logo itpoint.cz

Roman Žák

Předseda představenstva společnosti AIMTEC

Roman Žák - AIMTEC a.s.logo AIMTEC a.s.LinkedIn

Růst obratu i zisku v loňském roce pozitivně ovlivnilo hned několik faktorů - především šlo o komplexní automatizační projekty, tedy o integraci softwarových i hardwarových technologií. Zároveň jsme zvýšili podíl korporátních projektů, kdy naše řešení nasazujeme do více poboček stejné firmy po celém světě a pomáháme zákazníkům standardizovat jejich procesy.

Vidíme také narůstající trend cloudových služeb. V nadcházejícím roce se i nadále chceme věnovat komplexním projektům digitalizace procesů a integrace systémů a technologií. Věříme totiž, že investice do digitalizace je ve výrobních a logistických firmách jednou z možností, jak získat a udržet konkurenceschopnost, ale také jak snížit závislost na ekonomických cyklech.

Jindřich Šavel

Obchodní ředitel společnosti Novicom

Jindřich Šavel - Novicom, s.r.o.logo Novicom, s.r.o.LinkedIn

Jsme přesvědčeni, že řešení Novicomu vhodně zapadnou do portfolia produktů společnosti DNS a společně tak přineseme na trh možnost zvýšené efektivity správy, visibility a vysokého zabezpečení interních sítí, tak jak to nabízí naše Novicom produkty AddNet a BVS - Business Visibility Suite.

Novicom AddNet plně podporuje přicházející trend outsourcovaného bezpečnostního dohledu, tzv. externího SOCu (Security Operations Centra). Operátoři SOCu tak díky AddNetu mohou za společnost bojovat s hackery 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Aleš Pernecký

Ředitel divize Infrastruktura společnosti DNS

Aleš Pernecký - DNS a.s.logo DNS a.s.LinkedIn

Jsme rádi, že jsme rozšířili naše portfolio o bezpečnostní řešení Novicom, které vhodně doplňuje existující technologie našich standardních dodavatelů typu Check Point, Fortinet, RadWare. Jsme přesvědčeni, že tímto zvýšením komplexnosti naší nabídky se stáváme ještě více atraktivní pro naše obchodní partnery.

A v neposlední řadě nám i našim obchodním partnerům pomůže technologie společnosti Novicom otevřít i další obchodní příležitosti v oborech, do kterých do budoucna cílíme, jako je např. IoT, Smart City a další.

Martin Jirkal

Vedoucí analytického oddělení pražské pobočy ESET

Martin Jirkal - ESET software spol. s r. o.logo ESET software spol. s r. o.LinkedIn

V případě škodlivého kódu pro Android nevidíme žádné výpadky v detekcích po Novém roce, jak tomu bývá například u malware zaměřeného na klasické počítače. Je to dáno především způsobem šíření. Počítačový malware se nejčastěji šíří ve spamu.

Snáze tedy oklame uživatele v době, kdy sedí u počítačů v práci. Mobilní malware se šíří ve všech typech aplikací, tedy i těch, které používají lidé ve volném čase.

Aleš Hok

Obchodní manažer řešení Acronis společnosti ZEBRA SYSTEMS

Aleš Hok - Acronislogo AcronisLinkedIn

Celkové náklady na likvidaci útoku ransomware v benešovské nemocnici se podle posledních informací vyšplhala na 60 milionů Kč. A pokud hejtmanství středočeského kraje tvrdí, že zabezpečení nemocnice bylo na standardní úrovni srovnatelné s ostatními nemocnicemi, potom je třeba aktuální zabezpečení českých zdravotnických zařízení radikálně zlepšit.

S rostoucím objemem důvěrných dat ve zdravotnictví se zdravotní zařízení stávají oblíbenějším terčem pro hackery. Ti právem předpokládají větší ochotu ke spolupráci, tedy vyšší pravděpodobnost uhrazení výkupného.

