logo itpoint.cz

Miloš Mastník

Obchodní ředitel společnosti České Radiokomunikace

Miloš Mastník - České Radiokomunikace a.s.logo České Radiokomunikace a.s.LinkedIn

Sledování a ochrana životního prostředí je jednou z oblastí, pro které IoT dává smysl. Díky bezdrátové a nízko údržbové technologii, jakou LoRaWAN je, je možné na základě monitoringu podnikat potřebné kroky a to nejen v rámci vnitřního prostředí - například ve školách a administrativních budovách, ale zajistit také příjemné prostředí pro obyvatele - tedy pro nás všechny, a to tak, abychom naše životní prostředí ještě dále nezatěžovali.

Děkujeme Středočeskému kraji, že se rozhodl podporovat moderní technologie, a to ve spolupráci s CRA.

Robert Šuman

Vedoucí pražského detekčního a analytického týmu společnosti ESET

Robert Šuman - ESET software spol. s r. o.logo ESET software spol. s r. o.LinkedIn

České výzkumné centrum se loňský rok zaměřilo na bankovní malware v Latinské Americe. Chtěli jsme zjistit, jak spolu souvisí různé druhy malware, jestli budeme schopni identifikovat i nové rodiny v této oblasti a lépe tak uživatele chránit.

Nově objevená rodina malware Amavaldo se šíří prostřednictvím spamové kampaně v podobě příloh maskovaných za legitimní PDF dokumenty. Útočníci tak napadají zejména brazilské a mexické bankovní aplikace.

Zdeněk Bínek

Jednatel společnosti ZEBRA SYSTEMS

Zdeněk Bínek - GFI Softwarelogo GFI SoftwareLinkedIn

Podle našeho loňského průzkumu již více než polovina uživatelů využívá mobilní zařízení jako primární přístupu k podnikové elektronické poště. Je proto logické, že společnost GFI Software se rozhodla v oblasti přístupu k archivním e-mailům poskytnout moderní podporu pro mobilní zařízení. To zjednoduší práci většině uživatelů, pro které představuje e-mailové úložiště často primární zdroj firemních informací.

Princip GFI Archiveru spočívá v tom, že archivuje všechny příchozí, resp. odchozí e-maily ještě předtím, než dorazí do poštovní schránky uživatele, resp. ihned po odeslání z jeho PC. Díky úplnému archivu podnikových e-mailů a souborů odolnému proti neoprávněným manipulacím tak minimalizuje rizika nesplnění zákonných norem.

Yuanqing Yang

Lenovo Chairman and CEO

Yuanqing Yang - Lenovo Czechlogo Lenovo CzechLinkedIn

Silné výsledky za toto čtvrtletí opět poskytly spolehlivé důkazy o tom, že inteligentní transformace společnosti Lenovo umožňuje řídit dlouhodobě udržitelný a výdělečný růst v dnešním dynamickém a měnícím se světě.

Naše trvalé uskutečňování a provozní efektivita nám dovoluje oživit naši vizi a dodávat chytřejší technologie pro všechny.

Eva Kučmášová

Corporate Communications & Marketing Services Manager

Eva Kučmášová - Canon CZ s.r.o.logo Canon CZ s.r.o.LinkedIn

RFID využívá radiofrekvenční vlny k přenosu informací mezi čtečkou a štítkem, který lze snadno identifikovat a lokalizovat. Nejběžnějším způsobem užití RFID je už po mnoho let kontrola přístupu, která zahrnuje ochranu osob a budov, cenného majetku nebo důvěrných informací. Součástí těchto systémů může být vše od bezdotykových karet a čipů až po biometrické skenery.

Na již zavedených RFID kartách jsou rovněž uloženy osobní údaje, které společnostem pomáhají řešit problémy týkající se autorizace a bezpečnosti.

Richard Marko

Generální ředitel společnosti ESET

Richard Marko - ESET software spol. s r. o.logo ESET software spol. s r. o.LinkedIn

Borussia Dortmund je jedním z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších evropských fotbalových klubů. Stejně jako klub BVB i ESET si velmi váží svých fanoušků.

Proto je pro nás sponzorování Borussie ideální prostor, kde se setkat s nadšenými lidmi, kteří si chtějí užít skvělý fotbal, ať už naživo nebo doma při sledování online.

Viktoria Bracjunová

Vedoucí oddělení automatizace a robotizace společnosti SOITRON

Viktoria Bracjunová - SOITRON s.r.o.logo SOITRON s.r.o.LinkedIn

Tím, že softwarové roboty není potřeba vyrábět fyzicky, je jejich vývoj relativně jednoduchý a rychlý. Vytvořit zcela nového robota zabere jeden a půl až čtyři měsíce - a návratnost může být už do půl roku. Tou nejdůležitější částí však není programování. Klíčová je první fáze, v níž se provádí analýza toho, jak fungují procesy ve firmě, mapuje se infrastruktura a existující aplikace. Po dvou až sedmi dnech se začíná s programováním a následně testováním.

Prakticky jakákoliv firma, malá i velká, manufaktura i byznys centrum má dnes již potenciál k využívání softwarových robotů. Jak poznat, kde? Vzpomeňte si, zda jste slyšeli kolegu říkat na práci, která ho nebaví a musí ji dělat pořád dokola - to je ideální příležitost k automatizaci.

Dan Beer

Generální ředitel společnosti GFI Software

Dan Beer - GFI Softwarelogo GFI SoftwareLinkedIn

Kvalita služeb pro uživatele ve firemní síti je dnes hlavní veličinou při hodnocení úspěšného síťového managementu. Namísto posilování podnikové propustnosti se stále více firem snaží optimalizovat existující kapacity prostřednictvím prioritizace internetových toků ve firemních sítích. Exinda SD-WAN doplňuje naše současné portfolio řešení pro optimalizaci výkonnosti sítí a aplikací.

Stále více organizací se obrací k softwarově definovaným WAN technologiím jako na klíčovou součást správy při nákladech, které jsou dostupné i pro SMB firmy.

Patrik Sodoma

Obchodní ředitel pro Českou republiku společnosti Software Pro

Patrik Sodoma - Software Pro, s.r.o.logo Software Pro, s.r.o.LinkedIn

Aby dodavatelé ICT služeb dokázali splnit náročné požadavky zákazníků, musí mít zajištěn přístup k širokému spektru služeb. V případě nákupu softwarového vybavení je běžným standardem pořizovat nové licence, avšak ne vždy mohou vyhovovat firemním potřebám.

Každý nepotřebuje nejnovější verze programů, ať už z důvodu, že nevyužije všechny jeho funkce, nebo nemá potřebný hardware, ale preferuje především cenu. Pro tyto zákazníky tu existuje alternativa v podobě druhotných licencí.

Edward Plch

Managing Partner společnosti System4U

Edward Plch - System4u a.s.logo System4u a.s.LinkedIn

Pokud si u nás firma objedná dodávku a nastavení nových telefonů, většinou nám ty staré rovnou odevzdá. Přesto se podle našich odhadů v českých firmách povalují statisíce nepoužívaných telefonů. Ze starých telefonů odborně odstraníme všechna data - tento krok je nedílnou a velice důležitou součástí recyklace. Firmy si postupně zvykají na to, že citlivá data v mobilních telefonech zaměstnanců je třeba zabezpečit, ale pak se často stává, že nevymazaná zařízení nechávají ležet několik let ve skříni, na bezpečnost je přitom třeba myslet pořád, při nákupu i likvidaci.

Ekologická likvidace mobilních telefonů firmy nic nestojí, za novější telefony mohou dokonce dostat zaplaceno.

1