logo AIMTEC a.s.

Oddělení vývoje AIMTEC mění strukturu a vedení

Změny ve společnosti se dotkly především nové struktury developerské týmu vývojářů a přístupu ke zpracování požadavků z projektů. Novým ředitelem vývoje je Jan Kocián, jehož hlavním úkolem je zvýšení produktivity týmu i posun systému DCIx ještě blíž k zákazníkům.

" V příštím roce se chceme ještě více zaměřit na komplexní projekty spojené s řízením automatizační techniky, budeme realizovat nápady na zrychlení implementace projektů a startujeme interní projekty pro zlepšení UX našeho softwaru. Věřím, že Jan nám se svými zkušenostmi a proaktivním přístupem pomůže zefektivnit proces vývoje, a budeme tak moci zákazníkům nabídnout ještě lepší produkt než doposud," říká Rostislav Schwob, ředitel divize DCIx.

První verze softwaru DCIx, řadící se mezi takzvané MOM (Manufacturing Operations Management) systémy, vznikla v roce 1998 jako reakce na speciální požadavky zákazníků z automotive branže. Z malého týmu se za dvacet let stala největší divize AIMTECu s 54 lidmi, z toho více než polovina se věnuje právě vývoji.

Společně s novými požadavky na funkce a s vizí o budoucím směřování DCIx vznikla potřeba obsadit pozici ředitele vývoje. Od 1. 6. 2018 se vedení ujal Jan Kocián, zkušený IT profesionál s osmnáctiletou praxí v oboru. Jako první čekala Jana Kociána změna organizace týmu.

" Měli jsme dva velké týmy, které řešily rozvoj produktu, zákaznický vývoj v jednotlivých projektech a všechny opravy chyb. To vše bez jednoznačné specializace. Mým úkolem bylo nápad na novou strukturu vývojářského oddělení uvést v život. Nově jsme rozdělili programátory na čtyři menší týmy, specializované na jednotlivé moduly systému. Zvláštní místo a speciální úkoly získal tým věnující se průzkumu a adopcím nových technologií. Členitější struktura přináší větší samostatnost týmů. Díky rozdělení jsme dokázali uvést v život další prvky agilního vývoje a už po několika týdnech se začala projevovat synergie při řešení složitých úloh. Nyní se zaměřujeme na doladění plánování kapacit v nové struktuře a příští rok nás čeká řada interních projektů spojených s rozvojem produktu," říká k nové struktuře týmu developerů Jan Kocián, ředitele vývoje společnosti AIMTEC.

Více prostoru dostanou také interní projekty pro další zvyšování efektivity týmu, například přechod na nový systém verzování kódu, oddělení dokumentace od systému a automatizace preventivních údržeb.

Jan Kocián je absolventem ČVUT v Praze, obor teoretická informatika. Po studiu se věnoval vývoji systémů v Javě a postupně se vypracoval na vedoucí pozice ve společnostech CN Resources International (CZ) a Kerio Technologies, kde měl na starosti vedení týmů vývojářů i komunikaci s klienty. Ve svém volném čase se věnuje rodině a sportu - volejbal, cyklistika, lyžování.

Noví team leadeři, menší specializované týmy a agilní metodika přinášejí více energie do inovace produktu

Každý z týmů, které nyní tvoří vývojářské oddělení AIMTECu, má svého team leadera, který je zodpovědný za rozvoj týmu a spravovaných modulů. Nově jsou jimi Tomáš Časta, Jiří Dobrý, Roman Krňoul a Jiří Tuma.

Všichni jsou zároveň garanty agilního přístupu ke zpracování projektů a jsou v roli Scrum masterů svých týmů.

Další články k tématům - automatizace - ČVÚT - inovace - Java - vývoj - Rostislav Schwob - Jan Kocián

Článek AIMTEC a.s. ze dne úterý 11. prosince 2018

Další články od AIMTEC a.s.