logo AIMTEC a.s.

Aimtec DCIx řídí robotický skladovací systém AutoStore v logistickém centru MALFINI

AutoStore je řízen systémem Aimtec DCIx, který posílá požadavky na zaskladnění a vyskladnění zboží a drží stav zásob na úrovni položka, množství. Tento modulární skladovací systém lze přizpůsobit jakékoli velikosti skladu a díky vertikálnímu skladování pojme velké množství menších dílů. Funguje s předem naprogramovanými roboty, které se samostatně pohybují po kolejové konstrukci.

Společnost MALFINI je středoevropským lídrem na trhu reklamního textilu a předním dodavatelem v dalších zemích Evropy, který nabízí přes 300 různých produktů. B2B charakter obchodního modelu firmy je založen na e-shopu, dostatečných skladových zásobách, rychlé logistice a dokonalých zákaznických službách.

S firmou MALFINI AIMTEC spolupracuje již od roku 2010 a její digitalizační platforma řídí veškeré procesy - od příjmu zboží až po expedici včetně nejmodernějších technologií v logistice.

MALFINI má ve svém logistickém a distribučním centru v Ostravě - Kunčičkách v současné době v činnosti dvacet výtahových regálů - Kardex a Vertiflex, technologii Pick by Light a dopravníky. Skladem prochází denně zhruba 170 tisíc kusů textilu.

Logistické a distribuční centrum MALFINI:

Nedávno firma pořídila unikátní robotický skladovací systém AutoStore s investicí ve výši čtvrt miliardy korun od společnosti Element Logic. Hlavním důvodem realizace AutoStore bylo především zajištění potřebné kapacity pro vychystávání, zejména ve špičkách.

Cílem robotizace je vyskladňovat rychleji, zefektivnit práci zaměstnanců a současně snížit fyzickou náročnost práce. Díky vysoké hustotě skladování v AutoStore bude možné v nové zóně ukládat až o pětinu textilu více než v původním regálovém uspořádání.

Nejprodávanější kusy jsou automaticky na nejlépe dostupných místech a zboží tak bude po zadání objednávky vychystáno rychleji.

Nová technologie na rozloze 2650 m2 obsáhne 96400 plastových boxů (binů) a obsluhuje ji 65 robotů. Na ploše 640 m2 jsou dále dopravníky včetně formátovacích strojů na kartony.

Komunikace mezi AutoStore a Aimtec DCIx

AutoStore je řízen systémem Aimtec DCIx, který posílá požadavky na zaskladnění a vyskladnění zboží. Drží stav zásob na úrovni položka, množství. Zboží přichází do skladu v kartonech, přijímá se na základě avíza, přebaluje se do standardizovaných přepravek a zaváží primárně do AutoStore nebo do regálového/paletového skladu, odkud se doplňuje na základě minimální/maximální zásoby do výtahových regálů.

V momentě, kdy AutoStore zaskladní box na cílovou lokaci, předává zprávu do Aimtec DCIx pro potvrzení. Zboží se vyskladňuje na základě objednávek od zákazníků, které systém roztřídí na jednotlivé balicí listy, které posílá do AutoStore pro vyvezení.

"Naše řešení je schopno provádět vychystávání najednou z více pracovišť a technologií, jde tedy o cross zone výdej. Zároveň je integrováno s tiskárnami, kde se na kartonový box při vstupu do AutoStore pro vyskladnění nalepí unikátní identifikátor. Pokud se stane, že se z důvodu zmetkovitosti nebo chybného zboží vyčerpá zásoba v AutoStore, bude cílem vygenerovat urgentní výdejku pro doplnění zásoby z paletového skladu," říká Zbyněk Černý, Project Delivery Manager ve společnosti AIMTEC.

Aimtec DCIx

Digitalizační platforma Aimtec DCIx je inteligentní vrstva mezi systémem ERP a procesy a technologiemi na dílně. Propojuje logistiku, výrobu, kvalitu, expedici, automatizační technologie, stroje a lidi.

Díky této horizontální i vertikální integraci získáte okamžitý přehled o chodu celé firmy.

Další články k tématům - AutoStore - logistika - MALFINI - palety - robotizace - sklady - textil - Zbyněk Černý

Článek AIMTEC a.s. ze dne středa 6. března 2024

Další články od AIMTEC a.s.