logo

ANECT uspěl v mezinárodní soutěži na exkluzivní partnerství Cisco TelePresence

Společnost ANECT se stala exkluzivním partnerem nového technologického řešení Cisco TelePresence pro střední a východní Evropu. Ryze česká firma tak uspěla v konkurenci mezinárodních společností typu IBM, Dimension Data či Nextira One.

Řešení Cisco TelePresence, které umožní zprostředkovat jednání na libovolnou vzdálenost až pro dvanáct lidí najednou, bude podle zástupců obou firem k dispozici již v průběhu ledna letošního roku.

"V současné době disponujeme speciálně vyškoleným týmem, který je schopen takřka okamžitě nasadit řešení Cisco TelePresence kdekoliv v regionu střední a východní Evropy," řekl Miroslav Řihák, generální ředitel společnosti ANECT. "Je pro nás potěšující, že česká firma obstála v tak tvrdé konkurenci. Ziskem exkluzivního partnerství pro tak technologicky náročný produkt ANECT prokázal vysokou profesionalitu," dodal Miloslav Rut, generální ředitel Cisco Systems, ČR.

Cisco TelePresence je nové technologické řešení pro pořádání zprostředkovaných jednání na dálku, které vytváří dojem, že všichni účastníci sedí u jednoho stolu v jedné místnosti a komunikují spolu tváří v tvář.

K tomu využívá videa s vysokým rozlišením 720p a 1080p, přenosu obrazu ve skutečné velikosti, prostorového ozvučení a dalších interaktivních prvků.

Komunikace přitom funguje takřka s nulovou mírou zpoždění. Každá gesta a výrazy účastníků jsou tedy bezprostředně vidět, ať již jednání probíhá na vzdálenost několika kilometrů nebo celých časových pásem.Řešení bude nabízeno ve dvou variantách.

Menší variantu pro maximálně 4 účastníky s označením Cisco TelePresence 1000 ocení zákazníci zejména v omezených prostorech typu bankovních poboček, kanceláří vedoucích pracovníků či lékařských ordinací.

Větší varianta označená Cisco TelePresence 3000 umožní zprostředkovat setkání na dálku až pro 12 účastníků a bude určena zejména pro širší skupinová jednání a týmové konzultace.Nastavení celého spojení bude stejně snadné jako uskutečnění telefonického hovoru ze seznamu - pomocí jednoho tlačítka. K řešení bude možné přidávat i další funkce, které umožní například pořádání konferenčních hovorů se vzdálenými účastníky s využitím jejich mobilních telefonů, sdílet dokumenty přes síť Cisco TelePresence jednoduchým připojením počítače a podobně.

Z technologického hlediska se bude řešení sestávat z vícebodových přepínacích video platforem, které budou instalovány v jednotlivých, od sebe vzdálených místnostech, a vzájemně propojeny pomocí vysokokapacitního komunikačního připojení. Proces nasazení řešení Cisco Telepresence bude spočívat v několika krocích, od prověření požadavků na kvalitu ozvučení, designu, návrhu, projektu, přes analýzu podmínek na místě a doporučení potřebných změn v komunikační infrastruktuře zákazníka až po samotnou implementaci systému a pomoc při jeho následném provozování.

Článek ze dne 17. ledna 2007 - středa

Další články od ANECT a.s.