logo Axis Communications s.r.o.

Síťová kamera Axis Q1656-DLE kombinuje video s radarem

Axis Q1656-DLE je výsledkem spojení špičkové síťové kamery Axis řady Q s IP radarovým detektorem. Pomocí radaru dokáže na dálku přesně detekovat osoby i vozidla s velmi nízkou mírou falešných poplachů, a dokonce bez ohledu na fyzickou viditelnost. Představuje tak novou úroveň detekce a vizualizace.

Společnost Axis Communications představuje unikátní zařízení, které vzniklo spojením dvou technologií - kamery s funkcí klasifikace objektů (využívající umělou inteligenci založenou na hlubokém učení) a radaru, který detekuje přesnou polohu i rychlost objektů.

Nové kombinované zařízení tak zajistí přesnou detekci v režimu 24/7, ochranu široké oblasti před vniknutím, o stupeň inteligentnější monitoring a zároveň forenzní kvalitu videa.

Nové zařízení Axis Q1656-DLE bude dostupné prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis v prosinci 2022 za doporučenou koncovou cenu 61 000 Kč.

Axis Q1656-DLE narušitele umí vizualizovat v aplikacích s určením jejich přesné polohy, změřit vzdálenosti a doplnit informace o rychlosti pohybujících se objektů.

Špičková vysoce výkonná boxová kamera řady Q s 1/1,8" senzorem má robustní pouzdro odolné proti nárazu se stupněm krytí IK10. Odolá tak povětrnostním vlivům i větru o rychlosti až 60 m/s a může mít vestavěný stěrač, který zaručí skvělé snímky i při dešti či sněžení.

Její součástí jsou pokročilé technologie Axis, jako je technologie Lightfinder 2.0, která umožňuje pořizovat forenzní snímky při velmi nízkém, až nulovém osvětlení.

Kamera je vybavena dálkovým zoomem, zaostřováním a také podporou PoE a redundantního stejnosměrného napájení pro flexibilní instalaci a údržbu.

Radar lze použít i samostatně a propojit ho se samostatnou PTZ kamerou pro vizuální verifikaci. Vzhledem k tomu, že radar vidí i ve tmě, je možné nastavit, aby spouštěl aktivaci reflektorů, infračervených nebo fasádních světel pouze v případě pozitivní detekce narušení, čímž se šetří náklady na energie.

Axis Q1656-DLE disponuje nejnovějším systémem na čipu (SoC) společnosti Axis s podporou pokročilých funkcí a výkonných aplikací založených na hlubokém učení v koncovém zařízení.

Díky tomu lze nastavit události spouštěné podezřelým chováním na základě klasifikace a rychlosti objektů, například když se v záběru objeví běžící lidé nebo pomalu jedoucí auta.

Kombinované zařízení šetří náklady

Analýza přímo v koncovém zařízení umožňuje rychlejší reakce na aktuální události a přináší úsporu nákladů, protože je zapotřebí menší šířka pásma a úložiště i menší počet serverů.

Energie lze také šetřit inteligentním řízením přísvitů. K instalaci přístroje je třeba jediný kabel, jedna IP adresa a jedna licence softwaru pro správu videa (VMS), což opět snižuje náklady na instalaci a provoz.

Navíc, díky nízké míře falešných poplachů, bezpečnostní personál reaguje jen na skutečné hrozby a dokáže v menším počtu zvládnout více kamer současně.

Vylepšené kyberpezpečnostní funkce v neposlední řadě zabraňují neoprávněnému přístupu a chrání systém jako celek. Snižuje se riziko ztráty citlivých dat a zlepšuje se škálovatelnost systému.

Platforma Axis Camera Application Platform (ACAP) navíc rozšiřuje možnosti nasazení aplikací (od Axisu nebo od třetích stran) založených na počítačovém vidění.

Nejdůležitější charakteristiky Axis Q1656-DLE:

Další články k tématům - detekce - kamera - kyberpezpečnost - poplach - radar - umělá inteligence - video - vizualizace

Článek Axis Communications s.r.o. ze dne středa 30. listopadu 2022

Další články od Axis Communications s.r.o.