logo

Canon IXUS 1000 HS: nový kompaktní fotoaparát

Canon slaví desáté výročí stylové řady digitálních kompaktních fotoaparátů IXUS uvedením nového modelu IXUS 1000 HS, u kterého byla zkombinována špičková optika Canon s nejnovějšími technologiemi a luxusním kovovým tělem. Zcela nový přírůstek opět zvyšuje vysoký standard řady IXUS.

IXUS 1000 HS bude prodáván ve stříbrném, hnědém a růžovém provedení. Je jedním z nejpokročilejších modelů řady založený na všech inovacích, které byly soustavně uváděny v každé nové generaci IXUS. Je kompaktní, ale velmi výkonný. Objektiv s desetinásobným zoomem se ukrývá v dosud nejtenčím těle v této kategorii na světě , zatímco podpora formátu Full HD umožňuje uživatelům natáčet video v plném rozlišení 1080p. Také se jedná o druhý model řady IXUS, který je vybaven systémem HS kombinujícím vysoce citlivý CMOS snímač s rozlišením 10 megapixelů s výkonným obrazovým procesorem DIGIC 4. To umožňuje dosahovat vynikající kvality obrazu za všech okolností a fotografovat vysokou rychlostí.

Jedinečný design, rozšířený výkon

Dokonalá kombinace výkonu a mobility, pokročilá nabídka funkcí - to je IXUS 1000 HS, který uživatelům pomůže pořídit perfektní snímek při každé příležitosti. Neobyčejně kompaktní objektiv s desetinásobným optickým zoomem představuje pokrok ve vyspělých optických technologiích Canon, kterým důvěřují miliony majitelů fotoaparátů Canon po celém světě. Ani u tak malého přístroje tak není nutné vzdát se výhod dlouhého zoomu.

Díky jedinečné konstrukci objektivu fotoaparát IXUS 1000 HS právě toto nabízí - tenký přístroj, který můžete snadno nosit v kapse nebo v kabelce.Vysoce efektivní optický stabilizátor obrazu využívá pokročilé technologie přesunu optických členů, díky čemuž mohou uživatelé pořizovat ostré snímky i za nižšího osvětlení či při fotografování s delší ohniskovou vzdáleností. Jedná se o ideální přístroj pro pořizování dobře prokreslených a ostrých snímků.

Nový inteligentní režim Handheld Night Scene (Noční scéna bez stativu) umožňuje fotografovat i překrásné noční scény bez stativu prostřednictvím série snímků, které jsou následně sloučeny do jediného ostrého a optimálně exponovaného obrazu.

Systém HS - kombinace rychlosti a citlivosti

Integrovaný systém HS je zárukou skvělého výkonu za nízkého osvětlení. Využívá vysoce citlivého snímače CMOS s rozlišením 10 megapixelů a obrazového procesoru DIGIC 4 k produkci nejlepší možné kvality obrazu s hladinou šumu až o 60 % při všech citlivostech ISO . Při plném rozlišení lze fotografovat s maximální citlivostí ISO 3200 s možností zvýšení až na ISO 6400 při snížení rozlišení na 2,5 Mpix. Díky tomu lze zachytit přirozenou atmosféru bez použití blesku.

Systém HS také umožňuje fotografovat kontinuálně velkou rychlostí až do uvolnění spouště či zaplnění paměti. Rychle se pohybující objekty lze fotografovat rychlostí až 3,7 snímků za sekundu v plném rozlišení 10,0 Mpix nebo až 8,8 snímků za sekundu v rozlišení 2,5 Mpix.

Díky režimu High-speed Burst (Vysokorychlostní souvislé snímání) uživatelům nikdy neunikne jedinečný moment rychle probíhající akce. V režimu Best Image Selection (Výběr nejlepšího snímku) pořídí fotoaparát rychle za sebou pět snímků v rozlišení 2,5 Mpix a automaticky vybere ten nejlepší, takže uživatelé nemusí pracně procházet nafocené fotografie, aby vybrali ten, který chtějí zachovat. Opravdu rychlý pohyb lze zaznamenat jako video v režimu Super Slow Motion Movie (Velmi zpomalený záběr videa), kdy je video nahráváno se snímkovou frekvencí 240 snímků za sekundu, aby bylo následně přehráváno rychlostí 30 snímků za sekundu s velmi dramatickým a často poutavým efektem.

