logo Alcatel-Lucent Czech, s.r.o.

Alcatel-Lucent posiluje pozici ve vývoji Web 2.0 API

Alcatel-Lucent získal společnost ProgrammableWeb, která je špičkou ve vývoji API (Application Programming Interface) a slouží vývojářům k budování webových, mobilních a dalších aplikací. Podmínky této akvizice nejsou zveřejněny.

Vývojáři mají možnost při vytváření nových aplikací využívat funkcí existujících API. Alcatel Lucent akvizicí ProgrammableWeb pomůže propojit prostředí poskytovatelů služeb, podniků a vývojářů a usnadní vytváření aplikací pro stávající sítě i pro sítě nových generací LTE.

ProgrammableWeb bude i nadále působit samostatně a nabízet více než dva tisíce API stovkám tisíc vývojářů. Spojením se společností Alcatel-Lucent navíc získá výraznou podporu a zdroje k dalšímu růstu API a upevní svou pozici lídra na trhu služeb pro vývoj webových aplikací.

Pro společnost Alcatel-Lucent představuje akvizice další prohloubení partnerství s komunitou webových vývojářů. Alcatel-Lucent současně získá přehled o chování a postupech uživatelů API, což umožní vytvořit sdružení pro Open API Service. Alcatel-Lucent začlení do svého vývojářského prostředí i služby ProgrammableWeb jakými jsou monitoring, ukázkové služby API či automatické aktualizace.

"Podíváme-li se do jakékoli organizace, která API zavádí, zjistíme, že k úspěchu je nutné živé vývojářské prostředí," říká Laura Merling, vice president of global developer strategy Alcatel-Lucent. "Naším cílem je zachovat jedinečnost a nezávislost ProgrammableWeb jako vývojáře API a zdroje pro vývojáře. Současně může společnost ProgrammableWeb využívat naše špičkové technologie a služby, což přinese uživatelům řadu výhod."

Společnost Alcatel-Lucent se ve své strategii Application Enablement soustředí na propojení důvěryhodných a bezpečných sítí poskytovatelů služeb s rychlostí a kreativitou webového prostředí. Uživatelé tak mají vždy přístup k těm nejlepším řešením.

"ProgrammableWeb se vždy snažil vyjít vstříc vývojářům a nabízet rychlé a komplexní služby spojené s API. Spojením se společností Alcatel-Lucent se naše možnosti ještě rozšiřují. API se stává důležitým tématem firemních strategií, a proto neustále pracujeme na dalších vylepšeních, aby uživatelé našli všechny potřebné informace na jednom místě," říká John Musser, zakladatel ProgrammableWeb, který bude nově působit ve společnosti Alcatel-Lucent.

ProgrammableWeb je přední online mashup, API a webová vývojářská platforma. Společnost byla založena v roce 2005. ProgrammableWeb nabízí největší internetový katalog veřejných Web 2.0 API a mashupů. S více než 2.000 API a tisíci reálnými mashupy, mohou uživatelé vyhledávat, přispívat a připojit se k aktivní komunitě ProgrammableWeb. Tato stránka nabízí také denní novinky z oboru, analýzy, případové studie, nástroje a technické zdroje. Celosvětově je součástí řady významných publikací jako například Forbes, Newsweek a CIO. ProgrammableWeb je uznávanou autoritou.

Další články k tématům - akvizice - LTE - ProgrammableWeb - Laura Merling - John Musser

Článek Alcatel-Lucent Czech, s.r.o. ze dne 6. srpna 2010 - pátek

Další články od Alcatel-Lucent Czech, s.r.o.