Zdeněk Bínek

Jednatel společnosti ZEBRA SYSTEMS

Zdeněk Bínek - GFI Softwarelogo GFI SoftwareLinkedIn

Malwarové útoky využívající nezáplatovaný software, ukončená podpora Windows 7 a obecně rostoucí počet zranitelností jsou všechno výzvy, se kterými se dnes setkávají IT administrátoři ve firmách a veřejných organizacích. Aby měli okamžitý přehled o spravovaných sítích, neustále vylepšujeme náš klíčový produkt v této oblasti - GFI LanGuard.

Verze 12.5 přináší zvýšený důraz právě do oblasti reportingu a souladu se stále náročnějšími požadavky. Poskytuje možnost adekvátní reakce na růst zranitelností v podnikových sítích a efektivnější generování podkladů určených pro zajištění bezpečnostních auditů a regulačních standardů.

Martin Vondrouš

Expert pro nové technologie společnosti Software602

Martin Vondrouš - Software602 a.s.logo Software602 a.s.LinkedIn

Dosud jsme nabízeli elektronické pečetění a časová razítka za extra poplatek, kdy si klient musel nakoupit balíček s určitým počtem pečetí či razítek, nebo platit za každý dokument zvlášť. To ale pro klienty nebylo zrovna přívětivé a už vůbec ne zjednodušením, o což nám jde.

Nyní už nabízíme neomezené využívání těchto služeb v rámci našeho komplexního řešení za měsíční paušál podle velikosti instituce. Pro podepisování či pečetění není nutný token ani čipová karta, ty nahrazuje virtuální token.

Peter Demuth

Ředitel presales společností SAP ČR a SAP Slovensko

Peter Demuth - SAP ČR,spol. s r.o.logo SAP ČR,spol. s r.o.LinkedIn

Zákazníci nám každodenně potvrzují, že jejich rozhodnutí pro SAP S/4HANA bylo správné. Garancí prodloužené podpory jim poskytujeme jistotu při plánování budoucnosti.

Jde o významný signál, hlásíme se k ochraně investic našich zákazníků a k dlouhodobému partnerství na jejich cestě k inteligentnímu podnikání, a to s podporou technologií jako je umělá inteligence, strojové učení nebo blockchain.

Martin Jirkal

Vedoucí analytického oddělení pražské pobočy ESET

Martin Jirkal - ESET software spol. s r. o.logo ESET software spol. s r. o.LinkedIn

Operátoři Spy.Agentu za sebou mají velmi aktivní konec roku 2019, útočili především v první polovině prosince, kdy si ještě lidé nevybírali dovolené. V lednu 2020 tedy jejich aktivity oslabily, zřejmě si také dopřávají odpočinek. Nicméně lze očekávat, že se situace brzy vrátí do normálu a detekce tohoto trojského koně zase stoupnou.

Spy.Agent se šíří především spamem. Začátkem ledna jsme zaznamenali snahu maskovat tento malware jako e-mail ze zásilkových služeb, dříve pro něj byly typické zprávy od finančních institucí s infikovanými fakturami v příloze.

Maskovat malware jako oznámení o doručení zásilky je velmi efektivní, každý je zvědavý kdo vám co posílá a snáze tak napálíte i obezřetné uživatele. Navíc není nutné překládat text zprávy, protože balíčky ze zahraničí jsou dnes zcela běžné.

Petr Atanasčev

Ředitel produktového marketingu Konica Minolta Business Solutions Czech

Petr Atanasčev - Konica Minolta Business Solutions Czechlogo Konica Minolta Business Solutions CzechLinkedIn

Od roku 2015 jsme v České republice vytěžili přes dvacet jedna milionů stran. To jsou miliardy údajů, které nikdo nemusel ručně přepisovat do dalších systémů a tabulek, tisíce ušetřených hodin a miliony korun úspor na nákladech. Ověřili jsme si, že pouhým zavedením vytěžování faktur dokážeme středně velké společnosti ušetřit za rok téměř 300000 Kč.

Často se ještě setkáváme s mylnou představou, že přínos digitalizace končí naskenováním dokumentu a jeho převodem do PDF. Z našich zkušeností vyplývá, že 80% firem zdaleka nevyužívají celý potenciál, který digitalizace nabízí.

1