Zachyťte i skryté detaily - video Full HD se stereofonním zvukem

Rozšířený výkon fotoaparátu IXUS 1000 HS při natáčení videa patří vůbec k nejlepším v celém sortimentu Canon. Natáčet lze video v kvalitě Full HD s rozlišením 1920 x 1080p. Videa ve formátu Full HD jsou natáčena snímkovou frekvencí 24 snímků za sekundu, takže výsledek je dokonale plynulý. Kvalitní stereofonní zvuk v CD kvalitě podtrhuje výsledný dojem.

Tichý motor objektivu umožňuje použití optického zoomu i při natáčení videa s minimálním rušením. Režim dynamické stabilizace obrazu snižuje nežádoucí kymácení obrazu při natáčení za chůze. Smart Auto v režimu Video okamžitě identifikuje natáčenou scénu a vybere optimální nastavení z 21 různých situací, takže uživatel se nemusí o nic starat. Režim Miniatura vkládá do videosnímku zcela novou dimenzi – snímáno je s nízkou snímkovou frekvencí a rozostřením části obrazu pro dramatický efekt miniatur či časosběrného snímku. Díky integrovanému portu HDMI-mini lze pořízené snímky okamžitě přehrávat na kompatibilním zobrazovacím zařízení včetně televizorů HDTV.

Design a inteligence IXUS

Lesklé, elegantní a vysoce kompaktní tělo v ničem nezaostávající za odkazem řady IXUS skrývá sadu pokročilých funkcí a vyspělých technologií. Celokovová konstrukce je zárukou vysoké kvality, kterou je řada IXUS pověstná. Jemný zaoblený design se snadno přístupnými ovládacími prvky pak přispívá k pohodlné obsluze přístroje.

Barevný LCD displej 7,6 cm (3,0") PureColor II G je opatřen vnější vrstvou z temperovaného skla, která poskytuje zvýšený kontrast a širší pozorovací úhel, což je výhodné při fotografování velkých skupin nebo objektů z nezvyklých úhlů. Poměr stran 16 : 9 umožňuje dobrou kompozici záběrů pro HD video i jeho přehrávání bez černých pásů nahoře a dole. Jedná se tedy i o vhodný přístroj právě pro natáčení HD videa.

IXUS 1000 HS také pomáhá začátečníkům objevovat vlastní kreativitu a rozvíjet schopnosti prostřednictvím celé řady technologií usnadňujících pořizování opravdu úchvatných snímků.

Režim Smart Auto s technologií detekce scény zajišťuje optimální výsledky za všech podmínek. Inteligentně vyhodnocuje a rozpoznává fotografovanou scénu a vybírá nastavení z 28 možností – to je zatím největší počet přednastavených scén na trhu.

Režim Smart Flash Exposure kontroluje intenzitu blesku v závislosti na podmínkách fotografování, takže objekt je za všech okolností optimálně osvětlen a exponován, ať už fotografujete v tmavé místnosti nebo za jasného slunce.

Široká nabídka kreativních fotografických režimů usnadňuje fotografování a zvyšuje jeho zábavnost. Efekt Fish-eye (Rybí oko) napodobuje deformaci obrazu při použití stejnojmenného typu objektivu. V režimu Miniatura se zase fotografované objekty jeví jako zmenšené modely. Skvělé autoportréty pořídíte snadno a rychle díky funkci Smart Shutter (Inteligentní závěrka) s technologií Face Detection (Detekce obličeje) a režimům úsměv či mrknutí. V režimu samospouště po rozpoznání nové tváře v záběru (FaceSelf-Timer) se expozice spustí automaticky až tehdy, když do záběru přibude nová tvář – takže fotograf se může snadno přidat k fotografované skupině.

Snadný bezdrátový přenos obsahu prostřednictvím integrované funkce Eye-Fi connected umožňuje vzdálené nahrávání fotografií na webové stránky pro sdílení. Uživatelské rozhraní fotoaparátu obsahuje samostatný oddíl Eye-Fi. Při přenosu snímků přes kartu Eye-Fi je deaktivováno automatické vypnutí přístroje, takže přenos probíhá snadno a bez přerušení.

