share itpoint.cz

Intel představuje novou řadu SSD disků Intel 310

Nová řada disků Intel SSD 310 nabízí plnohodnotný výkon srovnatelný s řadou Intel X25 při pouze osminových rozměrech - 51 x 30 x 5 mm. Vysoce kompaktní SSD dokáže uživatelům notebooků s dvěma disky nabídnout kombinaci rychlého SSD a většího pevného disku.

Intel SSD 310 je rychlý a vysoce kompaktní SSD disk, jenž svým uživatelům nabídne flexibilitu, vysokou odolnost i značnou míru škálovatelnosti a použití v nových aplikacích a zařízeních. Zejména v kombinaci s velkokapacitním pevným diskem v počítačích s dvěma disky dokáže Intel SSD 310 výrazně zvýšit celkový výkon počítače, a to až o 60 %.

SSD disky neobsahují žádné pohyblivé části. Díky tomu jsou odolnější a spolehlivější než mechanické pevné disky. Zároveň spotřebují méně energie a dokážou rychleji reagovat na požadavky systému. Řada Intel SSD 310 je vybavena pamětí Intel NAND flash 34 nanometrů (nm) a je dostupná v provedení m-SATA a verzích o kapacitě 40 a 80 GB.

Intel SSD 310 podporuje signály SATA přes PCI Express (PCIe) minikonektor pro kompaktní ukládání dat v netboocích, tabletech nebo kapesních zařízeních osazených jedním diskem. Kompaktní disk váží pouhých 10 gramů, takže ho lze rovněž použít v přenosných i stolních počítačích vybavených dvěma disky. Zde umožňuje rychlejší start systému nebo přístup k často využívaným aplikacím nebo souborům.

"Řada Intel SSD 310 nám umožní nabídnout v počítačích s dvěma disky plnohodnotný výkon SSD disků Intel v kombinaci s velkokapacitními pevnými disky," řekl Tom Butler, ředitel oddělení marketingu produktů Lenovo. "Řešení vyvíjená společností Intel v našich vysoce inovativních laptopech Lenovo ThinkPad nabízíme již nějakou dobu, nyní se těším, že nové řešení budeme moci nabídnout v celé řadě ThinkPad."

Intel SSD 310 se vyznačuje velice robustním a odolným designem. Právě proto si tento disk vybrala společnost DRS Technologies pro nový komunikační tablet ARMOR, který bude představen na Storage Visions v Las Vegas. Mobilní a terénní tablet ARMOR je certifikován k použití při vysokých teplotách a je odolný vůči otřesům, vibracím i nárazům. Uživatelům nabízí provozní dobu až 9 hodin na jedno dobití baterie.

"Abychom uspokojili náročné požadavky našich mobilních uživatelů, zaměřujeme se na stěžejní úkoly vyžadující konektivitu a mobilitu za každého počasí," prohlásil Mike Sarrica, viceprezident a generální manažer společnosti DRS Tactical Systems Inc. "Nová řada Intel SSD 310 tyto naše potřeby dokonale uspokojuje, jelikož nabízí spolehlivé a vysoce výkonné řešení."

"Intel SSD 310 je první z vlny produktů, které se chystáme uvést na trh v roce 2011," uvedl Tom Rampone, viceprezident společnosti Intel a generální manažer divize NAND Solutions Group. "Díky této novince může Intel nabídnout plnohodnotné SSD řešení v kompaktním provedení."

Intel SSD 310 je již na trhu: verze o kapacitě 40 GB se prodává za 99 USD, verze o kapacitě 80 GB za 179 USD, obě ceny platí při odběru 1000 kusů.

Článek Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka ze dne 30. prosince 2010 - čtvrtek, čteno 2982x

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů
Další články Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

BYOD v českých firmách stále s obavami

SDI řešení Intel zrychlují přechod do fi...

Připravte se na boj s bezpečnostními hro...

Bezplatné kurzy pro profesionální rozvoj...

WiFi Free jen na vlastní nebezpečí

Nová IoT platforma pro chytrá a propojen...

Počítače po práci nevypíná třetina zaměs...

Počítač Intel Education 2in1

Nové procesory Intel Xeon zrychlují zpra...

Počítače do kabelky preferují ženy v prů...