logo AIMTEC a.s.

Pavel Boháč - nový CEO společnosti AIMTEC

Plzeňská konzultační a technologická firma AIMTEC, která od roku 1996 podporuje výrobní a logistické společnosti na cestě digitální transformace, mění své vedení. Poprvé v její historii nebude v čele ani jeden ze zakladatelů. Firmu od 1. 7. 2024 svěřují do rukou Pavla Boháče - zkušeného manažera, dosavadního ředitele divize zabývající se problematikou plánování a práce s daty.

Pavel Boháč se více než deset let, už od svého příchodu do společnosti AIMTEC, zabývá oblastí pokročilých plánovacích systémů. V roce 2016 se ujal vedení divize APS (Advanced Planning and Scheduling), kde měl jako ředitel prostor zdokonalit svůj leadership a prohloubit svou konzultantskou praxi.

Věnoval se přípravě a realizaci strategických plánů, obchodním a presale aktivitám a produktovému managementu, a to nejen v rámci divize, ale s přesahem do podnikání celé společnosti.

"Za dobu mé práce pro AIMTEC jsem měl možnost detailně poznat nejen naše řešení, ale i to, jak lidsky fungujeme mezi sebou na projektech a mimo ně. Zároveň jsme s majiteli probírali celou řadu námětů, které bych do aktivit firmy rád promítl v následujících měsících i v delším horizontu. Jde především o rozvíjení spolupráce s korporátními zákazníky nebo zintenzivnění naší přítomnosti na dalších trzích, jako jsou Německo nebo USA," říká Pavel Boháč, nový CEO společnosti AIMTEC.

Právě jeho vize, spolu s výsledky a osobními předpoklady, přesvědčily dozorčí radu i zakladatele společnosti, aby ho vybrali jako nejvhodnějšího kandidáta na pozici nového CEO.

Tuto roli Pavel Boháč převezme k 1. 7. 2024, což otevírá novou kapitolu pro něho i pro AIMTEC.

Zakladatelé společnosti AIMTEC - Jaroslav Follprecht a Roman Žák budou působit v dozorčí radě, odkud budou mít možnost dohlížet na naplňování dlouhodobé strategie a hodnot společnosti, které jsou pro AIMTEC naprosto zásadní.

"Našim zákazníkům slibujeme, že pro ně nebudeme dodavatel, ale partner provádějící je digitalizací - nekončícím procesem změny, který má za cíl podpořit udržitelnost a odolnost jejich businessu. Abychom tomuto slibu mohli dlouhodobě dostát, museli jsme se i my zamyslet nad tím, jak chceme AIMTEC vést v dalších letech. Spolu s Jaroslavem Follprechtem jsme v čele firmy skoro tři desítky let a hledali jsme cestu udržitelnosti našeho podnikání. Jak předat exekutivní řízení a zároveň zůstat managementu k dispozici s našimi zkušenostmi," říká Roman Žák, zakladatel společnosti AIMTEC.

"Úkolem Pavla Boháče nebude jen rozvíjet obchodní aktivity a navyšovat tempo inovace našich řešení, ale také řídit růst společnosti při zachování silné firemní kultury. Tu vnímají nejen zaměstnanci, ale i zákazníci jako naše hlavní odlišení od konkurence," doplňuje Jaroslav Follprecht, stávající CEO a zakladatel společnosti AIMTEC.

Článek AIMTEC a.s. ze dne pátek 21. června 2024

Další články od AIMTEC a.s.

Digitální transformace dodavatelských řetězců

Pavel Boháč - nový CEO společnosti AIMTEC

První místo pro digitalizační platformu Aimtec DCIx v soutěži Factory Innovation Award 2024

Aimtec DCIx řídí robotický skladovací systém AutoStore v logistickém centru MALFINI

Logistika a skladování - problémy a trendy v roce 2020

Přechod na novou generaci SAP ERP s podporou Sappy4x4

Digitalizace firemních procesů se vzdálenou dodávkou aplikací

AimtecHackathon 2020 - zrušení akce

Konference TAL 2020: Digitalizace jedině s lidmi a pro lidi

Komplexní digitalizační projekty a cloud jsou hlavním zdrojem růstu AIMTEC

Souboje hackerů a technologické novinky na AimtecHackathonu 2020

AIMTEC v Hamburk Business Center Plzeň

Digitalizace atomobilové logistiky v moderní výrobě

Jan Kratochvil - nový vedoucí divize SAP společnosti AIMTEC

Rozšířená realita pomáhá při kontrole kvality

aimtec.cloud pro automotive systémy ve výrobě a logistice

Rekordní účast týmů i technologií na #AimtecHackathonu 2019

IT víkend v Plzni představí roboty a IoT technologie

AIMTEC je součástí inovační sítě Bayern Innovativ - zřizovatele bavorského Cluster Automotive

Oddělení vývoje AIMTEC mění strukturu a vedení

Nové standardy v EDI komunikaci koncernu Volkswagen

Cloudové nástroje pro automotive dodavatele

Jednotný systém plánování výroby plastových dílu pro automobilový průmysl

Efektivní řízení logistiky pomocí WMS

EDI komunikace pro koncern Volkswagen