logo

Canon IXUS 1000 HS: nový kompaktní fotoaparát

Canon slaví desáté výročí stylové řady digitálních kompaktních fotoaparátů IXUS uvedením nového modelu IXUS 1000 HS, u kterého byla zkombinována špičková optika Canon s nejnovějšími technologiemi a luxusním kovovým tělem. Zcela nový přírůstek opět zvyšuje vysoký standard řady IXUS.

IXUS 1000 HS bude prodáván ve stříbrném, hnědém a růžovém provedení. Je jedním z nejpokročilejších modelů řady založený na všech inovacích, které byly soustavně uváděny v každé nové generaci IXUS. Je kompaktní, ale velmi výkonný. Objektiv s desetinásobným zoomem se ukrývá v dosud nejtenčím těle v této kategorii na světě , zatímco podpora formátu Full HD umožňuje uživatelům natáčet video v plném rozlišení 1080p. Také se jedná o druhý model řady IXUS, který je vybaven systémem HS kombinujícím vysoce citlivý CMOS snímač s rozlišením 10 megapixelů s výkonným obrazovým procesorem DIGIC 4. To umožňuje dosahovat vynikající kvality obrazu za všech okolností a fotografovat vysokou rychlostí.

Jedinečný design, rozšířený výkon

Dokonalá kombinace výkonu a mobility, pokročilá nabídka funkcí - to je IXUS 1000 HS, který uživatelům pomůže pořídit perfektní snímek při každé příležitosti. Neobyčejně kompaktní objektiv s desetinásobným optickým zoomem představuje pokrok ve vyspělých optických technologiích Canon, kterým důvěřují miliony majitelů fotoaparátů Canon po celém světě. Ani u tak malého přístroje tak není nutné vzdát se výhod dlouhého zoomu.

Díky jedinečné konstrukci objektivu fotoaparát IXUS 1000 HS právě toto nabízí - tenký přístroj, který můžete snadno nosit v kapse nebo v kabelce.Vysoce efektivní optický stabilizátor obrazu využívá pokročilé technologie přesunu optických členů, díky čemuž mohou uživatelé pořizovat ostré snímky i za nižšího osvětlení či při fotografování s delší ohniskovou vzdáleností. Jedná se o ideální přístroj pro pořizování dobře prokreslených a ostrých snímků.

Nový inteligentní režim Handheld Night Scene (Noční scéna bez stativu) umožňuje fotografovat i překrásné noční scény bez stativu prostřednictvím série snímků, které jsou následně sloučeny do jediného ostrého a optimálně exponovaného obrazu.

Systém HS - kombinace rychlosti a citlivosti

Integrovaný systém HS je zárukou skvělého výkonu za nízkého osvětlení. Využívá vysoce citlivého snímače CMOS s rozlišením 10 megapixelů a obrazového procesoru DIGIC 4 k produkci nejlepší možné kvality obrazu s hladinou šumu až o 60 % při všech citlivostech ISO . Při plném rozlišení lze fotografovat s maximální citlivostí ISO 3200 s možností zvýšení až na ISO 6400 při snížení rozlišení na 2,5 Mpix. Díky tomu lze zachytit přirozenou atmosféru bez použití blesku.

Systém HS také umožňuje fotografovat kontinuálně velkou rychlostí až do uvolnění spouště či zaplnění paměti. Rychle se pohybující objekty lze fotografovat rychlostí až 3,7 snímků za sekundu v plném rozlišení 10,0 Mpix nebo až 8,8 snímků za sekundu v rozlišení 2,5 Mpix.

Díky režimu High-speed Burst (Vysokorychlostní souvislé snímání) uživatelům nikdy neunikne jedinečný moment rychle probíhající akce. V režimu Best Image Selection (Výběr nejlepšího snímku) pořídí fotoaparát rychle za sebou pět snímků v rozlišení 2,5 Mpix a automaticky vybere ten nejlepší, takže uživatelé nemusí pracně procházet nafocené fotografie, aby vybrali ten, který chtějí zachovat. Opravdu rychlý pohyb lze zaznamenat jako video v režimu Super Slow Motion Movie (Velmi zpomalený záběr videa), kdy je video nahráváno se snímkovou frekvencí 240 snímků za sekundu, aby bylo následně přehráváno rychlostí 30 snímků za sekundu s velmi dramatickým a často poutavým efektem.

