logo Atos IT Solutions and Services, s.r.o.

Nové technologie v praxi na Atos Hackathonu

Soutěžní týmy budou ve dnech 23. - 24. 10. 2021 tvořit celistvý a v praxi použitelný produkt - v tom jim pomohou lektoři, kteří povedou jednotlivé tracky se zaměřením na IoT, AI, DevOps a státní IT zakázky. Kromě získaných znalostí a praktických zkušeností si účastníci odnesou také spoustu kontaktů i navázaných přátelství.

Cílem Atos Hackathonu neboli hack marathonu je poskytnutí šance specialistům i nadšencům z oboru IT vyzkoušet si práci na úkolech z reálného světa s využitím nejnovějších technologií. Účastníci budou tvořit v týmech a v omezeném čase si budou muset poradit s různými problémy.

Přihlásit se mohou týmy o 3 až 5 lidech. Praxe v IT není podmínkou, ale je dobré, aby vždy alespoň jeden člen týmu byl znalý programování. Rozmanitost týmu zaručí, že se jednotlivé znalosti a schopnosti budou dobře doplňovat.

Atos Hackathon není jen o programování, je zejména o rozvoji kreativity, učení nových věcí a propojení IT komunity.

Všechna zadání jsou nastavena tak, aby byl výsledek prakticky využitelný.

Hlavní program Atos Hackathonu je rozdělen do čtyř částí - tzv. tracků:

Nedílnou součástí Atos Hackathonu je zajímavý doprovodný program koncipovaný formou přednášek a jiných aktivit. Připravena je např. přednáška o tom, jak se prezentovat na pracovním pohovoru, či lekce jógy.

Atos Hackathon pořádá společnost Atos IT Solutions and Services v prostorách Impact hubu Brno. Na účastníky čeká bohatý program včetně doprovodných akcí či jízdy automobilem Tesla Model 3.

Pro účastníky bude po celou dobu konání hackathonu zajištěno občerstvení.

Článek Atos IT Solutions and Services, s.r.o. ze dne čtvrtek 7. října 2021

Další články od Atos IT Solutions and Services, s.r.o.