Další články k tématům - CMOS - DIGIC - Eye-Fi - fotoaparát - HD - IXUS - video

Článek ze dne 23. srpna 2010 - pondělí

Další články od Canon CZ s.r.o.

Canon PowerShot A3000 IS a PowerShot A3100 IS: skvělé výsledky bez námahy

Canon IXUS 105 a IXUS 130: atraktivní design a fantastické funkce

Canon PowerShot SX130 IS: inteligentní funkce a vysoká užitná hodnota

Canon imageRUNNER ADVANCE C2020 C 2030: nová barevná multifunkční zařízení

Canon imagePROGRAF iPF8300 má výborné hodnocení v testech stálosti tisku

Canon imagePROGRAF iPF815 a iPF825: nové tiskárny pro CAD/GIS a produkční tisk

imageFORMULA P-150: v akci stylové pouzdro zdarma

Nová verze Canon Helix Production Workflow

Canon XEED WUX4000: nový multimediální projektor

Spolupráce Canon a Océ na celosvětové i regionální úrovni

Canon EXPO 2010: koncepty a vize v oblastech zobrazování

uniFLOW V5: první jednotné řešení pro efektivní správu tisku a skenování

Canon se stává jedničkou na trhu očních diagnostických přístrojů

Andrew Harris nově zodpovídá za marketing grafického umění ve společnosti Canon Europe

Radka Palánová, Manager korporátní a marketingové komunikace Canon CZ a SK

Canon LV-7590: projektor pro profesionály

Canon XF100 a XF105: nové profesionální videokamery

Canon dokončil vývoj snímače CMOS s rozlišením 120 megapixelů

SELPHY CP800: kompaktní fotografická tiskárna

PowerShot SX130 IS: nejnovější digitální kompaktní fotoaparát Canon se superzoomem

Canon PIXMA MP495 a PIXMA MP280: nové multifunkční tiskárny

Canon PIXMA MG8150 a PIXMA MG6150: nové fototiskárny

Canon PIXMA MG5250 a PIXMA MG5150: nové multifunkční fototiskárny

Canon PIXMA iP4850: nová tiskárna pro fotografie i kvalitní dokumeny

Canon IXUS 1000 HS: nový kompaktní fotoaparát

Canon i-SENSYS, i-SENSYS MF4400 a MF4500: nová řada laserových černobílých multifunkčních tiskáren

Canon i-SENSYS: úsporné kompaktní tiskárny pro malé a domácí kanceláře

CanoScan LiDE 210 a CanoScan LiDE 110: Canon zvyšuje rychlost skenování

PowerShot S95: špičkové funkce a kreativní ovládání v kompaktním těle

Tři prestižní ceny asociací EISA pro Canon

Canon MP37-MG a MP25-MG, nové multifunkční profesionální kalkulačky s funkcí tisku

Canon AS-120R, AS-2222, AS-2200 a AS-2400, nové kalkulačky pro běžné uživatele

Canon X MARK I MOUSE: kalkulačka, počítačová numerická klávesnice a bezdrátová myš v jednom

LEGRIA HF M32, Canon Full HD kamera s interní pamětí 64 GB

V žebříčku nejhodnotnějších japonských značek je Canon na 4 místě

Canon podporuje návrat lososů do českých řek

Velký zájem o velkoformátové tiskárny Canon na veletrhu Ipex

imageFORMULA P-150M, přenosný skener pro Apple Mac

Reklamní kampaň na Canon PowerShot SX210 IS

Skener Canon imageFORMULA P-150 s pouzdrem zdarma

Canon imageRUNNER ADVANCE C9060 PRO je podle EDP nejlepší high-endová multifunkční tiskárna

AS-8, AS-120 a AS-1200, ekologické kalkulačky Canon

Nové barevné tiskárny Canon imagePRESS C7010VP, C6010VP a C6010

Mezinárodní prezentace tiskáren Canon imageRUNNER ADVANCE, ADVANCE PRO a imagePROGRAF iPF8300

Canon představuje inovované řešení pro web-to-print a produkční workflow

Dopad recese na tiskový průmysl

Ovladače Mac TWAIN pro přenosný skener Canon imageFORMULA P-150

Canon vyrobil od roku 1987 40 milionů zrcadlovek EOS

CanoScan 9000F pro rychlé a kvalitní skenování filmů

CanoScan 9000F