících let plánujeme do aimtec.cloud přesunout kompletní portfolio našich produktů," říká k uvedení nové platformy Roman Žák, předseda představenstva společnosti AIMTEC.

Jednou z výhod služby aimtec.cloud je jeho škálovatelnost. Zákazníci si mohou vybrat, zda využijí jen některou z funkcí ke svým zavedeným systémům, nebo naopak kompletní cloudové řešení. Kromě stávajících zákazníků z oblasti EDI má už společnost také první klienty využívající komplexní řešení.

Jedním z nich je společnost Skladon. Proč se pro aimtec.cloud rozhodla, vysvětluje Konstantin Margaretis, CEO Skladonu: "Vzhledem k tomu, že poskytujeme služby outsourcingu logistiky pro e-commerce segment, je pro nás klíčová rychlost a stabilita systémů. Náš obor roste dynamickým tempem a díky aimtec.cloud jsme připraveni na rychlý flexibilní růst. Navýšení kapacit, stabilita serverů, bezpečnost dat a správa systému je s aimtec.cloud mnohem snazší a efektivnější než u běžných řešení."

Cloudové služby AIMTECu má na starosti Jan Stočes, který zde působí od roku 2016. Ze své pozice Cloud Services Director je zodpovědný za celé cloudové portfolio AIMTECu a za jeho rozvoj.

"Když jsme před šesti lety začínali s EDI v cloudu, bylo specializovaných cloudových služeb ještě poskrovnu. Dnes již zákazníci vyhledávají prakticky veškerá řešení As a Service, ať už jde o EDI, WMS, nebo dokonce ERP. aimtec.cloud nám ve spojení s obrovským know-how našich expertů umožňuje nabídnout léty ověřená řešení nově ve formě cloudových služeb se všemi jejich výhodami. To vše je podpořeno špičkovou infrastrukturou Amazon Web Services," říká Jan Stočes, Cloud Services Director společnosti AIMTEC.

Jan Stočes se od začátku své kariéry věnuje IT ve výrobních firmách, působil také jako konzultant v mezinárodní společnosti CSC (dnes DXC Technology). V AIMTECu působí od roku 2016, kdy začal rozvíjet první cloudovou službu společnosti.

S uvedením aimtec.cloud na trh má na starosti strategický rozvoj celého cloudového portfolia AIMTECu. Ve volném čase se věnuje sportu a rodině. Domluví se plynně česky, anglicky a německy.

Další články k tématům - automotive - bezpečnost - cloud - EDI - ERP - logistika - MES - průmysl - SaaS - škálování - výroba - Warehouse - WMS - YMS - Roman Žák - Jan Stočes

Článek AIMTEC a.s. ze dne čtvrtek 11. dubna 2019

Další články od AIMTEC a.s.