Zachyťte i skryté detaily - video Full HD se stereofonním zvukem

Rozšířený výkon fotoaparátu IXUS 1000 HS při natáčení videa patří vůbec k nejlepším v celém sortimentu Canon. Natáčet lze video v kvalitě Full HD s rozlišením 1920 x 1080p. Videa ve formátu Full HD jsou natáčena snímkovou frekvencí 24 snímků za sekundu, takže výsledek je dokonale plynulý. Kvalitní stereofonní zvuk v CD kvalitě podtrhuje výsledný dojem.

Tichý motor objektivu umožňuje použití optického zoomu i při natáčení videa s minimálním rušením. Režim dynamické stabilizace obrazu snižuje nežádoucí kymácení obrazu při natáčení za chůze. Smart Auto v režimu Video okamžitě identifikuje natáčenou scénu a vybere optimální nastavení z 21 různých situací, takže uživatel se nemusí o nic starat. Režim Miniatura vkládá do videosnímku zcela novou dimenzi – snímáno je s nízkou snímkovou frekvencí a rozostřením části obrazu pro dramatický efekt miniatur či časosběrného snímku. Díky integrovanému portu HDMI-mini lze pořízené snímky okamžitě přehrávat na kompatibilním zobrazovacím zařízení včetně televizorů HDTV.

Design a inteligence IXUS

Lesklé, elegantní a vysoce kompaktní tělo v ničem nezaostávající za odkazem řady IXUS skrývá sadu pokročilých funkcí a vyspělých technologií. Celokovová konstrukce je zárukou vysoké kvality, kterou je řada IXUS pověstná. Jemný zaoblený design se snadno přístupnými ovládacími prvky pak přispívá k pohodlné obsluze přístroje.

Barevný LCD displej 7,6 cm (3,0") PureColor II G je opatřen vnější vrstvou z temperovaného skla, která poskytuje zvýšený kontrast a širší pozorovací úhel, což je výhodné při fotografování velkých skupin nebo objektů z nezvyklých úhlů. Poměr stran 16 : 9 umožňuje dobrou kompozici záběrů pro HD video i jeho přehrávání bez černých pásů nahoře a dole. Jedná se tedy i o vhodný přístroj právě pro natáčení HD videa.

IXUS 1000 HS také pomáhá začátečníkům objevovat vlastní kreativitu a rozvíjet schopnosti prostřednictvím celé řady technologií usnadňujících pořizování opravdu úchvatných snímků.

Režim Smart Auto s technologií detekce scény zajišťuje optimální výsledky za všech podmínek. Inteligentně vyhodnocuje a rozpoznává fotografovanou scénu a vybírá nastavení z 28 možností – to je zatím největší počet přednastavených scén na trhu.

Režim Smart Flash Exposure kontroluje intenzitu blesku v závislosti na podmínkách fotografování, takže objekt je za všech okolností optimálně osvětlen a exponován, ať už fotografujete v tmavé místnosti nebo za jasného slunce.

Široká nabídka kreativních fotografických režimů usnadňuje fotografování a zvyšuje jeho zábavnost. Efekt Fish-eye (Rybí oko) napodobuje deformaci obrazu při použití stejnojmenného typu objektivu. V režimu Miniatura se zase fotografované objekty jeví jako zmenšené modely. Skvělé autoportréty pořídíte snadno a rychle díky funkci Smart Shutter (Inteligentní závěrka) s technologií Face Detection (Detekce obličeje) a režimům úsměv či mrknutí. V režimu samospouště po rozpoznání nové tváře v záběru (FaceSelf-Timer) se expozice spustí automaticky až tehdy, když do záběru přibude nová tvář – takže fotograf se může snadno přidat k fotografované skupině.

Snadný bezdrátový přenos obsahu prostřednictvím integrované funkce Eye-Fi connected umožňuje vzdálené nahrávání fotografií na webové stránky pro sdílení. Uživatelské rozhraní fotoaparátu obsahuje samostatný oddíl Eye-Fi. Při přenosu snímků přes kartu Eye-Fi je deaktivováno automatické vypnutí přístroje, takže přenos probíhá snadno a bez přerušení.

