logo itpoint.cz

Ondřej Šabata

Sales Engineer pro řešení N-able společnosti ZEBRA SYSTEMS

Ondřej Šabata - N-ablelogo N-ableLinkedIn

Poskytování řízených služeb dnes již není o samotných dodávkách vzdálené správy, ale vyžaduje další vrstvy IT bezpečnosti.

Stále důležitější součástí schopnosti MSP dodavatelů ochránit své klienty je využívání ucelených MSP nástrojů s integrovanými funkcemi kybernetické bezpečnosti, které si dokáží poradit se všemi způsoby kybernetického napadení.

Jozef Kačala

Sales engineer pro EMEA a APAC společnosti GFI Software

Jozef Kačala - GFI Softwarelogo GFI SoftwareLinkedIn

Během loňské pandemie se firmy v prvotní reakci soustředily především na pokrytí vzdálených pracovníků s pomocí VPN sítí. S ročním odstupem naše aktuální zjištění hovoří o tom, že v českých a slovenských SMB organizacích se nachází mnoho jiných mezer, které ohrožují jejich IT bezpečnost a obchodní kontinuitu.

Alarmující jsou zejména podcenění nebezpečných e-mailových útoků a nedůsledná aktualizace systémů a aplikací.

Martin Jirkal

Vedoucí analytického oddělení pražské pobočy ESET

Martin Jirkal - ESET software spol. s r. o.logo ESET software spol. s r. o.LinkedIn

Tyto škodlivé aplikace označujeme jako droppery. Mají jediný úkol a tím je instalovat do zařízení další škodlivý kód. Celkově jejich počet vzrostl o více než 10%. Nejčastěji instalují bankovního trojského koně Cerberus, který představuje riziko při placení online.

Droppery pocházejí z neoficiálních zdrojů, jako jsou fóra nebo různé webové stránky. Zachytili jsme široké spektrum aplikací, které malware šíří. Útočníci je vydávají za běžné nástroje, od běžných nástrojů až po volnočasové hry či aplikace pro správu chytrých vozů.

Zástupci malware typu dropper skončili v březnu 2021 na prvním a druhém místě v přehledu detekcí.

Michal Hebeda

Sales Engineer společnosti ZEBRA SYSTEMS

Michal Hebeda - Cloudflarelogo CloudflareLinkedIn

V roce 2021 jsme svědky mnoha selhání webových infrastruktur, včetně například rezervačního očkovacího systému, formulářů pro sčítání lidu a v neposlední řadě také množících se nebezpečných DDoS útoků. Společným jmenovatelem všech těchto obtíží je podcenění kritické důležitosti internetových systémů a jejich bezpečnosti.

Technologie Cloudflare nabízejí ověřená a stále více oceňovaná řešení poskytující zákazníkům maximální provozní kontinuitu a dostupnost jejich webových systémů.

Boris Larin

Bezpečnostní expert společnosti Kaspersky

Boris Larin - KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIClogo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIC

Exploit odhalila naše pokročilá technologie pro prevenci a následnou detekci. V posledních letech jsme do našich produktů postupně doplnili velké množství technologií pro ochranu před exploity, které detekovaly řadu zero-day zranitelností, což opakovaně dokazuje jejich vysokou účinnost.

Hodláme i nadále zlepšovat ochranu našich uživatelů a zdokonalovat naše technologie včetně spolupráce s dodavateli z třetích stran na opravách zranitelných míst, čímž učiníme internet bezpečnějším místem pro všechny.

Andrej Hronec

Ředitel společnosti AUDIOPRO

Andrej Hronec - AUDIOPRO s.r.o.logo AUDIOPRO s.r.o.LinkedIn

Palivové články SFC Energy EFOY jsou řešením zcela autonomního bezúdržbového zdroje napájení pro zajištění dostatečného množství elektrické energie. Vše, co jednou za čas potřebujete udělat, je jednoduchá výměna kanystru s palivem. Proto jsou palivové články EFOY vhodné pro majitele karavanů, obytných automobilů či lodí k zajištění elektrické energie daleko od turistických center, například v kempech či přístavech.

Celý chod systému je tichý a ekologický, proto lze SFC palivové články používat i v uzavřených prostorách.

Martin Jirkal

Vedoucí analytického oddělení pražské pobočy ESET

Martin Jirkal - ESET software spol. s r. o.logo ESET software spol. s r. o.LinkedIn

Právě příloha s koncovkou .exe, která značí spustitelný program, by měla být varovným signálem. V tomto případě se jedná se o program, který když spustíte, nainstaluje škodlivý kód. Běžné dokumenty by měly být například ve formátu .doc nebo .pdf. Důrazně bych varoval uživatele, aby podobné soubory s koncovkou .exe nestahovali nejen z e-mailů, ale obecně z jakýchkoli nedůvěryhodných zdrojů.

Operační systém Windows ve výchozím stavu koncovky nezobrazuje, čehož útočníci zneužívají zdvojením koncovky - např. faktura.doc.exe. Windows uživateli zobrazí pouze koncovku .doc, takže uživatel může získat pocit falešného bezpečí.

Martin Koláček

Předseda představenstva společnosti System4u

Martin Koláček - System4u a.s.logo System4u a.s.LinkedIn

Řada firem do 50 zaměstnanců překvapivě nevyužívá video hovory pro týmovou práci. Ty jsou běžné spíše ve větších firmách. Děti školou povinné tak paradoxně komunikují s učiteli lépe než většina jejich rodičů na home officu. Dalším problémem je absence plnohodnotného přístupu do firemních aplikací, nestabilita připojení a omezení uživatelských práv.

Efektivnější práci z home office brání zejména strach majitelů firem ze ztráty kontroly nad zaměstnanci a daty, ke kterým z domova přistupují. Bojí se, že by mohl někdo ze zaměstnanců data zneužít či nedbalostí ohrozit informační systémy.

Týká se to zejména menších firem, kde manažeři byli zvyklí vše řešit se zaměstnanci v kanceláři.

Michal Lukáš

Head of Presales společnosti Kaspersky Lab pro střední a východní Evropu

Michal Lukáš - KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIClogo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLICLinkedIn

Tato vylepšení přináší malým a středním firmám specifickou užitnou hodnotu. Pomáhá IT manažerům zlepšit jejich odborné znalosti v oblasti kybernetické bezpečnosti a získat základní dovednosti při analýze incidentů. Můžou se dozvědět víc o různých typech hrozeb v reálném světě pomocí jednoduchého a názorného nástroje a připravit se na zvládání složitějších bezpečnostních problémů a řešení.

Všechny informace se zobrazují v konzoli pro on-line správu Kaspersky Endpoint Security Cloud.

Erich Syrovátka

Ředitel společnosti INTERNET CZ

Erich Syrovátka - FORPSIlogo FORPSILinkedIn

Cloudové platformy jsou stále častěji využívány nejen pro vývoj, ale také v produkčním prostředí nových projektů. Vývojáři preferují při své orientaci na aspekty projektu připravená řešení. Případná konfigurace a správa služby by znamenala režii navíc.

Odpovídáme na tyto potřeby doplněním naší nabídky cloudových služeb o databázové systémy s automatizovaným vytvářením, možností zálohování a širokou škálovatelností.

FORPSI Cloud DBaaS nabízí dostatečně robustní řešení pro podnikové systémy a cenové modely zároveň umožňují využití i pro soukromé účely.

1