logo Anect a.s.

Senioři se podíleli na tvorbě vlastního webového portálu

Občanské sdružení REMEDIUM Praha spustilo na začátku prosince nový portál určený seniorům. Ti se na jeho vzniku rovněž aktivně podíleli pod dohledem zkušeného web mastera.

Nový web vstupujte.cz, který vznikl za podpory společnosti ANECT, zahrnuje vedle informací o aktivitách pořádaných klubem REMEDIUM například rubriku Deník seniora, v rámci které se snaží zprostředkovat svoje vnímání světa mladším generacím.

"Senioři se častěji než jiní musejí vyrovnávat s těžkými životními situacemi jako je nemoc, ztráta blízkých osob či nízký příjem. Při fyzických nebo psychických potížích se dostávají do závislé pozice - na zdravotnické péči, na sociální péči, na své rodině či známých. V neposlední řadě rytmus dnešního života a časté změny jsou velkým nárokem na učení se novým věcem, toleranci, porozumění. Našim cílem je pomáhat seniorům k lepšímu životu," řekla Zuzana Nováková, ředitelka organizace REMEDIUM Praha.

Pomoci seniorům by měl i nový web, který je bude informovat například o nabídkách aktivit pořádaných sdružením REMEDIUM Praha, které zahrnují například výuku cizích jazyků, počítačové kurzy, rehabilitační cvičení s míči, relaxační program, taneční lekce, masáže či nejrůznější společenské akce, výlety a pobyty. V nabídce je například i kurz, ve kterém se mohou senioři naučit upravovat digitální fotografie nebo ovládat mobilní telefon.

Tvorbu a další rozvoj portálu pro seniory finančně podpořila společnost ANECT, která se specializuje na oblast informačních a komunikačních technologií. O pravidelnou aktualizaci portálu a vkládání nových příspěvků se budou nadále starat dobrovolníci z řad seniorů.

Klub REMEDIUM je určen pro lidi v důchodovém věku, kteří mají zájem naučit se něco nového nebo strávit příjemné chvíle ve společnosti svých vrstevníků. Klub jim nabízí celou škálu aktivit, při kterých mohou senioři procvičit jak tělo, tak mysl.

Další články k tématům - ANECT - Klub - REMEDIUM - senioři - Zuzana Nováková

Článek Anect a.s. ze dne 16. prosince 2009 - středa

Další články od Anect a.s.

ANECT rozšířil své portfolio o řešení firmy Outpost24

Senioři se podíleli na tvorbě vlastního webového portálu