logo UPC Česká republika a.s.

Moderní síť UPC vyhovuje těm nejpřísnějším firemním nárokům

Výběr internetového připojení řeší každý větší podnikatel nebo společnost. Běžné připojení pro domácnosti láká svojí cenou a často nemusí být na první pohled zřejmé, v čem je vlastně lepší si připlatit za business internet. Rozdíl je především ve stabilitě, spolehlivosti a technické podpoře.

Letmý pohled do ceníků poskytovatelů internetu může být nebezpečný - první dojem je často takový, že připojení pro domácnosti je levné, rychlé a internet pro podnikatele je naopak dražší a žádné výhody nepřináší. Opak je však pravdou.

Nelze vše samozřejmě úplně zobecnit, nicméně je běžné, že vysokorychlostní internet pro domácnosti má určitá specifika vyplývající z jeho předpokládaného využití. Tím je konzumace obsahu a navíc jen v určitých časových okamžicích, tedy večery a víkendy.

Díky tomu jsou rychlosti asymetrické a nezřídka je uplatněna i agregace. Internet pro firmy však tímto zatížen není.

Telekomunikační služby pro menší podnikatele i velké korporace

Aby měli podnikatelé co nejlepší servis, poskytuje UPC služby internetu pro podnikatele ve dvou kategoriích. První je tzv. internet pro podnikatele a živnostníky a rychlostmi se od běžného internetového připojení příliš neliší. Rozdíl je však v poskytovaných nadstandardních službách. Jedná se zejména o nepřetržitou technickou podporu, prostor pro webové stránky či emailové schránky.

Druhou kategorií je pak část pro velké společnosti a korporace. Ta se zabývá na míru střiženým připojením, jehož parametry závisí na individuální domluvě se zákazníkem. Dostupnost služby je garantovaná smlouvou SLA a dohled je nepřetržitý 24/7. Pokud je to nutné, mohou optické kabely vést až do objektu zákazníka.

Touto technologií se dosáhne maximálních rychlostí v řádu Gb/s. Ke službě je samozřejmě možné doplnit mnoho dalších síťových služeb, které velká společnost potřebuje.

Kromě samotného vysokorychlostního připojení k internetu však UPC nabízí také služby VPN pro připojení poboček společnosti kdekoliv na světě, umístění serverů a další techniky ve specializovaných housingových centrech UPC a univerzální řešení telekomunikačních služeb.

Další články k tématům - internet - server - SLA - VPN

Článek UPC Česká republika a.s. ze dne 10. září 2013 - úterý

Další články od UPC Česká republika a.s.