logo itpoint.cz

Miroslav Dvořák

Technický ředitel společnosti ESET

Miroslav Dvořák - ESET software spol. s r. o.logo ESET software spol. s r. o.LinkedIn

V několika případech byl DePriMon detekován spolu se špionážním malwarem ColouredLambert, za kterým stojí skupina Lamberts (známá též jako Longhorn).

Tento malware je postaven na špionážních technikách CIA zveřejněných a popsaných v úniku dat Vault 7 na Wikileaks.

Patrik Sodoma

Obchodní ředitel pro Českou republiku společnosti Software Pro

Patrik Sodoma - Software Pro, s.r.o.logo Software Pro, s.r.o.LinkedIn

Model trvalých licencí, tedy ne těch předplacených, preferuje 60 až 70% subjektů v komerčním segmentu. Co se týče státního sektoru, ten využívá to, co se aktuálně nejvíce hodí. Podobných problémů jako ve Velké Británii se objevilo mnohem více po celém světě.

Doporučení bezpečnostních firem zní, že kritická infrastruktura, a to nejen státu, by měla běžet inhouse, tedy ve vlastním datovém centru, a nebýt závislá na non-stop dostupnosti serverů vzdálených třeba i tisíce kilometrů.

Eva Kučmášová

Corporate Communications & Marketing Services Manager

Eva Kučmášová - Canon CZ s.r.o.logo Canon CZ s.r.o.LinkedIn

Přestože se v případě darovaných multifunkcí nejedná o nové stroje, jejich životnost díky kvalitě výroby i výstupní kontroly značně přesahuje cyklus obměny obvyklý ve firmách.

Byla by proto škoda je likvidovat, když mohou být ještě řadu let denně využívány pro dobrou věc.

Brian Gorenc

Ředitel společnosti Trned Micro pro výzkum zranitelností

Brian Gorenc - Trend Micrologo Trend MicroLinkedIn

Spolu s tím, jak se v rámci Průmyslu 4.0 a digitální transformace světy IT a OT stále více sbližují, se objevují bezpečnostní nedostatky, které lze zneužít k sabotáži klíčových výrobních procesů a ke krádežím duševního vlastnictví.

Doufáme, že rozšíření naší dlouhodobé soutěže Pwn2Own zvýší povědomí o důležitosti ochrany průmyslových řešení a poskytne dodavatelům i zákazníkům praktické informace o tom, jak stav bezpečnosti v této oblasti vylepšit.

Zdeněk Bínek

Jednatel společnosti ZEBRA SYSTEMS

Zdeněk Bínek - Acronislogo AcronisLinkedIn

Pro LaConex jako našeho partnera to znamená mimořádné ocenění jejich dosavadní práce. Být první v regionu znamená mít dokonalé technické schopnosti, ale především vizionářskou představu o tom, kam kráčí technologický rozvoj.

LaConex je mimo jiné prvním z partnerů, který nasadil Acronis Cyber Infrastructure, tedy technologii, která všem uživatelům virtualizačních platforem jako je VMware ukazuje mimořádně zajímavou alternativu k jejich stávajícím technologiím.

Mikuláš Labský

Ředitel úseku Telekomunikační služby společnosti ČD - Telematika

Mikuláš Labský - ČD - Telematika a.s.logo ČD - Telematika a.s.LinkedIn

Příprava na vysokokapacitní přenosy dat je naprosto zásadní, protože provoz na internetu dramaticky narůstá. My chceme být připraveni, a proto jsme se pustili i do tohoto testu za plného běžného provozu naší sítě.

Přestože testovaná technologie byla vyvíjena primárně pro nasazení v nově budovaných koherentních DWDM sítích, úspěšný test prokázal možnosti využití i ve stávajících optických DWDM sítích, kde se tím podstatně navyšuje jejich kapacita. Do rozvoje naší sítě hodláme investovat i nadále.

Miroslav Dvořák

Technický ředitel společnosti ESET

Miroslav Dvořák - ESET software spol. s r. o.logo ESET software spol. s r. o.LinkedIn

Podle našeho průzkumu v rámci série konferencí zaměřených na využití nových technologií ve školství, vnímá management škol bezpečnost jako významný problém. Potýkají se ale s řadou problémů, jako je absence odborníků či informací. Jen 21% respondentů uvedlo, že v oblasti kybernetické bezpečnosti nevnímají žádný nedostatek.

Bezpečnostní incidenty jako problém vnímají nejčastěji interní a externí experti škol. Tedy odborníci, kteří mají možnost se soustředit výhradně na ochranu dat. Člověk, který se této problematice nevěnuje naplno, si případná rizika nemusí v plné míře uvědomovat.

Jiří Jinger

Expert na cloudová řešení Sprinx Systems

Jiří Jinger - Sprinx Systems, a.s.logo Sprinx Systems, a.s.LinkedIn

Řada firem potřebuje sezónně navýšit počet uživatelů, například najímá v určitém období roku brigádníky. U cloudu se v takovém případě postupuje krátkodobým navýšením paušálu (tzv. škálování systému), který se platí dle počtu uživatelů, a navýšením souvisejících kapacit. Podobné flexibility ovšem u serverových řešení nikdy nedosáhnete.

Tam potřebujete fixní licence na kancelářské programy, na ERP atd. Buď si je draze dokoupíte, nebo budou někteří uživatelé muset čekat. Případně vás čeká zdlouhavé domlouvání s dodavateli.

David Dvořák

IT konzultant pro kybernetickou bezpečnost společnosti SOITRON

David Dvořák - SOITRON s.r.o.logo SOITRON s.r.o.LinkedIn

Pokud jsou zařízení takového dodavatele s přístupem do výroby slabě zabezpečené, což standardně jsou, je riziko pro firmu ještě výrazně vyšší. Dnes, více než kdy v minulosti platí, že před kybernetickým útokem není nikdo na 100% v bezpečí.

Jsou však možnosti, jak eliminovat riziko a případné škody i v případě sofistikovaných průniků. Příčiny nízké ochrany průmyslových řídicích systémů vidím v nárocích, které na výrobní firmy klade rostoucí automatizace a digitalizace řízení výroby.

Melissa Di Donato

Generální ředitelka společnosti SUSE

Melissa Di Donato - SUSE LINUX, s.r.o.logo SUSE LINUX, s.r.o.LinkedIn

Úspěch SUSE vychází z naší oddanosti zákazníkům, Open Source řešení a relevantní inovace v tržní nabídce a zákaznické poptávce. Jako největší nezávislá Open Source společnost na světě jsme připraveni poskytnout nejlepší služby a řešení zákaznických potřeb, zrychlit svůj růst a reagovat na poptávku nejrychleji v historii. SUSE bude i nadále největší Open Source společností orientovanou na koncové zákazníky.

Také společností, která komunikuje se svými zákazníky v době jejich vývoje a pomáhá jim dosahovat úspěchů. Toto odhodlání se projevuje v číslech z tohoto roku i z let předchozích, a ještě markantněji se zrcadlí v úspěších našich zákazníků a partnerů.

1
Volná pracovní místa v IT
I když neplatíte nejvíc? Do 30 dnů? Vzory textů, emailů, inzerátů. Fungují.
Trápí vás opakovaně kandidóza? Co vám může pomoci?
Moje Angličtina Kulhala, Dokud... ...Jsem Se S TÍm Neseznámila