Další články k tématům - CMOS - DIGIC - Eye-Fi - fotoaparát - HD - IXUS - video

Článek ze dne 23. srpna 2010 - pondělí

Další články od Canon CZ s.r.o.

Nová řada produkčních tiskáren imagePRESS V1350 a V900

Plnění cílů udržitelného rozvoje vyžaduje zapojení velkých společností

Inovace udržitelných barevných Canon tiskáren řady i-SENSYS

Specializovaný skener pro snadné restaurování a digitalizaci fotografií

Canon na Expu v Dubaji představil své nápady a vize pro budoucnost

Canon imagePRESS V1000 rozšiřuje možnosti produkčního tisku

Profesionální tisková řešení pro interiérové dekorace a signmaking

Nová verze webové aplikace PosterArtist pro tisk plakátů

UV LED lakování ve spojení s tiskárnami řady varioPRINT iX

Roste zájem o digitalizaci firemního archivu a digitální podatelnu

Nové barevné A3 multifinkce Canon pro hybridní pracovní prostředí

PRISMAprepare Go přináší novou úroveň automatizace a profesionality produkčního tisku

Future Promotion Forum 2021 - platforma pro výměnu odborných informací o komunikaci se zákazníky

Instalace Canon varioPRINT iX na polygrafických trzích po celém světě

Arizona 135 GT - nová UV flatbed tiskárna

Certifikace Fogra59 pro inkoustovou produkční tiskárnu Canon ProStream 1800

Automatický odstraňovač sponek zrychluje digitalizaci dokumentů

Nová řada všestranných tiskáren Colorado 1630

O budoucnosti produkčního tisku na online Canon festivalu Make It

Automatizační moduly pro digitální barevné tiskárny řady imagePRESS C10010VP

Nová řada Canon ColorStream 8000 pro velkoobjemový produkční tisk

Digitální interiérový tisk UVgel Wallpaper Factory představuje převratné možnosti

imagePROGRAF TZ-30000 pro vysokorychlostní produkční tisk velkých objemů

Nová řada Canon imagePROGRAF TX pro rychlý tisk CAD výkresů a plakátů ve vysokém rozlišení

Multifunkce imageRUNNER ADVANCE DX C5800 - skutečné centrum pro bezproblémovou digitalizaci

Nová multifunkce Canon imagePRESS C170

Nové portfolio repasovaných multifunkcí Canon imageRUNNER ADVANCE

Multifunkce Canon pomáhají v neziskovkách

Nová řada imagePRESS C10010VP zvyšuje produktivitu vysokorychlostního archového tisku

Nová řada tiskáren Arizona 2300 s technologii Arizona FLOW

Pracujte z libovolného místa s podporou uniFLOW Online

Multifunke Canon s nativní podporou správy tisku Universal Print

Digitální tisk zakázkových tapet

První instalace produkčních tiskáren Canon varioPRINT iX

Nová řada inkoustových produkčních tiskáren Canon varioPRINT iX

Technologické trendy pro digitální kancelář 2020

Multifunkce imageRUNNER ADVANCE DX jako centrum digitální transformace firmy

IT útoky na dodavatelské řetězce a deepfake podvody

Použité multifunkce Canon budou dál sloužit u neziskovek

Lehkomyslný centralizovaný firemní tisk přináší bezpečnostní rizika

Síťový stolní skener s připojením přes LAN, WiFi nebo USB

Nová série imagePROGRAF PRO pro kvalitní velkoformátový tisk

Použité kopírky a multifunkce pro školy a neziskovky

Upgrade multifunkcí i-SENSYS přináší řadu vylepšení

České kanceláře stále preferují papír a šanony před cloudem

Čipování zaměstnanců jako základ bezpečnostní strategie pro kanceláře budoucnosti

imageRUNNER ADVANCE pod ochranou McAfee

Výkonný produkční skener Canon digitalizuje církevní spisy

Udržitelnost a ekologie budou mít dopad na podnikání

Skenery a tiskárny Canon ve službách výstavy o Medě Mládkové